Linia tramwajowa w ciągu ul. Stella-Sawickiego
: 10 cze 2026, 15:42
Witam,
czy wiadomo coś o dawno planowanej (jeszcze zanim powstała Avia i Orlińskiego) linii tramwajowej, która miała biec w ciągu ul. Stella-Sawickiego i przechodzić na północ przez skrzyżowanie Bora-Komorowskiego i Wiślicka?
Od dawna nic o niej nie słychać, rezerwa koło Orlińskiego (aktualnie dziki parking) pozostaje, a wydaje się, że straciła racje bytu wobec budowanej linii do Mistrzejowic przez Meissnera.
Czy ktoś ma jakieś informacje?
Moim zdaniem przydałaby się dla mieszkańców Dywizjonu 303 oraz Orlińskiego i Avii, a przy okazji przebudowa skrzyżowania z Bora Komorowskiego które niemiłosiernie się korkuje...
Pozdrawiam
czy wiadomo coś o dawno planowanej (jeszcze zanim powstała Avia i Orlińskiego) linii tramwajowej, która miała biec w ciągu ul. Stella-Sawickiego i przechodzić na północ przez skrzyżowanie Bora-Komorowskiego i Wiślicka?
Od dawna nic o niej nie słychać, rezerwa koło Orlińskiego (aktualnie dziki parking) pozostaje, a wydaje się, że straciła racje bytu wobec budowanej linii do Mistrzejowic przez Meissnera.
Czy ktoś ma jakieś informacje?
Moim zdaniem przydałaby się dla mieszkańców Dywizjonu 303 oraz Orlińskiego i Avii, a przy okazji przebudowa skrzyżowania z Bora Komorowskiego które niemiłosiernie się korkuje...
Pozdrawiam