Droga pożarowa wokół budynku a parking pod Żabką - City Vibe Kraków

Forum mieszkańców City Vibe w Krakowie (Myśliwska 68), którego budowniczym jest deweloper Nexity. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
jimtim
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2023, 14:46

Droga pożarowa wokół budynku a parking pod Żabką - City Vibe Kraków

Postautor: jimtim » 28 sie 2023, 14:59

Szanowni Państwo,

Od niedawna mieszkam w budynku City Vibe i ostatnio spotkałem się z dość ciekawą sytuacją. Otóż droga pożarowa biegnąca wokół budynku została zamknięta. Pojawiły się słupki oraz tabliczka z informacją, że nie wolno wjeżdżać. Rozumiem, to droga pożarowa i nie powinno się z niej korzystać chociaż przyznam, że ułatwiało to przeprowadzkę.
Moje pytanie natomiast dotyczy Żabki i miejsca z boku bloku. Jak w tej sytuacji wytłumaczyć to, że codziennie przewija się tam mnóstwo samochodów ? O ile się nie mylę to w tym miejscu nie ma parkingu a pomimo zakazu wjazdu pracownicy Żabki, duże samochody ciężarowe z dostawą (...do Żabki) jak i klienci urządzili sobie tam parking ?

pozdrawiam


plaszak
Posty: 369
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Droga pożarowa wokół budynku a parking pod Żabką - City Vibe Kraków

Postautor: plaszak » 28 sie 2023, 15:48

Strefę zamieszkania warto wprowadzić. Natomiast dostawy do sklepu i tak będą musiały być dostarczane, więc tu raczej wątpię, czy coś się zmieni. Chyba, że jest jakieś miejsce, w którym lepiej byłoby zatrzymywać dostawczaka z paletami towaru.

jimtim
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2023, 14:46

Re: Droga pożarowa wokół budynku a parking pod Żabką - City Vibe Kraków

Postautor: jimtim » 28 sie 2023, 17:42

Nie bardzo wiem czym miałaby być ta strefa zamieszkania. Jest zakaz wjazdu a pomimo to Żabka zdejmuje tabliczki i podjeżdża samochodami pod sam budynek. W załączniku do aktów notarialnych jest wyraźnie zaznaczone gdzie są miejsca parkingowe i akurat w tym miejscu nic takiego nie ma. Nie wiem o co tutaj chodzi ale mieszkańcy mają zabroniony dostęp (już nie da się podjechać pod klatkę np. z paletą płytek czy paneli...) a Żabka i jej klienci nic sobie z tego nie robią.


plaszak
Posty: 369
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Droga pożarowa wokół budynku a parking pod Żabką - City Vibe Kraków

Postautor: plaszak » 22 lut 2024, 9:37

jimtim pisze:Nie bardzo wiem czym miałaby być ta strefa zamieszkania. Jest zakaz wjazdu a pomimo to Żabka zdejmuje tabliczki i podjeżdża samochodami pod sam budynek. W załączniku do aktów notarialnych jest wyraźnie zaznaczone gdzie są miejsca parkingowe i akurat w tym miejscu nic takiego nie ma. Nie wiem o co tutaj chodzi ale mieszkańcy mają zabroniony dostęp (już nie da się podjechać pod klatkę np. z paletą płytek czy paneli...) a Żabka i jej klienci nic sobie z tego nie robią.

I jak, problem udało się rozwiązać i już nie ma podjeżdżania pod sam lokal tą drogą?

jimtim
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2023, 14:46

Re: Droga pożarowa wokół budynku a parking pod Żabką - City Vibe Kraków

Postautor: jimtim » 29 mar 2024, 13:06

plaszak pisze:
jimtim pisze:Nie bardzo wiem czym miałaby być ta strefa zamieszkania. Jest zakaz wjazdu a pomimo to Żabka zdejmuje tabliczki i podjeżdża samochodami pod sam budynek. W załączniku do aktów notarialnych jest wyraźnie zaznaczone gdzie są miejsca parkingowe i akurat w tym miejscu nic takiego nie ma. Nie wiem o co tutaj chodzi ale mieszkańcy mają zabroniony dostęp (już nie da się podjechać pod klatkę np. z paletą płytek czy paneli...) a Żabka i jej klienci nic sobie z tego nie robią.

I jak, problem udało się rozwiązać i już nie ma podjeżdżania pod sam lokal tą drogą?


Zmienili się właściciele. Nowi bardziej zwracają uwagę na oznakowanie terenu.



Wróć do „City Vibe Kraków (Myśliwska 68) od Nexity - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość