Nowy biurowiec Astris Kraków ul. Promienistych forum, opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Nowy
Posty: 242
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Nowy biurowiec Astris Kraków ul. Promienistych forum, opinie

Postautor: Nowy » 03 gru 2015, 0:53

Jeszcze jedna inwestycja komercyjna, która powstaje w dzielnicy Prądnik Czerwony w Krakowie to nowy biurowiec Astris Kraków na ul. Promienistych, którego budowa ruszyła ostatnio :) Powstaje on niedaleko Ronda Barei, niemal dokładnie w miejscu, w którym zbiegają się ulice Lublańska (dochodząca do wspomnianego ronda) i Lublańska prowadząca w stronę Opolskiej i Ronda Ofiar Katynia. Znajdzie się on tuż przy Estakadzie Mateusza Iżyckiego. Po sąsiedzku po drugiej stronie znajdzie się także Buma Quatro Business Park.

Obrazek

Budynek ma być docelowo wysoki na osiem kondygnacji, czyli 7 pięter. Na wizualizacji dobrze widać gdzie i co budują obok estakady na Lublańskiej. Całość będzie miała prawie 13 tys. m2 powierzchni możliwej do wynajęcia. Budowa ma się natomiast zakończyć w II kwartale 2017 roku, czyli zaczekamy jeszcze jeszcze na to, aż zobaczymy całość, może za mniej więcej 1,5 roku :)

Obrazek

W tej chwili trwa porządkowanie placu, na którym już wkrótce rozpocznie się budowa. Został on także już ogrodzony, a w miejscu powstawania biurowca Astris zgromadzono już także sporo ciężkiego sprzętu budowlanego, co widać na zgromadzonych zdjęciach.

Obrazek

Z tablicy informacyjnej można się dowiedzieć wielu informacji na temat tej inwestycji :) Może nie będzie to jakaś wybitna architektura, ale chyba finalnie nie powinno to wyglądać jakoś bardzo źle. Tym bardziej, że w sąsiedztwie także będą znajdowały się obiekty biurowe.

Obrazek

A jest ich już sporo w tej okolicy, bowiem poza wspomnianym Quattro, niedaleko znajduje się Vinci, kawałek dalej kończony jest biurowiec Opolska Business Park, a też do Alma Tower nie jest specjalnie daleko :idea:

Obrazek

Okolica na tym chyba mocno zyskuje, bowiem trudno w tej okolicy wynająć pokój czy mieszkanie, a jeśli już takie oferty pojawiają się w tej części dzielnicy Prądnik Czerwony, to są one dosyć drogie. Co myślicie o tej inwestycji :?:


ragar
Posty: 202
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Biurowiec Astris Kraków przy estakadzie ul. Promienistych forum, opinie

Postautor: ragar » 03 gru 2015, 10:45

Prace idą już pełną parą już. Wbijają jakieś pale teraz pod budowę biurowca Astris - widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej :) Gęsto się tam robi powoli od biurowców. Pewnie też część osób z okolicy Dobrego Pasterza straci widok na estakadę Iżyckiego ;) Sama okolica staje się chyba coraz bardziej atrakcyjna, jeśli chodzi o inwestycje w mieszkania, bo im więcej biurowców dookoła, tym chyba lepiej robi to cenom mieszkań oraz ich wynajmu :) Inna sprawa, że mieszkaniówki i tak sporo już w okolicy zbudowano, choćby Apartamenty Kaskada od Super Krak, Dobrego Pasterza Budrem czy Osiedle Familijne Bumy, a tam ceny już niskie nie są.

W zasadzie to chyba dobrze, że nie powstała w Krakowie dzielnica, w której byłyby same biurowce, tylko powstają one mniej więcej równomiernie w mieście. Zwłaszcza, że te budowane są przy trzeciej obwodnicy, więc to chyba dobre miejsce :) Ja trochę nie rozumiem ludzi narzekających na budowanie w tej okolicy obiektów biurowych :idea:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowy
Posty: 242
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Nowy biurowiec Astris Kraków ul. Promienistych forum, opinie

Postautor: Nowy » 13 gru 2015, 16:29

Zdaje się, że wykopki pod nowy budynek biurowy w Krakowie Astris są coraz bliżej końca, teren jest powoli wyrównywany na tej części wykopu, która została już ukończona :) Nadal pracuje tam sporo sprzętu, ale zakończenie prac ziemnych to chyba już kwestia najbliższego czasu - ciekawe czy do świąt skończą :?:

Obrazek
Obrazek


ragar
Posty: 202
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Nowy biurowiec Astris Kraków ul. Promienistych forum, opinie

Postautor: ragar » 14 sty 2016, 13:08

A ja ostatnio się dowiedziałem, że za budowę biurowca Astris odpowiadają księża Pijarzy, którzy działkę pod inwestycję uzyskali za pośrednictwem tak zwanej komisji majątkowej. Tak czy inaczej, dobrze się się jej nie pozbyli, ale inwestują, tym bardziej, że robią dobre rzeczy na Prądniku Czerwonym, prowadzą szkoły (liceum i gimnazjum), organizują zajęcia dla dzieci podczas wakacji (np. z robotyki :D ) Generalnie to taka dobrze prowadzona wspólnota, wieć życzę im powodzenia w prowadzonej działalności :)

Obrazek

W garażu podziemnym budynku ma się znaleźć miejsce na 180 samochodów, czyli całkiem sporo. Księża nawiązali już współpracę z renomowaną firmą zajmującą się szukaniem najemców dla biur, więc być może w niedalekiej przyszłości dowiemy się, jakie firmy zasiedlą biurowiec Astris w Krakowie. Jeśli chodzi o koszt najmu, to ustalony został on na 14,40 euro za metr kwadratowy. Zyski z prowadzonej działalności maja być wykorzystane do prowadzonej przez Pijarów działalności.

A zdjęcie powyżej przedstawia stan zaawansowania tej budowy na dzień dzisiejszy. Widać, ze kończona jest już płyta fundamentowa, a na niej układane są zbrojenia, z nich układają się już pierwsze elementy kondygnacji podziemnej biurowca. Prace idą całkiem szybko, ale nic w tym dziwnego, skoro mają się zakończyć w połowie 2017 roku :)

iti
Posty: 202
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowy biurowiec Astris Kraków ul. Promienistych forum, opinie

Postautor: iti » 12 sty 2017, 0:36

Był jeszcze wykop niedawno, a dzisiaj już stoi biurowiec i powoli ściągane jest z niego rusztowanie :) Jak się Wam podoba? ja myślę, że może to być dosyć ciekawy budynek, ciekawe jakie firmy się do niego wprowadzą.

Obrazek
Obrazek

Swoją drogą, to wyrasta nam tam niezłe zagłębie biurowe, bowiem po drugiej stronie ulicy ruszyła kolejna budowa, powstanie tam biurowiec Tertium Business Park Kraków, który budowany jest przez dewelopera Buma :) Ciekawe jak to wszystko wpłynie na tą okolicę, mam nadzieję, że całkiem się nie zakorkuje, ale pewnie jeśli powstanie kiedyś czwarta obwodnica, to powinno to trochę odciążyć trzecią obwodnicę - Lublańską, Opolską, Bora-Komorowskiego itd.Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość