Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: MarcinJ » 27 kwie 2023, 13:48

Torowisko wygląda już na w zasadzie gotowe, jakby miał lada chwila po niej mógł przejechać tramwaj.

Obrazek

A poważniej, to zostało jeszcze trochę pac, ale zdecydowanie raczej kosmetyka już niż coś poważnego.

Obrazek

No i trakcja jeszcze też nie jest pociągnięta, choć słupy już stoją.


MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: MarcinJ » 27 kwie 2023, 13:49

No i jest też fragment zielonego torowiska:

Obrazek

Zdjęcia były robione na Prądniku Białym oczywiście, więc nie wiem, jak na innych fragmentach, ale jak ktoś może wrzucić jakieś zdjęcia, to niech się podzieli.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: Nowy » 06 lip 2023, 12:55

Tu też widziałem, że ambitne plany są takie, żeby dzieciaki pojechały nową linią już do szkoły. Ale pokazywali też zdjęcia, na których było widać, że linia tramwajowa do Górki Narodowej wymaga jeszcze sporo pracy, żeby dało się nią puścić tramwaje. A przecież po tym jeszcze odbiory, testy, urzędnicy itp. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że w całe 2 miesiąca się z tym wyrobią, patrząc na to, że jeszcze trwają prace budowlane. A ostatnia wersja była chyba taka, że przed wakacjami to miało ruszyć. Ciekawe czy teraz będzie, że jeszcze w tym roku...


djasmo
Posty: 44
Rejestracja: 12 maja 2021, 16:19

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: djasmo » 11 lip 2023, 10:30

Nowy pisze:Tu też widziałem, że ambitne plany są takie, żeby dzieciaki pojechały nową linią już do szkoły. Ale pokazywali też zdjęcia, na których było widać, że linia tramwajowa do Górki Narodowej wymaga jeszcze sporo pracy, żeby dało się nią puścić tramwaje. A przecież po tym jeszcze odbiory, testy, urzędnicy itp. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że w całe 2 miesiąca się z tym wyrobią, patrząc na to, że jeszcze trwają prace budowlane. A ostatnia wersja była chyba taka, że przed wakacjami to miało ruszyć. Ciekawe czy teraz będzie, że jeszcze w tym roku...

Nie słyszałem wersji o puszczeniu linii przed wakacjami. Nawet jak podali, że we wrześniu ma ruszyć tramwaj to byłem zaskoczony bo jak zauważyłem sporo jeszcze rzeczy zostało do dokończenia. Z tego co aktualnie widzę to prace skupiają się na zagospodarowaniu otoczenia, a nie samej linii - piszę tutaj o odcinku od Kuźnicy do Opolskiej, który mijam prawie codziennie.

MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: MarcinJ » 19 lip 2023, 12:51

Ta linia tramwajowa, to jednak spore przedsięwzięcie jest, wybrałem się ostatnio wieczorem na rowerze w te okolice i muszę przyznać, że tam skala jest naprawdę duża.

Obrazek

Nie miałem pojęcia, że tam aż tak głęboki wyko zrobiono pod ten tramwaj, ale w dużej mierze on podzielił tą okolicę.

MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: MarcinJ » 19 lip 2023, 12:53

To wygląda, jak solidny kawał linii kolejowej raczej:

Obrazek

No i miałem się wybrać do pętli na Górce Narodowej, ale przegniła mnie nadchodząca burza. Ale może ktoś ma jakieś zdjęcia i pokaże, jak tam stan prac wygląda?

kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: kaykay » 24 lip 2023, 12:19

Wiadomo czy istniejąca pętla autobusowa na Meiera „górka narodowa wschód” będzie przesunięta na nową pętle?

MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: MarcinJ » 24 lip 2023, 12:46

kaykay pisze:Wiadomo czy istniejąca pętla autobusowa na Meiera „górka narodowa wschód” będzie przesunięta na nową pętle?

Nie wiem, ale wydaje się że liczba autobusów zostanie ograniczona w przyszłości, kiedy już zacznie jeździć tramwaj nową linią do Górki Narodowej.


terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: terens » 19 sie 2023, 17:12

Ale tunel na Opolskiej daje radę pod tą linią tramwajową, nie jest to może wielka zmiana, bo tam światła to są co kawałek, ale przynajmniej jeden bezkolizyjny przejazd więcej.

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: dimon » 29 sie 2023, 15:50

Podobno odbył się już pierwszy testowy przejazd tramwaju do nowej pętli, przy czym pętla jest ciągle w trakcie budowy.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości