Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
andrzejmr
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 18:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: andrzejmr » 10 paź 2021, 17:29

ralf pisze:Ekrany mogą się pojawić tylko w przypadku przebudowy, wtedy jest dostosowanie do obowiązujących norm.


Widzę że się trochę znasz. Powiedz to jeszcze tak po ludzku - jest szansa na ekrany akustyczne czy można sobie pomarzyć?


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 10 paź 2021, 17:40

andrzejmr pisze:
ralf pisze:Ekrany mogą się pojawić tylko w przypadku przebudowy, wtedy jest dostosowanie do obowiązujących norm.


Widzę że się trochę znasz. Powiedz to jeszcze tak po ludzku - jest szansa na ekrany akustyczne czy można sobie pomarzyć?

Szansa raczej zerowa. Nawet jak zmienią normy na bardziej restrykcyjne wszystko co do tej pory wybudowane pozostanie bez zmian. Nie wiem jak od strony torów czy w projekcie nie ma ekranów, trzeba poczekać do końca inwestycji.

andrzejmr
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 18:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: andrzejmr » 11 paź 2021, 16:57

inwestycje.krakow.pl/investment/96
tu coś jest na temat planowanych ekranów akustycznych na ul. Turowicza, może faktycznie coś tam powstanie


asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: asander » 11 paź 2021, 20:33

andrzejmr pisze: Podobno mają być jakieś krzaki przed torami ale czy to faktycznie pomoże...


Tłumi tylko masa, ciężka przegroda, układ masa-sprężyna-masa, nawet pas drzew, mały las nie wytłumi takiej drogi, jedynie specjalne konstrukcje jak ekran akustyczny. Życzę Wam aby tam powstał, jeśli już nabyliście tam mieszkania.

andrzejmr
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 18:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: andrzejmr » 12 paź 2021, 1:21

https://przetargi.pl/opracowanie_dokume ... 98503.html

http://dt.bip.krakow.pl/interpelacje/ka ... 1-09_1.PDF

https://ztp.krakow.pl/rower/audyty/audy ... -turowicza

https://zdmk.krakow.pl/informacje/przet ... 2-ix-2020/

Wszędzie jest info o ekranach akustycznych więc chyba powinny one tam się jednak pojawić (ctr+f "ekran" i szukamy). Pytanie jeszcze tylko gdzie one potencjalnie będą no ale chyba odcinek na wysokości osiedla jest jedynym logicznym miejscem dla nich.

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Mar G » 12 paź 2021, 9:40

w tych materiałach jest narysowane położenie tych ekranów.
krótka kreska - chyba raczej nie od strony Echo tylko Budimexu i bloku socjalnego.

w opisie jest wzmianka o przyczynach - przekroczenie wszelkich norm niekorzystnie wpływające na zdrowie - ale projekt pewnie rozpoczął się w 2019/20 więc BL jeszcze nie było - stąd budowa po 1 stronie.
co gorsza teraz hałas będzie odbijać się od nich na drugą stronę kumulując efekt po jednej stronie
Załączniki
halas.jpg
halas.jpg (137.4 KiB) Przejrzano 4152 razy

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 12 paź 2021, 10:43

Nawet jeżeli ekrany powstaną sprawdźcie czy wasze piętro będzie na odpowiednim poziomie.
Wystarczy się przejechać dowolną drogą z ekranami (np Bobrzyńskiego) aby zobaczyć że tylko 2-3 najniższe piętra są chronione ekranami. Dla wszystkich pozostałych pięter w blokach położonych najbliżej drogi ochrona przed hałasem jest zerowa. W przypadku estakady na Turowicza trudno zgadnąć do którego piętra będzie ochrona ale ja bym się nie decydował na najwyższe piętra akurat w tej lokalizacji.

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 12 paź 2021, 13:11

Może jest tak, że w momencie osiedlenia się mieszkańców dopiero stawiane są ekrany akustyczne? Bo w sumie do tej pory i tak nie były potrzebne w tych okolicach.


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 12 paź 2021, 14:13

ania888 pisze:Może jest tak, że w momencie osiedlenia się mieszkańców dopiero stawiane są ekrany akustyczne? Bo w sumie do tej pory i tak nie były potrzebne w tych okolicach.

Nie, nigdy tak nie jest.

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 13 paź 2021, 12:43

ralf pisze:Nawet jeżeli ekrany powstaną sprawdźcie czy wasze piętro będzie na odpowiednim poziomie.
Wystarczy się przejechać dowolną drogą z ekranami (np Bobrzyńskiego) aby zobaczyć że tylko 2-3 najniższe piętra są chronione ekranami. Dla wszystkich pozostałych pięter w blokach położonych najbliżej drogi ochrona przed hałasem jest zerowa. W przypadku estakady na Turowicza trudno zgadnąć do którego piętra będzie ochrona ale ja bym się nie decydował na najwyższe piętra akurat w tej lokalizacji.


Aktualnie mieszkam blisko trasy szybkiego ruchu, do drogi mam ok 200 m. Trasę ode mnie dzielą ekran dźwiękochłonny i ok 50m pas drzew. W ciągu dnia nie zwracam uwagi na hałas od drogi, bo i tak słychać bardziej wszystko to co się dzieje w domu i otoczeniu. W nocy przy zamkniętym oknie nie słychać nic. Przy otwartym oknie słychać auta jadące na sygnale i motocykle. Mieszkam na drugim piętrze i zapytałam z ciekawości sąsiadkę, która mieszka na czwartym piętrze i ma takie same odczucia co ja. Czy mi taki hałas przeszkadza? Raczej nie, przyzwyczaiłam się już do miejskiego życia ;)



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość