Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Forum mieszkańców City Vibe w Krakowie (Myśliwska 68), którego budowniczym jest deweloper Nexity. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
plaszak
Posty: 357
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: plaszak » 04 paź 2020, 19:35

Orientował się już ktoś, jak będzie z bezpieczeństwem na powstającym osiedlu City Vibe? Czy będzie tam założony monitoring, a może będzie też jakaś ochrona dbająca o bezpieczeństwo na osiedlu? No i jeszcze czy osiedle będzie ogrodzone czy nie? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat i napisze jak to wygląda?


guzbi
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2020, 20:26

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: guzbi » 05 paź 2020, 12:13

Ogrodzone na pewno nie będzie, bo przepisy/plan zagospodarowania temu zabrania

plaszak
Posty: 357
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: plaszak » 06 paź 2020, 1:18

guzbi pisze:Ogrodzone na pewno nie będzie, bo przepisy/plan zagospodarowania temu zabrania

To jednak Miejscowe Plany Zagospodarowania mają jakiś sens, moim zdaniem grodzenie bloków w mieście, to jakaś pomyłka i budzi raczej konflikty, niż daje poczucie bezpieczeństwa. A co Wy o tym sądzicie?


Trabb
Posty: 91
Rejestracja: 15 lut 2020, 22:53

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: Trabb » 07 paź 2020, 0:19

plaszak pisze:
guzbi pisze:Ogrodzone na pewno nie będzie, bo przepisy/plan zagospodarowania temu zabrania

To jednak Miejscowe Plany Zagospodarowania mają jakiś sens, moim zdaniem grodzenie bloków w mieście, to jakaś pomyłka i budzi raczej konflikty, niż daje poczucie bezpieczeństwa. A co Wy o tym sądzicie?


Obudziliśmy się trochę z ręką w nocniku bo zamkniętych osiedli pobudowało się przez ostatnie lata na tyle dużo, że tkanka miejska została zrujnowana raczej nieodwracalnie. Przykłady znajdzie się nawet w najbliższym otoczeniu wspomnianej inwestycji.

Samo poczucie bezpieczeństwa jest również raczej złudne i takie rozwiązania według mnie mają znacznie więcej minusów aniżeli plusów.

plaszak
Posty: 357
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: plaszak » 07 paź 2020, 23:58

Trabb pisze:Samo poczucie bezpieczeństwa jest również raczej złudne i takie rozwiązania według mnie mają znacznie więcej minusów aniżeli plusów.

Nie jestem fanem grodzenia bloków, wychowałem się na otwartym osiedlu i nie wiem co miałyby dać te płoty. Podobnie z monitoringiem, tanie to nie jest, a jednak sporo jest przypadków, że absolutnie nic to nie daje.

maciej01
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2020, 4:21

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: maciej01 » 20 gru 2020, 14:45

Ochrona jest kompletnie bez sensu, szkoda pieniędzy co miesiąc w czynszu. W praktyce wygląda to tak, że dziadek na emeryturze sobie dorabia siedząc na portierni. Nawet gdyby była bardziej profesjonalna ochrona to i tak uważam że nie ma to uzasadnienia.

luc
Posty: 633
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: luc » 20 gru 2020, 21:57

maciej01 pisze:Ochrona jest kompletnie bez sensu, szkoda pieniędzy co miesiąc w czynszu. W praktyce wygląda to tak, że dziadek na emeryturze sobie dorabia siedząc na portierni. Nawet gdyby była bardziej profesjonalna ochrona to i tak uważam że nie ma to uzasadnienia.

Zgadza się, mógłby się może przydać do odbierania paczek, jeśli kurier nie zastanie nikogo w domu. Generalnie w czynszu wychodzi to całkiem sporo za to, a korzyści są niewielkie.

maciej01
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2020, 4:21

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: maciej01 » 21 gru 2020, 6:45

Pewnie będzie głosowanie nad ochroną,, niestety dużo ludzi ma jakieś dziwne fobie i się boi mieszkać bez ochrony. Mieszkałem jakiś czas z ochroną, bo ludzie przegłosowali - po roku z ochrony zrezygnowali jak zobaczyli jakie to koszty.


plaszak
Posty: 357
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: plaszak » 21 gru 2020, 23:57

maciej01 pisze:Pewnie będzie głosowanie nad ochroną,, niestety dużo ludzi ma jakieś dziwne fobie i się boi mieszkać bez ochrony. Mieszkałem jakiś czas z ochroną, bo ludzie przegłosowali - po roku z ochrony zrezygnowali jak zobaczyli jakie to koszty.

To prawda, jak ludzie zaczynają widzieć koszty ochrony, to zapał dla tego rozwiązania mocno u nich spada i nic w tym dziwnego. Zwłaszcza, że przydatność takich ochroniarzy jest mocno dyskusyjna.

Maja
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2020, 7:29

Re: Bezpieczeństwo: ochrona, monitoring, ogrodzenie na osiedlu City Vibe w Krakowie

Postautor: Maja » 24 maja 2021, 18:01

Odgradzanie blokow wyglada komicznie wedlug mnie i jest zbyteczne.



Wróć do „City Vibe Kraków (Myśliwska 68) od Nexity - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość