Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: scr4tchi » 12 wrz 2023, 10:17

pudel pisze:
Ile się jedzie z Galerii właśnie na Górkę Narodową?

15 min


No chyba średnio, bo 10 minut jedzie się na Krowodrzą Górkę z przystanku dworzec główny tunel.


pudel
Posty: 110
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: pudel » 12 wrz 2023, 12:28

No chyba średnio, bo 10 minut jedzie się na Krowodrzą Górkę z przystanku dworzec główny tunel.

No popatrzyłem teraz i rzeczywiście, rozkładowo 17 minut. A na Krowodrze górkę 8 minut.

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: dimon » 12 wrz 2023, 12:42

Tak, te czasy przejazdu są bardzo przyzwoite, komfort podróży całkiem niezły. Ogólnie, co by nie narzekać na tą inwestycję, to jednak dojazd w tą część Krakowa zmienił się całkowicie, bliżej centrum te bloki teraz są. Ale też te osiedla stare, na Prądniku Białym, okolice Pachońskiego, one też dużo zyskały.


scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: scr4tchi » 12 wrz 2023, 12:51

pudel pisze:
No chyba średnio, bo 10 minut jedzie się na Krowodrzą Górkę z przystanku dworzec główny tunel.

No popatrzyłem teraz i rzeczywiście, rozkładowo 17 minut. A na Krowodrze górkę 8 minut.


To faktycznie krótko, 17 minut i jesteśmy na dworcu. Szczerze mówiąc to jestem zaskoczony. Wiadomo, że jeszcze nie dojeżdża do pętli, ale czas i tak jest krótki.

dimon pisze:Tak, te czasy przejazdu są bardzo przyzwoite, komfort podróży całkiem niezły. Ogólnie, co by nie narzekać na tą inwestycję, to jednak dojazd w tą część Krakowa zmienił się całkowicie, bliżej centrum te bloki teraz są. Ale też te osiedla stare, na Prądniku Białym, okolice Pachońskiego, one też dużo zyskały.


Właśnie te starsze osiedla zyskały najwięcej. Ludzie już byli przyzwyczajeni do tego jak jest, a tu ich taka niespodzianka spotkała. Przy budowie tych nowych osiedli już z góry było wiadome, że powstanie linia tramwajowa. Ciekawe ile osób korzysta na co dzień z tramwaju by się wydostać stamtąd. Północ Krakowa wreszcie coś zyskała, a nie tylko korki na 29 listopada.

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: dimon » 18 wrz 2023, 22:56

scr4tchi pisze:Ciekawe ile osób korzysta na co dzień z tramwaju by się wydostać stamtąd.

Czytałem gdzieś, że po pierwszym tygodniu było to 140 tys., czyli ze 20 tys. osób dziennie, a przecież jeszcze studenci nie wrócili. Widziałem też, że ludzie już się skarżą, że tramwaje za krótkie i tłok. Miały być dłuższe pierwotnie, ale za dużo prądu ciągną i korki wywala :D W związku z tym np. długie 52 wróciły trasę Czerwone Maki - Osiedle Piastów.

megi
Posty: 741
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Tramwaj na Górkę Narodową w Krakowie - budowa linii, zdjęcia i opinie

Postautor: megi » 11 mar 2024, 0:03

Może i tramwaje trochę zatłoczone, ale za to dojazd z tej okolicy do centrum komunikacją publiczną, to zupełnie inna sprawa niż zanim tramwaj zbudowano. Fajnie to działa.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości