Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 13 paź 2021, 14:28

ania888 pisze:Aktualnie mieszkam blisko trasy szybkiego ruchu, do drogi mam ok 200 m. Trasę ode mnie dzielą ekran dźwiękochłonny i ok 50m pas drzew. W ciągu dnia nie zwracam uwagi na hałas od drogi, bo i tak słychać bardziej wszystko to co się dzieje w domu i otoczeniu. W nocy przy zamkniętym oknie nie słychać nic. Przy otwartym oknie słychać auta jadące na sygnale i motocykle. Mieszkam na drugim piętrze i zapytałam z ciekawości sąsiadkę, która mieszka na czwartym piętrze i ma takie same odczucia co ja. Czy mi taki hałas przeszkadza? Raczej nie, przyzwyczaiłam się już do miejskiego życia ;)

To super, a ja mam trochę bliżej i mi przeszkadza. W nocy czasami budzą mnie auta na sygnale.


SzczesliwyInwestor
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2021, 2:45

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: SzczesliwyInwestor » 14 paź 2021, 0:07

ralf pisze:...W nocy czasami budzą mnie auta na sygnale.


Life can be difficult. To wyjatkowy pech...szczegolnie, ze autostrade pod oknami zbudowali dopiero po oddaniu inwestycji... 8-) Spryciarze...

kolasek79
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2021, 11:41

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: kolasek79 » 15 paź 2021, 11:37

ania888 pisze:
ralf pisze:Nawet jeżeli ekrany powstaną sprawdźcie czy wasze piętro będzie na odpowiednim poziomie.
Wystarczy się przejechać dowolną drogą z ekranami (np Bobrzyńskiego) aby zobaczyć że tylko 2-3 najniższe piętra są chronione ekranami. Dla wszystkich pozostałych pięter w blokach położonych najbliżej drogi ochrona przed hałasem jest zerowa. W przypadku estakady na Turowicza trudno zgadnąć do którego piętra będzie ochrona ale ja bym się nie decydował na najwyższe piętra akurat w tej lokalizacji.


Aktualnie mieszkam blisko trasy szybkiego ruchu, do drogi mam ok 200 m. Trasę ode mnie dzielą ekran dźwiękochłonny i ok 50m pas drzew. W ciągu dnia nie zwracam uwagi na hałas od drogi, bo i tak słychać bardziej wszystko to co się dzieje w domu i otoczeniu. W nocy przy zamkniętym oknie nie słychać nic. Przy otwartym oknie słychać auta jadące na sygnale i motocykle. Mieszkam na drugim piętrze i zapytałam z ciekawości sąsiadkę, która mieszka na czwartym piętrze i ma takie same odczucia co ja. Czy mi taki hałas przeszkadza? Raczej nie, przyzwyczaiłam się już do miejskiego życia ;)


No właśnie, też tak uważam, że to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Ale też nie narzekałbym na aż tak wielki hałas. Uwierzcie mi że naprawdę niektórzy mają o wiele gorzej.


Vania
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2021, 19:59

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Vania » 16 paź 2021, 14:39

To fakt, że dużo może być tutaj zasługi "przyzwyczajenia" do miejskiego życia. Ja pamiętam, jak jeździłam w młodości do rodziny na wieś, nie mogłam się wyluzować przed snem, bo było dla mnie właśnie za cicho ;) skoro od dziecka mieszkam w dużym mieście i właściwie na skrzyżowaniu dwóch dużych ulic ;) Dla mnie 'hałas' nie jest problemem :)

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 17 paź 2021, 17:57

Vania pisze:To fakt, że dużo może być tutaj zasługi "przyzwyczajenia" do miejskiego życia. Ja pamiętam, jak jeździłam w młodości do rodziny na wieś, nie mogłam się wyluzować przed snem, bo było dla mnie właśnie za cicho ;) skoro od dziecka mieszkam w dużym mieście i właściwie na skrzyżowaniu dwóch dużych ulic ;) Dla mnie 'hałas' nie jest problemem :)


Ja bym tego hałasem nawet nie nazwala, gorzej chyba mieszkać jest przy dużym zakładzie produkcyjnym, gdzie w dzień i w nocy jest głośno.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 17 paź 2021, 18:03

ania888 pisze:
Vania pisze:To fakt, że dużo może być tutaj zasługi "przyzwyczajenia" do miejskiego życia. Ja pamiętam, jak jeździłam w młodości do rodziny na wieś, nie mogłam się wyluzować przed snem, bo było dla mnie właśnie za cicho ;) skoro od dziecka mieszkam w dużym mieście i właściwie na skrzyżowaniu dwóch dużych ulic ;) Dla mnie 'hałas' nie jest problemem :)


Ja bym tego hałasem nawet nie nazwala, gorzej chyba mieszkać jest przy dużym zakładzie produkcyjnym, gdzie w dzień i w nocy jest głośno.

To bardzo ciekawe bo nigdy takiego nie słyszałem. Może po prostu zagłuszał je hałas ruchu ulicznego :)
Jakie to zakłady produkcyjne hałasujące w nocy mamy w Krakowie? Może przybliżysz konkretne przypadki? :)

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 17 paź 2021, 18:24

ralf pisze:
ania888 pisze:
Vania pisze:To fakt, że dużo może być tutaj zasługi "przyzwyczajenia" do miejskiego życia. Ja pamiętam, jak jeździłam w młodości do rodziny na wieś, nie mogłam się wyluzować przed snem, bo było dla mnie właśnie za cicho ;) skoro od dziecka mieszkam w dużym mieście i właściwie na skrzyżowaniu dwóch dużych ulic ;) Dla mnie 'hałas' nie jest problemem :)


Ja bym tego hałasem nawet nie nazwala, gorzej chyba mieszkać jest przy dużym zakładzie produkcyjnym, gdzie w dzień i w nocy jest głośno.

To bardzo ciekawe bo nigdy takiego nie słyszałem. Może po prostu zagłuszał je hałas ruchu ulicznego :)
Jakie to zakłady produkcyjne hałasujące w nocy mamy w Krakowie? Może przybliżysz konkretne przypadki? :)


Przepraszam, ale nic nie słyszę bo zagłusza Cię hałas z elektrociepłowni :D uff na szczęscie daleko jest od Bonarki ;) Rozumiem, że można być przeciwnikiem mieszkania blisko tras szybkiego ruchu, ale są też tacy, którym to najzwyczajniej nie przeszkadza i skupiają się na innych sprawach.

kolasek79
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2021, 11:41

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: kolasek79 » 20 paź 2021, 12:34

Oj teraz to każdemu wszystko przeszkadza. Ja myślę, że nieraz przesadzamy i tutaj raczej uważam że o jakieś mega natężenie hałasu bym się nie bał.


bridget
Posty: 56
Rejestracja: 16 wrz 2023, 15:53

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: bridget » 21 wrz 2023, 21:48

i jak się mieszka tym którzy kupili tam mieszkania? Podzielcie się please :)



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości