Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Denton
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2021, 23:55

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Denton » 27 wrz 2021, 13:20

Podejrzewam, że gdyby nie było tam torów i/lub estakady, to cena byłaby +2000 zł na metrze większa


Aż 2000 to raczej nie. Ale ziemia mogła być tam rzeczywiście w dobrej cenie, i to mogło nieco obniżyć cenę metra.
Większe znaczenie ma odległość od centrum. Wspomniane wcześniej inwestycje są jednak bliżej.

Co do hałasu to są normy zapisane w prawie, mieszkanie powinno je spełniać.


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 27 wrz 2021, 13:23

Denton pisze:Ten hałas mnie bardzo martwi bo obecnie w mega cichym miejscu mieszkam i fajnie się nawet teraz siedzi przy otwartym oknie.

To zapomnij o otwartym oknie albo odpoczynku na balkonie. Wiem bo mieszkałem w podobnym miejscu. To jedna z kilku ulic przelotowych w Krakowie gdzie ruch odbywa się 24h na dobę. Dodatkowo kiedy jest mały ruch, czyli wcześnie rano i w nocy, jest jeszcze głośniej bo policja śpi i kierowcy nie mają ograniczeń żeby jeździć 2x ponad limit.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 27 wrz 2021, 13:25

Denton pisze:
Co do hałasu to są normy zapisane w prawie, mieszkanie powinno je spełniać.

Deweloper montuje wtedy lepsze okna ale jak je otworzysz to nic ci te normy nie pomogą.


Karkowi
Posty: 21
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:11

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Karkowi » 27 wrz 2021, 13:46

Wydaje mi się, że w przypadku okien i balkonów o ekspozycji wschodniej problem hałasu powinien być znacznie mniejszy niż w tych z ekspozycja na estakadę. I tak samo, nizsze kondygnacje powinne byc cichsze niż te na wysokości Turowicza. W tym momencie mieszkam przy dosyć ruchliwej ulicy z tramwajem prawie pod oknem (na mapie halasu tez pokazuje pomaranczowy kolor) i jest OK, z balkonu często korzystamy. Tak ze to chyba kwestia indywidualna: w tym przypadku trzeba wybierac, czy komus zalezy na bliskosci do centrum i dobrej komunikacji miejskej, czy na ciszy i spokoju.

A ponadto, wydaje mi się, ze ten pierwszy blok od strony Turowicza (A?) z mieszkaniami na wynajem może działać trochę jak ekran akustyczny.

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 28 wrz 2021, 10:46

Karkowi pisze:
A ponadto, wydaje mi się, ze ten pierwszy blok od strony Turowicza (A?) z mieszkaniami na wynajem może działać trochę jak ekran akustyczny.

Hotel pracowniczy będzie miał najgłośniej to fakt i pewnie część hałasu od ulicy stłumi.

figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: figiel » 28 wrz 2021, 15:36

Tez licze na to ze budynek A bedzie troche ochroną od ulicy Turowicza.
Aktualnie mieszkam przy skrzyżowaniu ulicy Wielickiej i Kamienskiego to jest masakra.... Startujace samochody ze swiatel daja popalic szczegolnie w nocy.... tutaj mam nadzieje ze szum przejezdzajacych samochodow nie bedzie az tak uciazliwy.

Vania
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2021, 19:59

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Vania » 28 wrz 2021, 18:04

ralf pisze:Dużo jeszcze postów napiszesz jakie to przyjemne i ciche miejsce?

Nigdzie nie napisałam, że jest ciche. Uważam natomiast, że hałas miasta jest kwestią przyzwyczajenia, bo sama mieszkam w takim miejscu i nie mam problemu ze snem, nawet przy uchylonym oknie nocą. A akurat jeśli o sprzedaż chodzi, to chyba nie mają z tym problemu, z tego co na stronie widzę. Jak to się mówi - coś za coś, chcesz mieszkać w ciszy, kup mieszkanie za miastem i dojeżdżaj do pracy godzinę dziennie, mnie to nie przekonuje.

kolasek79
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2021, 11:41

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: kolasek79 » 28 wrz 2021, 20:45

Co do ul. Turowicza to faktycznie, może jak ktoś mieszka na parterze jest głośno... Ale to moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia. Natomiast os, Bonarka to odrobinę inna odległość...


asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: asander » 29 wrz 2021, 7:56

Vania pisze:[...]Jak to się mówi - coś za coś, chcesz mieszkać w ciszy, kup mieszkanie za miastem i dojeżdżaj do pracy godzinę dziennie, mnie to nie przekonuje.


Ewentualnie kup w mieście w zacisznej VIP kamienicy w centrum, lub na skraju Lasku Wolskiego, oba rozwiązania za miliony monet, ale gwarancja ciszy całkiem spora.

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: asander » 29 wrz 2021, 8:02

Swoją drogą to zastanawiające jest jak wielu osobom zależy na ciszy i spokoju, natomiast statystycznie ludzie jak już wejdą w te swoje mieszkania to w dupie mają sąsiadów, puszczają głośno muzykę (tak, nawet w ciągu dnia!), pralki chodzą i wirują po 22, TV napierdala po 22, kino domowe musi mieć "efekty", psy samotne w mieszkaniach wyją i szczekają, reakcji właścicieli brak itp. itd. A potem nagle komuś przeszkadza szum drogi za oknem..



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość