Biurowiec Quattro Five Buma w Quattro Business Park Kraków - forum, opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
jaktotak
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:32

Biurowiec Quattro Five Buma w Quattro Business Park Kraków - forum, opinie

Postautor: jaktotak » 06 lis 2015, 11:08

Wydaje się, że brakuje tutaj jeszcze jednej inwestycji - mówi się o Bumie, ale nigdzie nie widzę tematu dotyczącego biurowca Quattro Five. Może to oczywiście wynikać z tego, że Quattro Business Park nie jest już nowym obiektem i cały czas się rozrasta, niemniej wydaje mi się, że akurat najnowszy element infrastruktury jest wart omówienia z kilku powodów :geek:

Po pierwsze: projekt. Zauważmy, że budynek znacznie różni się od pozostałych - ma nietypowy, trójkątny kształt, czarne wykończenia i okna układane po skosie. To ostatnie może przyczynić się do tego, że w pomieszczeniach będzie jaśniej :idea: Patrząc na inwestycję Bumy można zauważyć, że poczynili spore postępy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Może Quattro Five nie jest arcydziełem nowoczesnej architektury, ale na pewno jest ciekawym i wybijającym się na tle pozostałych pomysłem :) Przyznacie, że stare Quattro nie robią takiego wrażenia :?:

Obrazek

Po drugie: położenie. Budynek jest usytuowany w bardzo dobrym miejscu - najbliżej przystanku na al. Bora - Komorowskiego, najbliżej parkingu wielopoziomowego i najbliżej ulicy (co w przypadku biurowca jest o tyle dobre, że w ramach przerwy od pracy można sobie poobserwować coś ciekawszego, niż drugi budynek czy podwórko z tajemniczą srebrną kulą, stojącą pomiędzy Quattro A,B,C i D) :) Nie uważacie, że to jednak milszy widok i wygodniejszy dostęp do budynku :?:

Po trzecie: nazwa. I tu przechodzimy do słabych punktów inwestycji. Nie wiem jaki geniusz wpadł na to, że w miejscu o nazwie Quattro Business Park zbudować piąty budynek :lol: Myślę, że lepiej by to wyglądało, gdyby nowa inwestycja została podłączona pod Rondo Business Park i nazywała się na przykład RBP 2, czy RBP Due - jakkolwiek ;) Tutaj wydaje mi się, że ktoś pojechał z kreatywnością i najpierw parkiem nazwał jeden budynek i tak zostało, a potem w miejscu, gdzie z założenia miały być cztery budynki zbudował piąty. Dodam, że nazwa jest też o tyle dziwna, że pozostałe obiekty Quattro nazywają się literami A,B,C,D, a jedynie ten nowy nazywa się Quattro Five (Szkoda, że nie "Cztery Pięć" albo "Quattro Cinque" :lol: ). Co sądzicie :?:

Po czwarte: miejsca parkingowe. To wydaje się być kolejnym problemem. Zbudowano budynek w miejscu poprzedniego parkingu naziemnego, przez co osoby przyjeżdżające do pracy samochodem zostały zmuszone do wykupienia miejsc na parkingu wielopoziomowym lub podziemnym, co spowodowało, że miejsc postojowych ubywa. Do tego wiele osób przesiada się na rower, więc i na parkingu rowerowym zaczyna brakować miejsc, zwłaszcza wiosną i latem. Zastanawiam się jak zostanie to rozwiązane, kiedy pojawi się kolejne kilkaset osób, dojeżdżających do Quattro Five. Myślicie, że ludzie przekonają się dla platformy car poolingowej :?: Czy zostanie wprowadzona polityka przypisywania kilku samochodów do jednego miejsca parkingowego :?: Ciekawi mnie to, jak zostanie to rozwiązane :)

A może wiecie coś więcej na ten temat :?:


iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Biurowiec Quattro Five Buma ul. Bora-Komorowskiego Kraków - forum, opinie

Postautor: iti » 09 lis 2015, 14:54

Nieźle to wygląda na tym zdjęciu, które zrobiłaś @jaktotak :D Prawie jak na wizualizacji, którą udostępniał deweloper wcześniej :) To ja dorzucam jeszcze zdjęcia od siebie, od strony al. Bora-Komorowskiego. Zgodzę się z tym, że faktycznie niefortunna jest nazwa tej inwestycji, za którą odpowiada Buma, czyli Quattro Five.

Obrazek

Rzeczywiście nieźle prezentuje się ten budynek z tej perspektywy, tylko bardzo ogólne wrażenie psuje tu ten nieotynkowany budynek z cegieł :evil: Jest to trochę maszkaronowate. No i jeszcze ten Auto-Gaz też tak średnio pasuje :) Ciekawe czy kiedyś to się tam zmieni...

Obrazek

I jeszcze z nieco bliższej odległości. Widać sporo zaparkowanych tam samochodów, faktycznie może tam być kiedyś problem z miejscami parkingowymi ;) Deweloper Buma informuje tu o tym, że jest tam 7 kondygnacji naziemnych i jedna podziemna, czyli ta "korona" na górze, to chyba nie będzie użytkowa. A sam budynek będzie miał ok. 8 700 m2 powierzchni, którą da się wynająć. Natomiast wszystkich miejsc parkingowych niestety ma być niespełna 170, czyli bardzo niewiele...

Myślicie, że ta inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na opinie o deweloperze Buma :?: Jeśli chodzi o mnie, to nawet mi się podoba, budynek jest ciekawy i mniejszy niż sąsiednie Quattro Business Park.

jaktotak
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:32

Re: Biurowiec Quattro Five Buma w Quattro Business Park Kraków - forum, opinie

Postautor: jaktotak » 10 lis 2015, 11:12

Dzięki @iti - tak to jest jak się pracuje z widokiem na plac budowy i robi się zdjęcia przez szybę :D

A co do tego wizerunku Bumy, to jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wydaje mi się, że jak jeszcze kilka rzeczy zrobią w lżejszym klimacie, to jest szansa, że zmienią swój "klockowaty" wizerunek :lol:

I to otoczenie faktycznie nie jest za piękne, tylko pytanie czy da się z tym coś zrobić :?: Bo właściciele sąsiadujących posesji mogą tak łatwo nie odpuścić, a i sama Buma już chyba trochę przystopuje z budowaniem w tej okolicy, bo jeszcze nie zapełniono całkiem Quattro D, a już postawiono Quattro Five, które też trzeba będzie jakoś zorganizować ;)


jaktotak
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:32

Re: Biurowiec Quattro Five Buma w Quattro Business Park Kraków - forum, opinie

Postautor: jaktotak » 10 lut 2016, 10:02

Zastanawiam się czy ktoś wie kiedy zaczną się przeprowadzki do Quattro Five i czy tam też swoje powierzchnie będzie mieć Capgemini :?:
Póki co działa tam już Olimp i choć nie jest jakiś wielki, to chyba cieszy się sporym powodzeniem ;) Ktoś był :?:
Albo ktos widział jak wyglądają przygotowywane spejsy :?: Zastanawiam się czy zaokrąglony kształt, choć daje więcej światła, nie zabiera przestrzeni :?: Jak sądzicie :?:

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowiec Quattro Five Buma w Quattro Business Park Kraków - forum, opinie

Postautor: slawek » 19 lis 2020, 18:18

A tu nieco z nieco innej perspektywy i innych warunkach oświetleniowych.

Obrazek

Chociaż dzisiaj raczej jest pustawo w tych biurowcach. Ciekawe kiedy tam wróci życie.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości