Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: czyzy » 13 kwie 2023, 16:02

Ta inwestycja stanęła chyba na kilka lat, ale właśnie niedawno do niej wrócono.

Obrazek

Ruszyła z miejsca budowa prywatnego akademika / domu studenckiego / budynku zamieszkania zbiorowego przy Rondzie Czyżyńskim.

Obrazek

Wydawało mi się, że temat już był na forum, ale nie udało mi się go znaleźć, więc wrzucam.


czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: czyzy » 13 kwie 2023, 16:04

Dla studentów idealnie, blisko do Maca, komunikacja bardzo dobra, ważny węzeł tramwajowy obok, choć np. na AGH, to kawał drogi trzeba przejechać. Jak myślicie, dobre miejsce na taką inwestycję, czy coś lepszego mogło tam powstać?

Obrazek

To jeszcze tablica informacyjna, a właściwie, to tablice informacyjne, które powieszono przy tej budowie.

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: scr4tchi » 14 kwie 2023, 7:19

Chyba nawet kończą robić drogę dojazdową do tego akademika, więc już coś zaczyna się tworzyć. Najgorszy jest w tym obszarze zapach pochodzący z McD.


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Budynek zamieszkania zbiorowego (prywatny akademik?) Rondo Czyżyńskie Kraków (al. Jana Pawła II) IMS Budownictwo

Postautor: iti » 17 lip 2023, 11:21

Tu już całkiem dużo się dzieje, na budowie tego prywatnego akademika - choć nie wiem czy budynek zamieszkania zbiorowego, to może być też coś innego.

Obrazek

W każdym razie prace w wykopie idą pełną parą.

Obrazek

Wgląda na to, że wkrótce zaczną wyrastać ponad poziom zero. Wygląda na to, że blok Dom-Budu po drogiej stronie ronda wynajmuje się całkiem nieźle.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Budynek zamieszkania zbiorowego (prywatny akademik?) / Rondo Czyżyńskie w Krakowie (al. Jana Pawła II) IMS Budownictwo

Postautor: iti » 17 lip 2023, 11:24

Widać, że przygotowali już chodniki i drogi dla rowerów, które miałyby uzupełniać to, co jest w tej okolicy.

Obrazek

Ktoś może widział projekt tego budynku, wiadomo może coś o tym, jak to ma wyglądać?

czang
Posty: 213
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: czang » 12 sty 2024, 11:49

Może przyda się trochę młodych ludzi w okolicy ; ) Tym bardziej, że tam w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma albo prawie nie ma zabudowy mieszkaniowej. Szkoda o tyle, że to miejsce, w którym spokojnie można by budować wysoko, dobrze skomunikowane, gdzieś przy styku Nowej Huty i Krakowa.

Mercy
Posty: 45
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Re: Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: Mercy » 14 sty 2024, 17:10

Dla mnie spora ciekawstka jest to , że to jeden z nielicznych takich przypadków powrótu wielkiej plyty w miejscu dla niej legendarnym czyli NH.

Obrazek

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: iti » 14 sty 2024, 21:59

Mercy pisze:Dla mnie spora ciekawstka jest to , że to jeden z nielicznych takich przypadków powrótu wielkiej plyty w miejscu dla niej legendarnym czyli NH.

Ciekawe, to faktycznie prefabrykat, czy jednak tylko jakiś szalunek. Jeśli to prefabrykat, to faktycznie, technologia dawno nie widziana w Krakowie.

A z tego, co widziałem, to budowa idzie im całkiem szybko.


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: iti » 28 sty 2024, 21:04

Byłem się przejść w okolicę budowy tego akademika i faktycznie, są płyty.

Obrazek

Dawno nie widziałem w ten sposób budowanego bloku.

Obrazek

Patrząc z daleka, to ciężko rozpoznać, ale podchodząc bliżej widać jak nic klocki, z których to jest zbudowane.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Budowa prywatnego akademika przy Rondzie Czyżyńskim w Krakowie / budynek zamieszkania zbiorowego

Postautor: iti » 28 sty 2024, 21:06

A przecież to nie jest mały budynek i do tego też nie jest jakąś tam prostą kostką.

Obrazek

Są nawet balkony do niego zaplanowane i zapewne także są to elementy prefabrykowane.

Obrazek

Ciekawe gdzie oni to robią oraz jaka jest różnica w cenie w porównaniu do budowy w tradycyjnej technologii.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości