Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: Nowy » 03 maja 2023, 14:41

Jakoś umknęło mi, że Resi4Rent wystawił przy krakowskich Błoniach olbrzymi blok pod wynajem, byłem ostatnio przejść się po tej okolicy i co tam się podziało, to nigdy bym się nie spodziewał.

Obrazek

Jest niby taka zielona ściana, ale jakoś nie zmienia wrażenia, jeżeli spojrzy się na całość tego budynku, zwłaszcza na środek "podkowy".

Obrazek

Tu to chyba z kilkaset niewielkich mieszkań będzie (1-pokojowe, 2-pokojowe i 3-pokojowe), a do tego żadnych usług, no może poza tym, że sam blok, to budynek usługowy, bo takie można było na tych działkach budować w myśl obowiązujących przepisów.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: Nowy » 03 maja 2023, 14:45

Czyli nie są to mieszkania, ale lokale usługowe, w których oczywiście mieszkają ludzie, jak w mieszkaniach...

Obrazek

Poza zieloną ścianą, mają jeszcze kawałek ternu zielonego przy bloku, z pewnością można się zrelaksować i popatrzyć na Stadion Wisły, a właściwie to miejski. Choć ten widok chyba długo tam nie przetrwa, bo w budowie jest już kolejny hotel pomiędzy. Trzeba oddać, że Błonia blisko, ale sklep najbliższy, to nie mam pojęcia, gdzie tam może być.

Ja przecierałem oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyłem, w co zmienia się ta okolica.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: Mar G » 03 maja 2023, 18:30

Nowy pisze:Ja przecierałem oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyłem, w co zmienia się ta okolica.


wątek o tej inwestycji jest od dawna. zabierałeś w nim głos wielokrotnie - dziwi więc to zdziwienie ...

viewtopic.php?f=7&t=11261&start=10


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: Nowy » 03 maja 2023, 20:40

Nie widziałem tego z bliska na żywo, a to jednak robi spore wrażenie, niestety negatywne. No i to też nie hotel, tylko mieszkaniówka, choć na wynajem.

Inna sprawa, że każdy z tych budynków chyba też warto osobno pokazać. Ale masz rację, temat nie jest na forum nowy.

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: Master » 24 maja 2023, 21:29

Niezłe jest to w naszym prawie, że teren niby jest przeznaczony na usługi, a tak naprawdę, to powstają na nim bloki z mieszkaniami na wynajem długoterminowy, czyli do zwykłego mieszkania, tyle, że w ramach działalności usługowej. Niby można, tylko wydaje się, że po to jest coś takiego, jak planowanie przestrzenne, żeby jakoś regulować to, gdzie chce się w miastach osiedlać ludzi, a gdzie budować biura i centra handlowe - patrząc na to, takie zapisy w MPZP mają niewielki sens, bo tereny zabudowy usługowej, w praktyce mogą okazać się terenami zabudowy mieszkaniowej... tyle, że prowadzony jest tam wynajem.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: Mar G » 28 wrz 2023, 9:34

ostatecznie uruchomili te budynki jako akademiki

gazetakrakowska.pl/krakow-kolejny-prywatny-akademik-przy-bloniach-otwarty-a-w-budowie-ten-na-grzegorzkach/ar/c1-17930337

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: pozdro » 28 wrz 2023, 9:38

w sumie fajne miejsce do mieszkania. Ja to kibicuje tym inwestycjom na wynejem, fajna alternatywa na rynku zamiast zakupu. Stabilny długi wynajem. No i nie od kapryśnego landlorda tylko od dużego korpo. To ci nie bede wpadac w srodku dnia bo routera zapomnieli jak w majtkach po mieszkaniu chodzisz bez pukania. :lol:

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Blok z mieszkaniami na wynajem al. 3 Maja Kraków od Resi4Rent / zdjęcia i opinie

Postautor: Master » 25 mar 2024, 11:37

Ciekawe, w jakim procencie mają mieszkania w tych blokach wynajęte. Na stronie jest info, że przy Błoniach w Krakowie mają dostępne 3 lokale. Jeśli to zgodne ze stanem faktycznym, to trzeba przyznać, że świetnie im się to wynajmuje.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości