Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
Trwa długo oczekiwany remont Pomnika Lotników Polskich na skraju północnej części Parku Lotników Polskich, w rejonie al. Jana Pawła II.
Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
Prace polegają m.in. na oczyszczeniu konstrukcji specjalną technologią, aby zapobiec jego uszkodzeniu.

Wygląda na to, że orzeł został już odczyszczony, patrząc m.i. na błyszczące szpony.

A tu tablica informacyjna z danymi o prowadzonych pracach przy remoncie pomnika i terminie ich zakończenia.

Wygląda na to, że orzeł został już odczyszczony, patrząc m.i. na błyszczące szpony.

A tu tablica informacyjna z danymi o prowadzonych pracach przy remoncie pomnika i terminie ich zakończenia.
Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
Tu pomnik w całej okazałości, widać, że część jest zasłonięta, tam pewnie prace trwają.

Remontowane jest również otoczenie pomnika, które od wielu lat było w kiepskim stanie.

Fajnie, że wreszcie udało się za to zabrać, zanim to wszystko nie popadło w kompletną ruinę.

Remontowane jest również otoczenie pomnika, które od wielu lat było w kiepskim stanie.

Fajnie, że wreszcie udało się za to zabrać, zanim to wszystko nie popadło w kompletną ruinę.
Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
To ja dorzucam kilka zdjęć tego, jak tam się zmieniło po remoncie/

Sam pomik wiadomo, został odczyszczony, ale też bardzo na plus zmienił się teren wokół niego.

Wymieniono stare, popękane płyty, a w ich miejsce położono nowe.

Sam pomik wiadomo, został odczyszczony, ale też bardzo na plus zmienił się teren wokół niego.

Wymieniono stare, popękane płyty, a w ich miejsce położono nowe.
Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
To teggo wykonano bardzo estetyczne podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami.

Do tego dodano granitowe słupki i barierki.

Wyszło to bardzo estetycznie moim zdaniem.

Do tego dodano granitowe słupki i barierki.

Wyszło to bardzo estetycznie moim zdaniem.
Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
Jak będziecie w Parku Lotników Polskicj, to z prwnoścą warto się wybrać i obejrzeć efekty tych prac.

Z tego, co wiem, to prace były wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków, więc tu dbałość o estetykę i detale była odpowiednio większa.

Pomink prezentuje się bardzo okazale, warto odwidzić miejsce, w którym stoi, zwłaszcza, że można tam dojechać tramwajem czy dojść parkiem.

Z tego, co wiem, to prace były wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków, więc tu dbałość o estetykę i detale była odpowiednio większa.

Pomink prezentuje się bardzo okazale, warto odwidzić miejsce, w którym stoi, zwłaszcza, że można tam dojechać tramwajem czy dojść parkiem.
Re: Pomnik Lotników Polskich w Krakowie - Czyżynach / zdjęcia na forum
Cieszę się, że wreszcie są i środki na takie sprawy, zwłaszcza, że to jednak kawałwek od centrum, bo to Czyżyny.

Jak się Wam podoba pomnik i jego otoczenie po remoncie?

Jak się Wam podoba pomnik i jego otoczenie po remoncie?
Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości