Remont Parku Krakowskiego opinie forum (obok pl. Inwalidów)

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Remont Parku Krakowskiego opinie forum (obok pl. Inwalidów)

Postautor: iti » 20 lut 2016, 13:05

Zdaje się, że wreszcie ruszyły poważne przymiarki do tego, żeby nareszcie odbył się Remont Parku Krakowskiego, czyli tego, który znajduje się obok Alei Mickiewicza, ulicy Czarnowiejskiej oraz Placu Inwalidów :) Park jest całkiem ładny, choć niewielki, ale znajduje się w nim oczko wodne z wyspą oraz fontanną :) Na pewno przyda mu się remonto, bo dawno nic się tam nie działo i jest dosyć zaniedbany, alejki są zniszczone. Jak dla mnie, to dobrze byłoby gdyby jeszcze został on jakoś sensownie oddzielony od ruchliwej drogi i właściwie od niej oddzielony :idea: Może warto by posadzić wzdłuż ulicy jakiś szpaler gęstych drzew lub krzewów, które trochę by odizolowały od niej ten teren rekreacyjny.

Pojawiła się też idea, żeby we wschodniej części parku pojawił się niewielki pawilon wystawiony przy współpracy z pobliskim Muzeum Fotografii, w którym znalazłaby się także kawiarnia i czytelnia, choć to wiązałoby się z zabraniem części przestrzeni parkowej i być może wycinką jakichś drzew. Miejsce to miałoby służyć również integracji lokalnej społeczności :) Sam pomysł jest całkiem niezły (ale jego realizacja dosyć odległa), choć może lepiej byłoby go zrealizować w nieco innej formie... Co gdyby taki pawilon powstał bliżej Placu Inwalidów i mógł służyć też osobom oczekującym tam na komunikację miejską :?: Dodatkowo można by postawić go w miejscu, w którym znajdują się teraz sklepiki na przedłużeniu ulicy Lea. One mogłyby się także znaleźć w pawilonie, a dzięki takiemu rozwiązaniu, udałoby się może uniknąć wycinki drzew :idea: Co myślicie o takiej koncepcji :?:


adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Remont Parku Krakowskiego opinie forum (obok pl. Inwalidów)

Postautor: adi » 18 maja 2017, 13:38

Jak byłem ostatnio w okolicy Placu Inwalidów, to widziałem, że coś tam się faktycznie dzieje, bo zaczynają grodzić teren Parku Krakowskiego, a chyba miało być tak, że planują jego zamknięcie do przyszłego roku, żeby przeprowadzić tam gruntowny remont, park podobno ma się bardzo zmienić. Mają być odświeżone ścieżki i zbudowane nowe, plac zabaw dla dzieci, nowe oświetlenie i tak dalej. Choć ostatnio żadnych informacji o tym, że miałby tam powstać jakiś nowy pawilon, to nie widziałem :) Szkoda, że Park Krakowski ma być tak długo zamknięty, ale jeśli ma się bardzo zmienić na lepsze, to może w takim razie warto to zrobić. No i zastanawia mnie ta cena - ponad 6 mln złotych, te okolice to jednak mają szczęście do wydawania miejskich pieniędzy, bo w innych dzielnicach, zwłaszcza tych bardziej oddalonych od centrum miasta, to trudno skłonić Zarząd Zieleni Miejskiej do takich wydatków :/

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Remont Parku Krakowskiego opinie forum (obok pl. Inwalidów)

Postautor: Nowy » 21 maja 2018, 1:37

Wszystko wskazuje na to, że coraz bliżej już otwarcia Parku Krakowskiego, który przez ostatnich kilkanaście miesięcy przechodził gruntowny remont :)

Obrazek

Wygląda na to, że całkiem ciekawie zaplanowano w nim place zabaw, a dominującym elementem, z których je zbudowano, będzie drewno.

Obrazek

Sądząc po zdjęciach, prace już niemal ukończone, zostały najdrobniejsze sprawy przed otwarciem. Do tego wyrosły i zazieleniły się też już rośliny w odnowionym parku.

Obrazek

Park Krakowski przy alejach, to także fontanna, chyba została wyremontowana i zacznie działać, bo bardzo cieszy, bo takich elementów nigdy za mało w naszym mieście :)


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Remont Parku Krakowskiego opinie forum (obok pl. Inwalidów)

Postautor: slawek » 01 cze 2018, 11:29

Niby Park Krakowski jeszcze oficjalnie chyba nie jest otwarty, ale już można do niego wejść i toczy się w nim bujne życie, najbardziej chyba na placu zabaw :)

Obrazek

Staw z fontanną wygląda świetnie, choć miejmy nadzieję, że będzie ona wreszcie czynna, przynajmniej po oficjalnym otwarciu parku. Podoba mi się to, że nie wszędzie jest koszona trawa, ale są też inne niskie rośliny, byliny, wysokie trawy itp., do dodaje różnorodności temu terenowi :)

Obrazek

Nowy plac zabaw w wyremontowanym Parku Krakowskim (nazwa ma się chyba zmienić na Park im. Marka Grechuty, tak słyszałem). Ładne drewniane elementy architektury w parku, można się wspinać, huśtać, grać w ping ponga itd. :)

Obrazek

Świetnie też, że odnowiono rzeźby, które się tam znajdowały :) Niektóre są świetne, jak ta np. Super, że wreszcie park został otwarty, choć cały czas brakuje mi w nim wyciszenia od strony alei, ale może na to jeszcze przyjdzie czas :)



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości