Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Denton
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2021, 23:55

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Denton » 11 wrz 2021, 2:17

Ostatnio tam pochodziłem około godz. 20:30 i miałem wrażenie że to nie z Turowicza jest największy szum, ale od drugiej strony, od bardziej odległej ul. Kamieńskiego. Choć oczywiście jak ktoś pędzie Turowicza motorem to też słychać.

Co prawda hałas pochodzi głównie z toczących się opon, ale jednak upowszechnianie elektromobilności może w dłuższej perspektywie nieco ten hałas złągodzić.


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 11 wrz 2021, 13:21

Mapa hałasu nie pozostawia złudzeń, jak ktoś ma problemy ze słuchem można brać. Hałas dochodzący do 70dB to w dłuższym terminie możliwe problemy zdrowotne.
Obrazek
msip.um.krakow.pl/kompozycje/?config=config_halas_17.json&_ga=2.60655022.2006656233.1631351713-1339015771.1626113903

ziomek_szuka
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:17

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ziomek_szuka » 13 wrz 2021, 15:37

Lobos pisze:
ziomek_szuka pisze:To raczej może się nie udać trochę jakby na A4 oczekiwać, że ludzie będą jechać 80km/h

Na autostradzie nie, bo jest ograniczenie 140 km/h ale w centrum miasta się walczy z piratami drogowymi i nadmierną prędkością, a pośrednio z hałasem.

Ta droga powstała tam wcześniej właśnie po to by było można przemieszczać się szybko z punktu A miasta do punktu B. Logika i rozsądne planowanie nakazywałoby by wokół takich ciągów komunikacyjnch powstawały, magazyny, drobny przemysł, duże sklepy itd. to, że buduje się tam bloki mieszkalne pokazuje tylko, że tej logiki w dzisiejszym świecie ogólnie jest deficyt.


Vania
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2021, 19:59

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Vania » 26 wrz 2021, 17:45

Są plusy i minusy tak naprawdę, ale moim zdaniem kupując mieszkanie w dobrej lokalizacji (jeśli chodzi o infrastrukturę i komunikację) trzeba się liczyć z tym, że nie ma mowy, że będzie cicho jak na wsi. No i z tego co mi wiadomo, to pierwszym budyniem (najbardziej narażonym na hałas) ma być hotel, a im głębiej, tym bardziej okej.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 26 wrz 2021, 20:32

Dużo jeszcze postów napiszesz jakie to przyjemne i ciche miejsce? Bo na razie tylko dwa ze wszystkich trzech jakie napisałaś na tym forum. Sprzedaż nie idzie?

Denton
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2021, 23:55

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Denton » 26 wrz 2021, 23:33

Przecież nikt nie mówi że tam spokój i cisza.
Natomiast jak popatrzeć na powyższą mapkę to widać że inwestycja Fredry 6 (bodajże Budimexu) po drugiej stronie Turowicza jest w takim samym hałasie, mimo, że nie mają tam przystanku PKP i generalnie są dużo dalej od torów. A tam ma być kilkanaście bloczków przecież. Jak się otworzy tą mapkę to widać też że Cordia albo Sensity też są w hałasie (oba zaraz przy Wielickiej). Więc w ten sposób trzeba by skreślić większość dużych nowych osiedli.

Ja mam w Bonarce zarezerwowane, bo:
- duży i tani hipermarket pod nosem, więc nie trzeba tracić po pracy czasu na bujanie się gdzieś po parkingach.
- siłownia z basenem pod nosem, więc można przeskoczyć w stroju sportowym z domu. Bo jak miałem daleko to każda wizyta na siłce kończyła się kilkugodzinną eskapadą, gdzie prawie połowa czasu była stracona na dojazd i przeciskanie się w szatni na mikroławeczce z kurtką zimową.
- wyjazd stamtąd idealny niemal w każdym kierunku. A będzie jeszcze lepiej, bo dwie drogi oraz wiadukt nad torami są w planach (oczywiście to dłuższa perspektywa).
- No i ja mam osobiście rzut beretem stamtąd do obecnej pracy.

Wady to oczywiście hałas i pętla tramwajowa daleko. No i oczywiście kupowanie kota w worku. Czynsz też będę miał istotnie wyższy niż obecnie, no ale to też kwestia windy.
Ten hałas mnie bardzo martwi bo obecnie w mega cichym miejscu mieszkam i fajnie się nawet teraz siedzi przy otwartym oknie. Marzeniem byłoby mieć las za oknem i zdarzają się takie inwestycje które to oferują. No ale nie można mieć wszystkiego. Czego na pewno nie chciałbym mieć za oknem to okno sąsiada 10 metrów dalej. No i tutaj Bonarka daje radę, nawet ze swoją estakadą.
Co lubi i co komu potrzeba. Z dziećmi bym się już tam raczej nie wprowadzał.

I jeszcze takie porównanie:
Wchodzimy na stronę sensity i klikamy na plany budynku B (tam akurat sam szukałem). Widać, że na jednym piętrze jest 14 mieszkań i jedna winda.
W Cordii wygląda to bardzo podobnie.
To samo robimy na Bonarce (rzut pięter widzimy jak wejdziemy w dowolne mieszkanie). Jest jedna winda na 6 mieszkań.
Sensity i Cordia mają 6 pięter. Bonarka 7.

A co do sprzedaży. Budynku B jeszcze nie skończyli, a już nie ma w nim ani jednego wolnego mieszkania, więc tak źle im nie idzie.

Kwiatuszek
Posty: 31
Rejestracja: 29 lip 2021, 18:55

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Kwiatuszek » 27 wrz 2021, 0:08

Denton pisze:I jeszcze takie porównanie:
Wchodzimy na stronę sensity i klikamy na plany budynku B (tam akurat sam szukałem). Widać, że na jednym piętrze jest 14 mieszkań i jedna winda.
W Cordii wygląda to bardzo podobnie.
To samo robimy na Bonarce (rzut pięter widzimy jak wejdziemy w dowolne mieszkanie). Jest jedna winda na 6 mieszkań.
Sensity i Cordia mają 6 pięter. Bonarka 7.
.

W lokum salsa w wiekszosci klatek masz 1 winde na 3 mieszkania a pieter 5 :P

Denton
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2021, 23:55

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Denton » 27 wrz 2021, 2:59

No tak i 1000 zł za metr więcej oraz brak zieleni i miejsc nadziemnych parkingowych.
Wszystko to pośród myjni, warsztatów, stacji kontroli pojazdów, zajezdni i starych magazynów z tego co widzę na mapach.
A nawet jak to z czasem poznika, to zostanie zastąpione biurowcami albo inną gęstą zabudową.
Poza tym mają tam dziwne metraże. Dużo kawalerek 29-33m i dużo mieszkań ponad 50 metrów (a zwłaszcza ponad 55-60).
Natomiast w przedziale 40-50m, gdzie singiel może wygodnie zamieszkać, ale nawet psa i partnerkę (a i jeszcze od biedy dziecko) wcisnąć już tam prawie nie ma.
I te korki jadąc na południe Klimeckiego i Nowohucką. Dziękuję.


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 27 wrz 2021, 11:13

ralf pisze:Mapa hałasu nie pozostawia złudzeń, jak ktoś ma problemy ze słuchem można brać. Hałas dochodzący do 70dB to w dłuższym terminie możliwe problemy zdrowotne.
Obrazek
msip.um.krakow.pl/kompozycje/?config=config_halas_17.json&_ga=2.60655022.2006656233.1631351713-1339015771.1626113903


Ciekawa mapa, przestudiowałam ją sobie i wniosek jest jeden - w Krakowie jest głośno ;)
A tak całkiem poważnie, to myślę, że cena vs. lokalizacja vs. hałas jest na odpowiednim poziomie. Podejrzewam, że gdyby nie było tam torów i/lub estakady, to cena byłaby +2000 zł na metrze większa (porównałam do innych inwestycji).

kolasek79
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2021, 11:41

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: kolasek79 » 27 wrz 2021, 12:59

To spróbujcie pomieszkać w Warszawie w centrum...tam dopiero jest głośno. Byłem u kuzynki kilka dni i nie da się wytrzymać.
A tutaj myślę, że taki hałas- jeśli będzie to nie jest to nic uciążliwego. Taki jest urok mieszkania w dużym mieście.



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość