Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Awatar użytkownika
ajoj
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2018, 8:47

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: ajoj » 30 mar 2020, 10:54

bono19 pisze:Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że to wszystko wygląda jak z jakiegoś kartonu?
Jadąc kiedyś wydwało mi się, że jest to osłona rusztowań w formie fotowizualizacji, dopiero jak się zbliżylem dostrzegłem, że jest to właściwa elewacja.. Na to kraków czekał ponad 40 lat? :?

Faktycznie fakturowo jest spory rozjazd między wizualizacją a stanem rzeczywistym. Inną kwestią jest to, że na moje oko to nie koniec działań z elewacją. W końcu sam wykonawca powiedział ,,rozpoczęliśmy montaż aluminowej elewacji'' co sugerowałoby, być może jakieś dodatkowe pokrycie. Być może to tylko moja naiwność :P

Obrazek

Poczekajmy mimo wszystko na koronę budynku. To ona ma być zwieńczeniem wysokości budynku i całości zewnętrznej strony. Może to ona spowoduje, że nabierze to innego charakteru...

Obrazek


slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: slawek » 19 kwie 2020, 22:14

No to coraz więcej wiadomo o tym, jak t finalnie będzie wyglądało.

Obrazek

To wejście i schodu robią spore wrażenie.

Obrazek

Wykańczają też elewacje na ostatnich piętrach Unity Tower.

Obrazek

Obrazek

Trzeba przyznać, że jest to wielkie, biurowiec zaznaczy się obecnością na krakowskim rynku biurowym.

Obrazek

Jak się Wam podoba to, jak to teraz wygląda?

Awatar użytkownika
ajoj
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2018, 8:47

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: ajoj » 23 kwie 2020, 20:56

Zdarzyło mi się dzisiaj przejść obok inwestycji i wnioski są dwa:

1) :arrow: Owszem, elewacja jest mocno rozjechana względem wizualizacji, choć tragedii nie ma. Jest grzeczniejsza, mniej wyrazista ale wygląda solidnie i elegancko. Na prawdę, w rzeczywistości estetyki temu nie można odmówić, szczególnie jak chodzi o Unity Tower.

2) :arrow: Niemniej większymi obawami napawają mnie okoliczne budynki w inwestycji. Mam nadzieję, że się mylę, ale w ich przypadku wystarczy pół roku i będą szare. Nie są one w żaden sposób przystosowane do szybkiego czyszczenia, więc pewnie takowe nie nastąpi jak się już pobrudzą. Woła to o pomstę do nieba, chociażby z tego względu, że znów - rozjazd względem wizualizacji - aczkolwiek bardziej boli fakt, że nie zauważono lokalizacji tej inwestycji :?: że znajduje się ona zaraz przy jednym z największych węzłów komunikacyjnych :?: Przecież przewiduje to nawet broszura inwestycji...


slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: slawek » 24 kwie 2020, 12:27

ajoj pisze:1) :arrow : Owszem, elewacja jest mocno rozjechana względem wizualizacji, choć tragedii nie ma. Jest grzeczniejsza, mniej wyrazista ale wygląda solidnie i elegancko. Na prawdę, w rzeczywistości estetyki temu nie można odmówić, szczególnie jak chodzi o Unity Tower.

Ja jeszcze wstrzymałbym się jednak z ostateczną oceną, widziałem ostatnio informację, że termin zakończenia prac to czerwiec, a wcześniej mają być jeszcze zamontowane wstawki na elewacji koloru złotego, więc ostatecznie sporo jeszcze może się zmienić.

Awatar użytkownika
ajoj
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2018, 8:47

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: ajoj » 25 kwie 2020, 9:53

slawek pisze:
ajoj pisze:1) :arrow : Owszem, elewacja jest mocno rozjechana względem wizualizacji, choć tragedii nie ma. Jest grzeczniejsza, mniej wyrazista ale wygląda solidnie i elegancko. Na prawdę, w rzeczywistości estetyki temu nie można odmówić, szczególnie jak chodzi o Unity Tower.

Ja jeszcze wstrzymałbym się jednak z ostateczną oceną, widziałem ostatnio informację, że termin zakończenia prac to czerwiec, a wcześniej mają być jeszcze zamontowane wstawki na elewacji koloru złotego, więc ostatecznie sporo jeszcze może się zmienić.

Istotnie, po weekendzie majowym ma być nałożona korona budynku : )

slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: slawek » 26 kwie 2020, 19:35

To jeszcze dwie nieco inne perspektywy z nową wieżą.

Obrazek

Tak się to wpisuje w różne miejsca, choć ciekawi mnie jeszcze panorama z Zakrzówka albo z Kopca Krakusa.

Obrazek

No i trzeba jeszcze zaczekać na te złote wykończenia wieży.

slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: slawek » 10 maja 2020, 12:33

To nie jest tak, że Szkieletor w nowej postaci / Unity Tower, nie ingeruje w panoramę Krakowa.

Obrazek

Tu widziany z Kopca Kraka, jedyny budynek w całym Krakowie, który wybija się ponad horyzont z tego punktu widokowego.

Obrazek

Co myślicie o tym nowym elemencie w krajobrazie? Na pewno jest lepiej niż wcześniej, ciekawe jak będzie to iluminowane nocami.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: iti » 24 maja 2020, 11:26

A tu ze złotymi wstawkami, jak się Wam podobają? Ozdabiają całość?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: slawek » 11 lip 2020, 14:53

Czy to już koniec tej historii? Wygląda na to, że tak, jak się Wam podoba gotowy Szkieletor, dzisiaj już Unity Tower?

Obrazek

Przy czym te reklamy i jego otoczenie od strony Ronda Mogilskiego jest okropne...

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Biurowiec Unity Tower Kraków (Szkieletor) będzie skończony? Forum Kraków

Postautor: iti » 13 sie 2020, 1:59

Nie wiem czy widzieliście, ale już zdjęli większość ogrodzenia placu budowy wokół Szkieletora, więc każdy może podejść i zobaczyć z bliska, jak to wygląda :)



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości