Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: figiel » 29 wrz 2021, 14:11

Dokładnie! Wszytskim przeszkadza a mieszkania sie sprzedają z tego co widze całkiem dobrze ;)


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 03 paź 2021, 14:52

asander pisze:Swoją drogą to zastanawiające jest jak wielu osobom zależy na ciszy i spokoju, natomiast statystycznie ludzie jak już wejdą w te swoje mieszkania to w dupie mają sąsiadów, puszczają głośno muzykę (tak, nawet w ciągu dnia!), pralki chodzą i wirują po 22, TV napierdala po 22, kino domowe musi mieć "efekty", psy samotne w mieszkaniach wyją i szczekają, reakcji właścicieli brak itp. itd. A potem nagle komuś przeszkadza szum drogi za oknem..

Dokładnie, każdy przejmuje się hałasem od ulicy i od torów, a ciekawe na jakich sąsiadów się trafi :D Uroki mieszkania w blokach, niestety nie każdy się do tego nadaje ;)

kolasek79
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2021, 11:41

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: kolasek79 » 04 paź 2021, 12:15

asander pisze:Swoją drogą to zastanawiające jest jak wielu osobom zależy na ciszy i spokoju, natomiast statystycznie ludzie jak już wejdą w te swoje mieszkania to w dupie mają sąsiadów, puszczają głośno muzykę (tak, nawet w ciągu dnia!), pralki chodzą i wirują po 22, TV napierdala po 22, kino domowe musi mieć "efekty", psy samotne w mieszkaniach wyją i szczekają, reakcji właścicieli brak itp. itd. A potem nagle komuś przeszkadza szum drogi za oknem..


No w sumie dobrze napisane. To prawda :) Najpierw krzyczą że chcą spokoju, odludzia, ciszy itd a potem sami nie przestrzegają tego żeby zachować należytą ciszę i kulturę mieszkając w takim miejscu. No liczę na to że tu na osiedlu jednak będą "dobrzy" sąsiedzi :)


Vania
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2021, 19:59

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Vania » 04 paź 2021, 18:10

Ja myślę, że to jest trochę kwestia mentalności Polaków, po prostu lubimy narzekać:) Nawet często na te rzeczy, które na co dzień nam nie przeszkadzają (i tak jak jest tutaj, mogą być kwestią przyzwyczajenia), nie wiem, ile jeszcze wody w Wiśle musi upłynąć, żeby to się zmieniło :) Poza tym, nikt nikogo do zakupy mieszkania nie zmusza, tak jak pisałam, można szukać ciszy za miastem. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy:)

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: asander » 05 paź 2021, 8:38

ania888 pisze:
asander pisze:Swoją drogą to zastanawiające jest jak wielu osobom zależy na ciszy i spokoju, natomiast statystycznie ludzie jak już wejdą w te swoje mieszkania to w dupie mają sąsiadów, puszczają głośno muzykę (tak, nawet w ciągu dnia!), pralki chodzą i wirują po 22, TV napierdala po 22, kino domowe musi mieć "efekty", psy samotne w mieszkaniach wyją i szczekają, reakcji właścicieli brak itp. itd. A potem nagle komuś przeszkadza szum drogi za oknem..

Dokładnie, każdy przejmuje się hałasem od ulicy i od torów, a ciekawe na jakich sąsiadów się trafi :D Uroki mieszkania w blokach, niestety nie każdy się do tego nadaje ;)


Pewnym remedium na ten problem może być:
- ostatnie piętro (przynajmniej z góry cisza),
- minimalna liczba sąsiadów za ścianą (idealnie to jeden),
- dodatkowa przed-ścianka do wyciszenia,
- pokój "wewnętrzny" we własnym mieszkaniu (brak sąsiada),
- dobrej jakości podłoga, gruby podkład korkowy itp.,
- w ostateczności prośby, rozmowy z problematycznymi sąsiadami,
- a jak one nie przyniosą skutków to policja.

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 07 paź 2021, 14:50

asander pisze:
ania888 pisze:
asander pisze:Swoją drogą to zastanawiające jest jak wielu osobom zależy na ciszy i spokoju, natomiast statystycznie ludzie jak już wejdą w te swoje mieszkania to w dupie mają sąsiadów, puszczają głośno muzykę (tak, nawet w ciągu dnia!), pralki chodzą i wirują po 22, TV napierdala po 22, kino domowe musi mieć "efekty", psy samotne w mieszkaniach wyją i szczekają, reakcji właścicieli brak itp. itd. A potem nagle komuś przeszkadza szum drogi za oknem..

Dokładnie, każdy przejmuje się hałasem od ulicy i od torów, a ciekawe na jakich sąsiadów się trafi :D Uroki mieszkania w blokach, niestety nie każdy się do tego nadaje ;)


Pewnym remedium na ten problem może być:
- ostatnie piętro (przynajmniej z góry cisza),
- minimalna liczba sąsiadów za ścianą (idealnie to jeden),
- dodatkowa przed-ścianka do wyciszenia,
- pokój "wewnętrzny" we własnym mieszkaniu (brak sąsiada),
- dobrej jakości podłoga, gruby podkład korkowy itp.,
- w ostateczności prośby, rozmowy z problematycznymi sąsiadami,
- a jak one nie przyniosą skutków to policja.


Ostatnie piętro to jest dobra myśl i trochę ciszej będzie od ulicy.
Oby nikt nie musiał korzystać z tego ostatniego wymienianego punktu.

andrzejmr
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 18:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: andrzejmr » 09 paź 2021, 18:12

hej orientuje się ktoś jaka jest częstotliwość przejazdów pociągów na tej trasie (głównie towarowych bo one są najgłośniejsze)? i czy jeżdzą też w nocy? z tego co widziałem na rozkładzie jazdy to wygląda na to że między 22-5 nie jeździ żaden osobowy pociąg (sprawdzałem ze stacji kraków bonarka do kraków główny i kraków płaszów) ale co z towarowymi?

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 09 paź 2021, 19:14

Nie wiem jak wygląda przejazd pociągów pkp cargo. Warto zadać pytanie bezpośrednio do pkp lub do biura sprzedaży, może mają akurat takie informacje.


andrzejmr
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 18:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: andrzejmr » 10 paź 2021, 15:17

Denton pisze:Co do hałasu to są normy zapisane w prawie, mieszkanie powinno je spełniać.


Być może faktycznie budynek A i B trochę zagłuszy hałas z drogi ale ciężko powiedzieć jak się dźwięk będzie roznosić. I do tego te tory kolejowe... Ekrany akustyczne na pewno by pomogły ale czy jest w ogóle sens na to liczyć? Ktoś coś wie na ten temat? Pytałem panią z obsługi to nie potrafiła mi odpowiedzieć nic na ten temat. Podobno mają być jakieś krzaki przed torami ale czy to faktycznie pomoże...
(budynek widoczny na obrazku to budynek B, zaznaczona przestrzeń za budynkiem B)
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, 19:24 przez andrzejmr, łącznie zmieniany 2 razy.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ralf » 10 paź 2021, 17:02

andrzejmr pisze:Ekrany akustyczne na pewno by pomogły ale czy jest w ogóle sens na to liczyć? Ktoś coś wie na ten temat? Pytałem panią z obsługi to nie potrafiła mi odpowiedzieć nic na ten temat. Podobno mają być jakieś krzaki przed torami ale czy to faktycznie pomoże...

Ekrany mogą się pojawić tylko w przypadku przebudowy, wtedy jest dostosowanie do obowiązujących norm. Rośliny w ogóle nie tłumią dźwięku. Dla przypomnienia jak działa miara decybelowa "Dla przykładu wzrost o 3 decybele jest podwojeniem siły dźwięku, a wzrosty o 10 decybeli oznacza 10-krotnie większą głośność"



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości