Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Forum mieszkańców City Vibe w Krakowie (Myśliwska 68), którego budowniczym jest deweloper Nexity. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
goq123
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2022, 17:32

Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: goq123 » 21 lip 2023, 14:49

Dzień dobry,
Dostałem zaproszenie na przegląd techniczny, i mam tutaj pare pytań do ludzi którzy już to przechodzili u tego dewelopera we wcześniejszym budynku:
1. Czy ten przegląd techniczny to jedyna opcja żeby sprawdzić mieszkanie i zgłosić problemy?
2. Czy późniejszy odbiór to tylko odbiór kluczy czy też wtedy można spędzić więcej czasu w mieszkaniu i sprawdzić wszystko?

Dostałem informację że przegląd trwa tylko 1h i 15min - wydaje mi się to za krótkim czasem jak na mieszkanie ponad 70m2 - czy powinienem już na przegląd przyjść z kimś kto zajmuje się odbiorami i potem na odbiór jeszcze raz ?


plaszak
Posty: 369
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: plaszak » 21 lip 2023, 15:54

A czy to nie jest taki wstępny przegląd mieszkania, żeby grubsze rzeczy można było poprawić jeszcze przed oficjalnym odbiorem mieszkania od dewelopera? Późniejszy odbiór, to powinien być przegląd i spisanie protokołu z ewentualnymi wadami do poprawki - to jest oficjalna część procedury sprzedaży mieszkania, natomiast taki wstępny odbiór techniczny, to nie jest standard narzucony przez prawo.

daniel334
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2023, 11:20

Re: Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: daniel334 » 10 sie 2023, 11:21

goq123 pisze:Dzień dobry,
Dostałem zaproszenie na przegląd techniczny, i mam tutaj pare pytań do ludzi którzy już to przechodzili u tego dewelopera we wcześniejszym budynku:
1. Czy ten przegląd techniczny to jedyna opcja żeby sprawdzić mieszkanie i zgłosić problemy?
2. Czy późniejszy odbiór to tylko odbiór kluczy czy też wtedy można spędzić więcej czasu w mieszkaniu i sprawdzić wszystko?

Dostałem informację że przegląd trwa tylko 1h i 15min - wydaje mi się to za krótkim czasem jak na mieszkanie ponad 70m2 - czy powinienem już na przegląd przyjść z kimś kto zajmuje się odbiorami i potem na odbiór jeszcze raz ?


wg mnie za krótki., choć jak ktoś się orientuje to całkiem ok..

jesteś przed czy po?


edytaj
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2023, 23:17

Re: Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: edytaj » 24 sie 2023, 23:07

Dzisiaj miałam taki nieoficjalny przegląd na etapie numer dwa i:
1) ściany nie trzymają kątów prostych,
2) wylewki są w niektórych miejscach krzywe,
3) na planie wymiary okien 170 a jak się mierzy to jest 160 (pan twierdzi, że plany są poglądowe a mam przecież rzut w akcie notarialnym jako załącznik)
4) powierzchnia mieszkania zawyżona - wliczone ścianki działowe (w akcie norma , która już nie powinna być uzywana) - na nowym etapie już nie wliczają ścian działowych do powierzchni
5) ściany nie trzymają pionu

Po tym przeglądzie doszłam do wniosku , że warto byłoby skorzystać z usług jakiejś firmy przy odbiorze.

Czy możecie kogoś polecić?
Czy macie podobne uwagi co do wstepnych przeglądów mieszkań?

Edyta

neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: neo » 25 sie 2023, 0:25

edytaj pisze:Po tym przeglądzie doszłam do wniosku , że warto byłoby skorzystać z usług jakiejś firmy przy odbiorze.

Było podobne pytanie ostatnio na tym forum, może się przyda.

edytaj pisze:4) powierzchnia mieszkania zawyżona - wliczone ścianki działowe (w akcie norma , która już nie powinna być uzywana) - na nowym etapie już nie wliczają ścian działowych do powierzchni

Słabe to, że jeszcze ktoś taki coś odstawia. Z ciekawości, to ile więcej wyszło przez te ścianki działowe?

jimtim
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2023, 14:46

Re: Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: jimtim » 28 sie 2023, 15:12

edytaj pisze:Po tym przeglądzie doszłam do wniosku , że warto byłoby skorzystać z usług jakiejś firmy przy odbiorze.

Czy możecie kogoś polecić?
Czy macie podobne uwagi co do wstepnych przeglądów mieszkań?

Edyta


Taki przegląd służy właśnie do wstępnej oceny stanu mieszkania. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to fajna sprawa bo można dwukrotnie zweryfikować stan mieszkania. Samemu nie ma co tego robić chyba, że ma się wiedzę i sprzęt.

Proszę dobrze zweryfikować kogo się wynajmuje do przeglądu. Ja niestety korzystałem z usług pierwszego, lepszego "fachowca" i niestety przy odbiorze odniosłem wrażenie, że zna się z deweloperem nie od dziś. Jak się okazało miałem rację bo już w trakcie wykończenia wyszły niezłe jaja (np okno w kuchni wstawione jest krzywo, kilka centymetrów...)
Polecam firmę Kejor - po przeglądzie wystawia dokumentacj i faktury

edytaj
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2023, 23:17

Re: Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: edytaj » 04 wrz 2023, 22:08

jimtim pisze:
edytaj pisze:
Polecam firmę Kejor - po przeglądzie wystawia dokumentacj i faktury


Dzięki za info

edytaj
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2023, 23:17

Re: Przegląd techniczny i odbiór mieszkania - osiedle City Vibe Kraków

Postautor: edytaj » 04 wrz 2023, 22:10

edytaj pisze:4) powierzchnia mieszkania zawyżona - wliczone ścianki działowe (w akcie norma , która już nie powinna być uzywana) - na nowym etapie już nie wliczają ścian działowych do powierzchni

Słabe to, że jeszcze ktoś taki coś odstawia. Z ciekawości, to ile więcej wyszło przez te ścianki działowe?[/quote]

Wyszło ponad 2 metry



Wróć do „City Vibe Kraków (Myśliwska 68) od Nexity - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość