Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
iti
Posty: 203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: iti » 18 lut 2016, 12:50

Nie wiem czy wiecie, ale w Krakowie już od kilku lat planowana jest budowa nowego parku i to w okolicy, w której bardzo by się on przydał, czyli w okolicy ulic Kapelanki, Konopnickiej itp. Chodzi o projekt, którego przedmiotem jest budowa Parku Rzecznego Wilgi, który miałby się ciągnąć właśnie wzdłuż tej rzeki, wokół której tereny są dzikie i niezagospodarowane, a można by nawet powiedzieć, że zaniedbane... Tymczasem wydaje się, że mają one spory potencjał, bo to naprawdę może być przyjemna okolica :) Już teraz widać przecież pływające po Wildze kaczki, swego czasu można tam było spotkać także bobry - jest to więc miejsce z dużym potencjałem, a poza tym łączy ze sobą dosyć odległe części miasta.

Obrazek

Dodatkowo w tej lokalizacji przybywa także mieszkańców, bowiem powstaje tam sporo inwestycji mieszkaniowych, z których sporo zostało już opisanych na forum, są to choćby osiedle Fi w Krakowie, albo budowane nieopodal Ronda Matecznego mieszkania Konopnicka City Park Kraków - zapewne w najbliższym czasie prace na ogrodzonej już działce przyspieszą :) A to nie wszystko co tam się buduje, dlatego właśnie Park Rzeczny Wilgi bardzo by się tam przydał, miejmy nadzieję, że wkrótce wreszcie powstanie :!:


fredo
Posty: 49
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: fredo » 18 lut 2016, 18:44

Zgadzam się z tym w 100 procentach, że Park Rzeczny Wilgi powinien powstać jak najprędzej :) Tym bardziej, że to są naprawdę atrakcyjne tereny, które aż proszą się o to, żeby je jakoś ładnie zagospodarować. Zobaczcie sami na zdjęcia rzeki Wilgi poniżej. To tereny z naprawdę dużym potencjałem, a do tego można się nimi dostać do

Obrazek
Obrazek

Jest tam już wiele drzew, zarośli, tylko trzeba by to jakoś uporządkować, zrobić alejki, ławeczki, może jakieś mostki nad wodą, place zabaw dla dzieci, może siłownie na powietrzu i miejsca do uprawiania innych sportów, ścieżki biegowe itp. Jestem pewien, że cieszyłyby się one powodzeniem, bo deweloperzy intensywnie się za te okolice zabrali, poza wymienionymi powyżej projektami, można tu też wymieć też Murpol Garbarnia - forum o tych blokach już u nas powstało :) Niemal nad samą rzeką powstaje, a właściwie już powstała także Wilga Park od Wako. W niewielkiej odległości zbudowany został także Ruczaj Park Kraków, a to przecież nie są wszystkie inicjatywy deweloperskie prowadzone w tej okolicy. Z parku z pewnością miałby kto korzystać :idea:

iti
Posty: 203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: iti » 27 lis 2016, 22:27

Chyba coś się zaczyna wreszcie dziać w sprawie Parku Rzecznego Wilgi, przynajmniej w niektórych miejscach, ale liczę na to, że wreszcie coś w sprawie ruszy, bo jak na razie ta przestrzeń jest słabo wykorzystana, a ma ogromny potencjał, tym bardziej, że coraz więcej się w jej sąsiedztwie buduje, ostatnio deweloper Locum ogłosił tam plany, według których ma tam zostać zbudowane osiedle Siesta Kraków na około 600 nowych mieszkań, a to przecież tylko wycinek.

Obrazek

Niestety droga w stronę Kobierzyńskiej od Konopnickiej po lewej stronie rzeki Wilgi jest w fatalnym stanie, właściwie trudno to nazwać drogą, jest to bowiem tylko błotnista kałuża, którą po prostu nie da się przejść i raczej nie służy mieszkańcom, a co najwyżej jakimś pojazdom - a szkoda, bo nie wygląda jakby była właśnie do tego przeznaczona :shock:

Obrazek

Co ciekawe, ślady kół prowadzą tam mniej więcej do bram pobliskiego klubu sportowego Garbarnia - czyżby to przez tą instytucję ta droga była tak wyglądała :?: Z całą pewnością nie tak powinny prezentować się alejki parkowe, a w tym przypadku zamiast sytuację poprawiać, to odnosi się wrażenie, że staje się ona coraz gorsza niestety. Chyba trzeba motywować władze naszego miasta Zarząd Zieleni Miejskiej, aby coś się jednak w tej sprawie działo.

Obrazek

Za to w innym miejscu, które znajduje się obok Wilgi ostatnio sporo się zmieniło, pojawił się jakby pierwszy kawałek parku, na który mieszkańcy Krakowa nie mogą się doczekać od lat. Tu na zdjęciu można zobaczyć na przykład nowy plac zabaw, który został tam wybudowany. Choć ciekawe czy to nie ma jakiegoś związku, z mającą powstać obok, znacznych rozmiarów inwestycją mieszkaniową, którą wspominałem wcześniej - jakoś podejrzane, że akurat tyle zaczęło się dziać właśnie na tym fragmencie ;)

Obrazek

Jest też mała architektura, ławeczki parkowe, latarnie - wzdłuż tego wszystkie biegnie ścieżka rowerowa obok chodnika, na pewno przydałaby się w tej okolicy, choć na dzień dzisiejszy, nieco zbyt niespodziewanie się kończy... Ale miejmy nadzieję, że jest to tylko stan tymczasowy i ta nowa zieleń w Krakowie zostanie wreszcie należycie urządzona. Na pewno przydałaby się taka ścieżka rowerowa, którą dałoby się dojechać z okolic ulicy Borsuczej, do centrum Krakowa :)

Obrazek

A tu jeszcze mapa potencjalnego parku przygotowana przez ZIKiT, choć teraz sprawą zajmuje się chyba ZZM, który przejął te funkcje z rąk tej pierwszej instytucji, ale może to i dobrze. Martwi trochę to, że mapa obejmuje jedynie część koryta Wilgi, nie ma tu tego kawałka pomiędzy konopnicką, a Wisłą niestety. Nie wiem jak on wygląda w miejskich planach, ale przydałoby się, żeby pociągnąć go do samego centrum :)


partir07
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: partir07 » 02 sty 2017, 16:05

W budżecie na 2017r. zagospodarowano 200 tys. zł. na utworzenie tego parku. Można się domyślać, że chodzi o fragment z mapy którą wkleił iti. Czy ktoś ma jakieś pewniejsze info na ten temat? Czy wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony przetarg i rozpocznie się realizacja tego projektu?

aniazieba74
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:08

Re: Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: aniazieba74 » 12 kwie 2017, 11:08

200 tyś zł? To jakiś żart? Co można za 200 tyś zrobić bo na pewno nie park

iti
Posty: 203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: iti » 16 kwie 2017, 20:57

200 tys. zł, to wygląda raczej na to, że chodzi o przygotowanie projektu, niż o budowę samego Parku Rzecznego Wilgi, bo to jednak będą raczej sporo większe pieniądze. Niemniej jednak wygląda na to, że coś rusza w tej sprawie. Ale gdybym miał się dowiedzieć czegoś więcej, to raczej starałbym się dopytać w Zarządzie Zieleni Miejskiej, bo to ta miejska jednostka jest odpowiedzialna za tą inwestycję :)

partir07
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: partir07 » 18 kwie 2017, 9:26

Pytałem jakiś czas temu w ZZM o ten park i faktycznie 200 tys. jest przeznaczone na dokumentację, w tym roku chcą dostać również wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę. Co dalej, nie wiadomo, pewnie będą walczyć o uwzględnienie w budżecie na 2018 środków na realizację parku.
Na pytanie o odniesienie się do tego artykułu nie uzyskałem odpowiedzi:
gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/krakowianie-straca-kolejny-zielony-teren,11982076
jednak wydaje mi się, że to powyżej to jednak sianie paniki przez redaktora i park nie jest zagrożony

m.arek
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: Park Rzeczny Wilgi w Krakowie forum i opinie o nowym parku

Postautor: m.arek » 28 lis 2017, 22:30

Ogrodzony fragment parku przy działce Lokum Siesta w pewnych godzinach tętni życiem. Parku to za dużo powiedziane, fragment ścieżki (zdrowia :lol: )

ObrazekWróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości