Trzeci pas na autostradzie A4 z Krakowa do Tarnowa - kiedy powstanie / informacje i opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
lwowski
Posty: 76
Rejestracja: 15 wrz 2017, 11:45

Trzeci pas na autostradzie A4 z Krakowa do Tarnowa - kiedy powstanie / informacje i opinie

Postautor: lwowski » 28 wrz 2022, 16:47

Ktoś się może orientuje, kiedy ruszy budowa 3 pasa na autostradzie A4 pomiędzy Krakowem i Tarnowem? Słyszałem kiedyś, że są takie plany, ale jak na razie niewiele się dzieje. Autostrada w godzinach szczytu jest mocno zatłoczona, korkuje się, nie tak powinno się jeździć taką drogą. Widziałem też ostatnio, że trwają już prace nad trzecim pasem na części Krakowskiego przebiegu obwodnicy, ale to tylko lokalnie rozwiązuje problem. Autostrada A4 robi się dopiero niezła do jazdy za Tarnowem, choć za Brzeskiem jest już nieco lepiej. Ktoś ma jakieś informacje w tej sprawie i podzieli się na forum?


neo
Posty: 444
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Trzeci pas na autostradzie A4 z Krakowa do Tarnowa - kiedy powstanie / informacje i opinie

Postautor: neo » 22 mar 2023, 14:28

Jak na razie mają chyba budować dodatkowe pasy w części, która jest obwodnicą Krakowa, bo tam w godzinach szczytu samochody mieszkańców i tranzyt przestają się mieścić. Na dodatkowe pasy ruchu w stronę Tarnowa, to raczej jeszcze zaczekamy, choć oczywista sprawa, że by się tam przydał jeszcze jeden przynajmniej, bo drugi obecnie, to służy do wyprzedzania ciężarówek samochodom, które jadą niewiele szybciej niż one.

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Trzeci pas na autostradzie A4 z Krakowa do Tarnowa - kiedy powstanie / informacje i opinie

Postautor: Master » 18 wrz 2023, 11:43

Ktoś ma jakieś informacje o tym, czy ten dodatkowy pas jest kiedyś planowany, niedawno miałem tam okazję jechać i muszę przyznać, że ruch jest spory, faktycznie za Tarnowem robi się spokojniej, ale wcześniej, jeśli jest duży ruch, to jakoś specjalnie szybko wcale się nie jedzie.


strainer
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2022, 15:23

Re: Trzeci pas na autostradzie A4 z Krakowa do Tarnowa - kiedy powstanie / informacje i opinie

Postautor: strainer » 20 wrz 2023, 20:14

Do 2030 roku mają być 3 pasy od Wrocławia do Tarnowa.

darek
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2016, 13:23

Re: Trzeci pas na autostradzie A4 z Krakowa do Tarnowa - kiedy powstanie / informacje i opinie

Postautor: darek » 18 mar 2024, 11:47

Jakoś ostatnio mam wrażenie, że niewiele o sprawie słychać. Pewnie kiedyś powstanie 3 pas na autostardzie pomiędzy Krakowem i Tarnowem, ale to chyba odległa perspektywa. Tylko, że wtedy, to pewnie 3 pas będzie potrzebny już do samej granicy, a do Tarnowa, to by się czwarty przydał ; )



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości