[Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Fredry 6, za którą odpowiada deweloper Budimex Nieruchomości. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Weta
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2020, 17:08

[Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Postautor: Weta » 16 paź 2020, 7:08

Ktoś już umówiony na odbior z pierwszego etapu?
Jak wykończenie i jak współpraca przy poprawkach?


BMX
Posty: 175
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

Re: [Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Postautor: BMX » 16 paź 2020, 20:20

Też chętnie bym się dowiedział, jak idą odbiory mieszkań od Budimexu. Słyszałem, że warto zwrócić uwagę na kąty, też przy suficie, wykończenia balkonach. Ale nie wiem jak będzie tutaj, bo tu generalnym wykonawcą była firma Edmund Leś, natomiast ja słyszałem opowieści o mieszkaniach budowanych dla Budimex Nieruchomości przez generalnego wykonawcę Budimex S.A. Inna sprawa, że to i tak było wiele różnych firm, które później np. poprawiały później usterki. Ciekawe jak będzie na Fredry.

BMX
Posty: 175
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

[Etap I] Odbiory nowych mieszkań od dewelopera w inwestycji Fredry 6 Kraków od Budimex Nieruchomości

Postautor: BMX » 23 lis 2020, 14:11

Hej, miał ktoś już może odbiór nowego mieszkania (bierzecie firmę, taką jak ta?) od Budimexu na Fredry 6 w Krakowie i podzieli się wrażeniami z niego, jak przebiegał, były jakieś problemy, czy jakoś gładko? Sprawdzacie sami, czy firmą sprawdzającą mieszkania przy odbiorze albo z fachowcem, który będzie zajmował się późniejszym wykończeniem lokalu? Były jakieś usterki, a jeśli tak, to jakie i czy zadeklarowali się, że naprawią? Ile mają czasu na naprawę usterek stwierdzonych podczas odbioru mieszkania?
Ostatnio zmieniony 09 gru 2020, 22:54 przez BMX, łącznie zmieniany 1 raz.


etnom
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2020, 21:51

Re: [Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Postautor: etnom » 23 lis 2020, 22:00

Podpinam się pod pytanie. Jestem zainteresowany zakupem mieszkania z drugiego etapu. Ktoś coś może już napisać?

TEX
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2020, 9:06

Re: [Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Postautor: TEX » 09 gru 2020, 9:15

Odnośnie odbiorów mieszkań.
Bardzo proszę wszystkich którzy mają problemy z oknami (najczęściej porysowane szyb) o kontakt.
przedstawiciele Budimexu i wykonawcy zaczynają bredzić o terminach wymiany takich szyb rzędu 60 dni.
Mam pewien pomysł jak zachęcić wykonawcę do sprawnego działanie w temacie.
Ale potrzebuję wsparcia innych osób z podobną usterką.

Ogólne wrażenie z jakości wykonania raczej pozytywne.
Usterki dwie. Jedna elektryczna usunięta szybko no i ta szyba paskudnie porysowana.

Chętnie poczytam o wrażeniach innych osób.

Bart@@@
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2020, 21:36

Re: [Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Postautor: Bart@@@ » 09 gru 2020, 21:46

Witam,
Mam podobny problem z szybami, lecz są to mikrouszkodzenia.
@TEX - u mnie podobnie zastrzegli 60 dni przy wymianie szyb (może jakis namiar na Ciebie?)

BMX
Posty: 175
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

Re: [Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Postautor: BMX » 09 gru 2020, 22:51

A jeżeli chodzi o te uszkodzenia szyb, to nie można tego wyszlifować / wypolerować, tak to się często rozwiązuje, jeżeli są uszkodzenia typu rysy na szybach. W tym przypadku nie da się tego zrobić? No i deweloper chyba ma prawo wydłużyć taki termin, ale pytanie czy w związku z tym nie może przekazać mieszkania, a później wpadnie tylko ekipa z nowymi skrzydłami okiennymi do wymiany?

@TEX, podzielisz się pomysłem na przyspieszenie naprawy usterek?

lukekrk
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:27

Re: [Etap I] Odbiory mieszkań od dewelopera na osiedlu Fredry 6 w Krakowie - informacje i opinie

Postautor: lukekrk » 16 gru 2020, 20:43

Ja odbierałem mieszkanie w zeszłym tygodniu i trochę usterek zgłosiłem do dewelopera. Większość jednak to były drobne pęknięcia na ścianach. Z pozostałych to niedziałający domofon, i "garb" na wylewce około 6mm. Na szczęście nie było żadnych rys na szybach i otrzymałem informację, że do 30dni powinny być usunięte usterki. Ogólnie firma odbierająca powiedziała, że jest dobrze w stosunku do tego co widzieli u innych deweloperów.



Wróć do „Fredry 6 Kraków od Budimex Nieruchomości - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość