Plac św. Marii Magdaleny Kraków / przebudowa placu przed Kościołem Piotra i Pawła przy Grodzkiej w Krakowie - opinie
Plac św. Marii Magdaleny Kraków / przebudowa placu przed Kościołem Piotra i Pawła przy Grodzkiej w Krakowie - opinie
Nie jestem taki stary, ale jeszcze pamiętam, jak Plac św. Marii Magdaleny w Krakowie, czyli ten przy ul. Grodzkiej był zielony, tzn. rosła na nim trawa, może nieco wydeptana, ale jednak, a później podjęto decyzję o jego przebudowie do obecnego kształtu.
Re: Plac św. Marii Magdaleny Kraków / przebudowa placu przed Kościołem Piotra i Pawła przy Grodzkiej w Krakowie - opinie
A ta przebudowa skończyła się tak, że plac dosyć dokladnie wyłożono kamiennym brukiem i jaimiś płytami. Być może ktoś by dzisiaj powiedział, że go wybetonowano, choć to nie do końca jest prawda.

Natomiast prawdą jest, że niemal kompletnie zniknęła z niego zieleń, ale wiadomo, że ta ma same wady, bo trzeba pielęgnować, przycinać, kosić i ogólnie drogie w utrzymaniu, a tu to tylko wystarczy czasem pozamiatać ; )

Do tego na środku placu postawiono pomnik Piotra Skargi (chyba jest pochowany w kościele na przeciwko), pamiętam, że stawianie tego pomnika wiązało się z okntrowersjami. Za jego projekt i wykonanie odpowiadał prof. Czesław Dźwigaj znany też z wykoanania wielu pomników Jana Pawła II. Po tym, jak ten pomnik stanął na placu, któś do klumny przyczepił karteczkę z tekstem w rodzaju "Czesław nie dźwigaj już takich pomników" czy coś takiego. A może była to tylko prowokacja jednej z lokalnych redakcji, która to opisała, nie wiem.

Natomiast prawdą jest, że niemal kompletnie zniknęła z niego zieleń, ale wiadomo, że ta ma same wady, bo trzeba pielęgnować, przycinać, kosić i ogólnie drogie w utrzymaniu, a tu to tylko wystarczy czasem pozamiatać ; )

Do tego na środku placu postawiono pomnik Piotra Skargi (chyba jest pochowany w kościele na przeciwko), pamiętam, że stawianie tego pomnika wiązało się z okntrowersjami. Za jego projekt i wykonanie odpowiadał prof. Czesław Dźwigaj znany też z wykoanania wielu pomników Jana Pawła II. Po tym, jak ten pomnik stanął na placu, któś do klumny przyczepił karteczkę z tekstem w rodzaju "Czesław nie dźwigaj już takich pomników" czy coś takiego. A może była to tylko prowokacja jednej z lokalnych redakcji, która to opisała, nie wiem.
Re: Plac św. Marii Magdaleny Kraków / przebudowa placu przed Kościołem Piotra i Pawła przy Grodzkiej w Krakowie - opinie
W każdym razie plac wyglada tak, jak wygląda od wielu lat, sporo na nim turystów, ogólnie nie jest źle, ale faktycznie jest tam niezła patelnia w upalny dzień.

Z pewnością trochę zieleni by się na nim przydało, albo nawet więcej niż trochę, i to nie tylko jakieś krzewy i trawa, ale ja bym widział na nim też trochę drzew, kóre wiadomo, musiałyby nie zaburzać osi widokowych, nie zasłaniać zabytków pierwszej klasy, które się w sąsiedztwie znajdują, ale które wprowadzałyby trochę zieleni i życia do tych widokówkowych widoków. A pomnik, to niech sobie zostanie, może kogoś skłoni do zapoznania się ze spuścizną Piotra Skargi. Co myślicie o przebudowie tego placu, dobry pomysł? Były chyba jakieś knsultacje już, ale planów i wizualizacji jeszcze żadnych nie widziałem.

Z pewnością trochę zieleni by się na nim przydało, albo nawet więcej niż trochę, i to nie tylko jakieś krzewy i trawa, ale ja bym widział na nim też trochę drzew, kóre wiadomo, musiałyby nie zaburzać osi widokowych, nie zasłaniać zabytków pierwszej klasy, które się w sąsiedztwie znajdują, ale które wprowadzałyby trochę zieleni i życia do tych widokówkowych widoków. A pomnik, to niech sobie zostanie, może kogoś skłoni do zapoznania się ze spuścizną Piotra Skargi. Co myślicie o przebudowie tego placu, dobry pomysł? Były chyba jakieś knsultacje już, ale planów i wizualizacji jeszcze żadnych nie widziałem.
Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości