Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Fredry 6, za którą odpowiada deweloper Budimex Nieruchomości. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Marekkk
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2021, 8:59

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: Marekkk » 19 sty 2021, 9:06

kokos pisze:
Jeżeli chodzi o ekrany akustyczne to nie widziałem, aby gdzieś miały się pojawić w obrębie przystanku. Natomiast, jeżeli chodzi o przejazd przez tory przy Fredry to temat był już wielokrotnie poruszany (w skrócie: po uruchomieniu SKA ma być przejazd otwarty na 5 min. i zamykany na 15 min.; jest plan budowy wiaduktu nad torami - jakieś prace projektowe się odbywają, natomiast wycena była na 120 mln, więc budowa to raczej pieśń dalekiej przyszłości).

Skąd pochodzą informację o tym, że przejazd ma być zamknięty przez 15 minut i otwarty przez 5 minut? :o
Mam zarezerwowane mieszkanie w drugim etapie i nie ukrywam, że ta informacja to dla mnie brać albo nie brać :)


Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: Hakelbery » 19 sty 2021, 10:19

Wcześniej na forum była informacja o.zebraniu mieszkańców tej okolicy z koleją. Podobno na tym zebraniu przedstawiciel koleji powiedział takie słowa o zamykaniu na 15 minut. Patrząc na ilość torów które tamtędy idą jest to prawdopodobne. Z drugiej strony ciężko uwierzyć aby miasto zbudowało taka estakadę bo drogi alternatywne będą a i przejazd będzie otwierany ( na 5 minut ale zawsze)
Ja również się zastanawiam nad mieszkaniem w drugim etapie i dla mnie ta informacja stwarza duży problem bo komunikacja czy piesza do pętli czy autobusowa bardzo.sie wydłuży Takie trochę odcięcie od świata ;)

Marekkk
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2021, 8:59

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: Marekkk » 19 sty 2021, 15:56

Hakelbery pisze:Wcześniej na forum była informacja o.zebraniu mieszkańców tej okolicy z koleją. Podobno na tym zebraniu przedstawiciel koleji powiedział takie słowa o zamykaniu na 15 minut. Patrząc na ilość torów które tamtędy idą jest to prawdopodobne. Z drugiej strony ciężko uwierzyć aby miasto zbudowało taka estakadę bo drogi alternatywne będą a i przejazd będzie otwierany ( na 5 minut ale zawsze)
Ja również się zastanawiam nad mieszkaniem w drugim etapie i dla mnie ta informacja stwarza duży problem bo komunikacja czy piesza do pętli czy autobusowa bardzo.sie wydłuży Takie trochę odcięcie od świata ;)

Jeszcze sama jazda samochodem nie byłaby aż taka problematyczna ze względu na przebicie drogi do Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, ale dojście na piechotę na przystanek tramwajowy lub autobusowy wiązałoby się, z "wszczeleniem" się w 5 minutowe okno czasowe na otwarty przejazd :o
Muszę przyznać, że trochę to przerażające :?


Jyba
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2018, 17:54

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: Jyba » 19 sty 2021, 17:55

Nie widzę tego, gdyby nawet na 5 min były otwierane to zaraz są światła które będą 30 s włączone...

kwrona
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2021, 14:46

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: kwrona » 19 sty 2021, 18:53

Rozważałem zakup mieszkania w tym rejonie, ale jeśli faktycznie przejście ma być zamykane 15 minut otwarte 5 minut to jakiś dramat... Samochodem jeszcze pół biedy, ale osobiście myślałem o tym że pobliskie biurowce przy tischnera / wadowickiej są w zasięgu dotarcia na piechotę, przy takim wariancie to trochę loteria czy będziesz iść 10 minut czy 20 :/

BMX
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: BMX » 28 sty 2021, 3:02

Marekkk pisze:
Hakelbery pisze:Wcześniej na forum była informacja o.zebraniu mieszkańców tej okolicy z koleją. Podobno na tym zebraniu przedstawiciel koleji powiedział takie słowa o zamykaniu na 15 minut. Patrząc na ilość torów które tamtędy idą jest to prawdopodobne. Z drugiej strony ciężko uwierzyć aby miasto zbudowało taka estakadę bo drogi alternatywne będą a i przejazd będzie otwierany ( na 5 minut ale zawsze)
Ja również się zastanawiam nad mieszkaniem w drugim etapie i dla mnie ta informacja stwarza duży problem bo komunikacja czy piesza do pętli czy autobusowa bardzo.sie wydłuży Takie trochę odcięcie od świata ;)

Jeszcze sama jazda samochodem nie byłaby aż taka problematyczna ze względu na przebicie drogi do Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, ale dojście na piechotę na przystanek tramwajowy lub autobusowy wiązałoby się, z "wszczeleniem" się w 5 minutowe okno czasowe na otwarty przejazd :o
Muszę przyznać, że trochę to przerażające :?

Hmmm... to w ogóle możliwe, żeby przejazd kolejowy był otwierany co 15 min na 5 min, brzmi trochę absurdalnie, muszę przyznać. Jest może jakiś namiar na oficjalną informację na ten temat? Dla ruchu pieszego będzie kładka, ale samochodem, to tego nie widzę...

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: kokos » 28 sty 2021, 10:23

Hmmm... to w ogóle możliwe, żeby przejazd kolejowy był otwierany co 15 min na 5 min, brzmi trochę absurdalnie, muszę przyznać. Jest może jakiś namiar na oficjalną informację na ten temat? Dla ruchu pieszego będzie kładka, ale samochodem, to tego nie widzę...[/quote]

Oficjalnej informacji tym temacie to nie ma. Na razie trwa modernizacja linii kolejowej (będzie pewnie jeszcze spore opóźnienie, aż SKA uruchomią w docelowym kształcie), więc nic nie jest potwierdzane. Taka informacja padła na spotkaniu z mieszkańcami z ust przedstawiciela PKP, więc uważam ją za wiarygodną. Obecnie trwa projektowanie wiaduktu nad torami (budowa pewnie nie ruszy), więc o żadnej kładce na razie nie ma mowy. Pewnie za kilka lat jak stwierdzą, że nici z wiaduktu, wówczas może zaprojektują kładkę. W jakiś sposób rozwiązaniem będzie droga prostopadła do ul. Fredry, ale nie ma również informacji kiedy miałaby ona realnie powstać.

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Modernizacja linii kolejowej w okolicy przystanku Bonarka oraz przejazdu przez ul. Fredry w Krakowie

Postautor: kokos » 25 lut 2021, 13:21

dt.bip.krakow.pl/interpelacje/kadencja_8//Odp_Mi%C4%99dzysesyjna_Micha%C5%82%20Starobrat_2021-02-16_1.PDF



Wróć do „Fredry 6 Kraków od Budimex Nieruchomości - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość