Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Postautor: czang » 27 sie 2025, 20:34

Trwa długo oczekiwany remont Pomnika Lotników Polskich na skraju północnej części Parku Lotników Polskich, w rejonie al. Jana Pawła II.


czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Postautor: czang » 27 sie 2025, 20:39

Prace polegają m.in. na oczyszczeniu konstrukcji specjalną technologią, aby zapobiec jego uszkodzeniu.

Obrazek

Wygląda na to, że orzeł został już odczyszczony, patrząc m.i. na błyszczące szpony.

Obrazek

A tu tablica informacyjna z danymi o prowadzonych pracach przy remoncie pomnika i terminie ich zakończenia.

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Postautor: czang » 27 sie 2025, 20:45

Tu pomnik w całej okazałości, widać, że część jest zasłonięta, tam pewnie prace trwają.

Obrazek

Remontowane jest również otoczenie pomnika, które od wielu lat było w kiepskim stanie.

Obrazek

Fajnie, że wreszcie udało się za to zabrać, zanim to wszystko nie popadło w kompletną ruinę.


iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Postautor: iti » 08 cze 2026, 11:17

To ja dorzucam kilka zdjęć tego, jak tam się zmieniło po remoncie/

Obrazek

Sam pomik wiadomo, został odczyszczony, ale też bardzo na plus zmienił się teren wokół niego.

Obrazek

Wymieniono stare, popękane płyty, a w ich miejsce położono nowe.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Postautor: iti » 08 cze 2026, 11:19

To teggo wykonano bardzo estetyczne podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami.

Obrazek

Do tego dodano granitowe słupki i barierki.

Obrazek

Wyszło to bardzo estetycznie moim zdaniem.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Postautor: iti » 08 cze 2026, 11:23

Jak będziecie w Parku Lotników Polskicj, to z prwnoścą warto się wybrać i obejrzeć efekty tych prac.

Obrazek

Z tego, co wiem, to prace były wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków, więc tu dbałość o estetykę i detale była odpowiednio większa.

Obrazek

Pomink prezentuje się bardzo okazale, warto odwidzić miejsce, w którym stoi, zwłaszcza, że można tam dojechać tramwajem czy dojść parkiem.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum

Postautor: iti » 08 cze 2026, 11:29

Cieszę się, że wreszcie są i środki na takie sprawy, zwłaszcza, że to jednak kawałwek od centrum, bo to Czyżyny.

Obrazek

Jak się Wam podoba pomnik i jego otoczenie po remoncie?



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości