Przebudowa i remont ulicy Starowiślnej w Krakowie - opinie i plany ZIKiTu

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
MiG
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2016, 23:10

Przebudowa i remont ulicy Starowiślnej w Krakowie - opinie i plany ZIKiTu

Postautor: MiG » 21 gru 2016, 0:04

Wszystko wskazuje na to, że w perspektywie najbliższych kilku lat czekają nas spore zmiany na jednej z głównych ulic znajdujących się w okolicach centrum naszego miasta, bowiem ZIKiT przedstawił właśnie, jak według niego miałaby wyglądać remont i przebudowa ulicy Starowiślnej w Krakowie, a wszystko wskazuje na to, że sprawa wzbudzi spore kontrowersje wśród mieszkańców :) Jak to zwykle bywa przy tego rodzaju inwestycjach, opinie na ich temat są mocno podzielone i może ktoś coś do tego dorzuci także na forum.

Obrazek

Remont ma być prowadzony od ul. Dietla do ul. Pogórskiej, czy spory odcinek, a na nim mają zajść także spore zmiany. Według planów poszerzone miałyby być chodniki, przewidziano także zatoki parkingowe dla samochodów, jednak wiadomo, że jakoś trzeba na to wygospodarować miejsce. Wszystko wskazuje na to, że w tej sytuacji, przynajmniej na części tego odcinka, ruch samochodowy i tramwajowy będzie się odbywał po tym samym fragmencie jezdni.

Obrazek

To jednak może mieć swoje minusy, bowiem nie od dzisiaj wiadomo, że tramwaje najszybciej dowożą pasażerów do celu, jeśli poruszają się wydzielonymi torowiskami, a nie stoją w korkach razem z samochodami. Kraków na pewno powinien stawiać na komunikację zbiorową, jako dobrą alternatywę dla indywidualnego transportu samochodowego. Jednak w przypadku remontu ul. Starowiślnej trudno powiedzieć czy da się wszystko na niej pomieścić, a więc tramwaje i samochody, szersze chodniki i zatoki parkingowe :)

Obrazek

Jeśli coś komuś trzeba będzie zabrać, to na pewno wzbudzi to protesty, pytanie tylko na ile powinny być one skuteczne. W naszym mieście, które przez prawie pół roku dusi się w smogu, ściągnięcie maksymalnej liczby samochodów z ulic, to naprawdę istotna sprawa.

Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość