Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: bon » 18 kwie 2021, 23:43

ania888 pisze:
Bartab pisze:
ania888 pisze:Jeśli w planach mają być zasadzone drzewa to i tak juz duzo da i bedzie naturalna ściana dźwiękochłonna. Mieszkałam przy drodze ekspresowej i nie robiło mi to problemu, ale to juz tak jak ktos wczesniej wspomnial kwestia indywidualna.

Hehe tylko zanim te drzewa wyrosną na tyle żeby zrobić jakąkolwiek ochronę to minie z 15 lat :lol:

Fakt, mam nadzieje, ze zrobia przesadzenie juz wiekszych drzew, a nie sadzenie malych galazek :lol:

To jest tak, że nawet kilkunastoletnie drzewo, to jeszcze długo nie będzie na tyle duże, żeby chronić przed hałasem. Do tego jeszcze pytanie, czy na pewno wszystkie drzewa się przyjmą i będą dobrze rosły, a to też nie jest takie łatwe.


leon10
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2021, 12:04

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: leon10 » 20 kwie 2021, 12:07

Vania pisze:Wydaje mi się, że to jest kwestia indywidualna. Ja akurat całe życie mieszkam przy ruchliwych drogach (osiedle Gwiazdy w Katowicach, może kojarzycie), więc hałas z miasta czy z drogi zupełnie mi nie przeszkadza ;) myślę, że większy problem miałabym w zupełnej ciszy, to przyzwyczajanie :) Dojeżdżam od trzech lat to Krakowa do pracy i biorę pod uwagę zakup mieszkania właśnie na Bonarka Living, może i wolałabym nieco bliżej większych terenów zielonych, ale np. bliskość galerii i to, że po pracy wszystko załatwię na miejscu, póki co bardzo mi opowiada.

Zgadzam sie z Tobą. Są osoby, którym zgiełk miasta absolutnie nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie nie wyobrażają sobie mieszkać gdzieś daleko od centrum w zupełnej ciszy. A moim zdaniem sama lokalizacja i inwestycja jest jak najbardziej ok. Zresztą dla mnie wszystko co jest w Krakowie jest super :)

miskowo
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2021, 20:55

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: miskowo » 22 kwie 2021, 21:05

Otrzymałam informację, że okna będą trzyszybowe, dzięki czemu poziom hałasu będzie mniej odczuwalny ;)


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 26 kwie 2021, 21:52

miskowo pisze:Otrzymałam informację, że okna będą trzyszybowe, dzięki czemu poziom hałasu będzie mniej odczuwalny ;)


To juz cos, takie okna maja tez zalete, ze dobrze trzymaja cieplo w mieszkaniu ;)

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Bartab » 26 kwie 2021, 22:15

ania888 pisze:
miskowo pisze:Otrzymałam informację, że okna będą trzyszybowe, dzięki czemu poziom hałasu będzie mniej odczuwalny ;)

To juz cos, takie okna maja tez zalete, ze dobrze trzymaja cieplo w mieszkaniu ;)

Takie okna to jest obecnie raczej standard wszędzie bez względu na poziom hałasu. Dwuszybowe to już dają tylko najgorsi patodeweloperzy :D

Buba
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2021, 22:39

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Buba » 28 kwie 2021, 10:06

Jansie za głowę złapałam ją zobaczyłam,że tak bloki budują. Mieszkałam przy dość ruchliwej drodze calemzycie i o ile w dzień za młodu mi nie przeszkadzało, o tyle w nocy motocykle i tiry zapierniczaly jak dzikie. Potem niby przy mniej ruchliwej na 1 piętrze i hałas był nie do wytrzymania, szczególnie gdy jezdnia.byla mokra, koszmar. Teraz mieszkam na uboczu, w mieszkaniu przy otwartych oknach miejski zgiełk znikomy, mam trawnik, krzaczki, jak na wsi i w życiu nie kupiłabym ani nawet nie wynajela mieszkania w tamtej lokalizacji.przy Bonarce. Może staw jest, ale jak ktoś kiedyś był nad jakimś jeziorkiem pod wieczór szczególnie, to wie,że woda bardzo niesie dźwięki i odbija. Tam jest jak na autostradzie, a z planami rozwoju leki to nawet ekrany nie pomogą.gdyby je postawili.

Mar G
Posty: 3158
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Mar G » 28 kwie 2021, 11:43

Buba pisze:Jansie za głowę złapałam ją zobaczyłam,że tak bloki budują. Mieszkałam przy dość ruchliwej drodze calemzycie i o ile w dzień za młodu mi nie przeszkadzało, o tyle w nocy motocykle i tiry zapierniczaly jak dzikie. Potem niby przy mniej ruchliwej na 1 piętrze i hałas był nie do wytrzymania, szczególnie gdy jezdnia.byla mokra, koszmar. Teraz mieszkam na uboczu, w mieszkaniu przy otwartych oknach miejski zgiełk znikomy, mam trawnik, krzaczki, jak na wsi i w życiu nie kupiłabym ani nawet nie wynajela mieszkania w tamtej lokalizacji.przy Bonarce. Może staw jest, ale jak ktoś kiedyś był nad jakimś jeziorkiem pod wieczór szczególnie, to wie,że woda bardzo niesie dźwięki i odbija. Tam jest jak na autostradzie, a z planami rozwoju leki to nawet ekrany nie pomogą.gdyby je postawili.


przyznam, że to zdjęcie z GK robi wrażenie
Załączniki
Bonarka.jpg
Bonarka.jpg (102.86 KiB) Przejrzano 3679 razy

Buba
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2021, 22:39

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Buba » 28 kwie 2021, 12:27

Mar G pisze:
Buba pisze:Jansie za głowę złapałam ją zobaczyłam,że tak bloki budują. Mieszkałam przy dość ruchliwej drodze calemzycie i o ile w dzień za młodu mi nie przeszkadzało, o tyle w nocy motocykle i tiry zapierniczaly jak dzikie. Potem niby przy mniej ruchliwej na 1 piętrze i hałas był nie do wytrzymania, szczególnie gdy jezdnia.byla mokra, koszmar. Teraz mieszkam na uboczu, w mieszkaniu przy otwartych oknach miejski zgiełk znikomy, mam trawnik, krzaczki, jak na wsi i w życiu nie kupiłabym ani nawet nie wynajela mieszkania w tamtej lokalizacji.przy Bonarce. Może staw jest, ale jak ktoś kiedyś był nad jakimś jeziorkiem pod wieczór szczególnie, to wie,że woda bardzo niesie dźwięki i odbija. Tam jest jak na autostradzie, a z planami rozwoju leki to nawet ekrany nie pomogą.gdyby je postawili.

przyznam, że to zdjęcie z GK robi wrażenie

Nomimokolicamdokladnie jak na zdjęciu, przejeżdżam tamtędy regularnie, lepiej nie będzie, nawet jak wsadza w ziemie ze 4 drzewa to umrą w tym hałasie i zanieczyszczeniach.


figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: figiel » 28 kwie 2021, 15:28

JA aktualnie mieszkam przy Wielickiej myślę ze gorzej na pewno nie bedzie :D Zastanawiałam się nad inwestycją Jerozolimska ale ta bloskość drogi i ciągłe korki pod oknami zdecydowała za Bonarką.
Myślę ze przekonamy się jak już bedziemy mieszkać :)

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Bartab » 28 kwie 2021, 17:17

Mar G pisze:
Buba pisze:Jansie za głowę złapałam ją zobaczyłam,że tak bloki budują. Mieszkałam przy dość ruchliwej drodze calemzycie i o ile w dzień za młodu mi nie przeszkadzało, o tyle w nocy motocykle i tiry zapierniczaly jak dzikie. Potem niby przy mniej ruchliwej na 1 piętrze i hałas był nie do wytrzymania, szczególnie gdy jezdnia.byla mokra, koszmar. Teraz mieszkam na uboczu, w mieszkaniu przy otwartych oknach miejski zgiełk znikomy, mam trawnik, krzaczki, jak na wsi i w życiu nie kupiłabym ani nawet nie wynajela mieszkania w tamtej lokalizacji.przy Bonarce. Może staw jest, ale jak ktoś kiedyś był nad jakimś jeziorkiem pod wieczór szczególnie, to wie,że woda bardzo niesie dźwięki i odbija. Tam jest jak na autostradzie, a z planami rozwoju leki to nawet ekrany nie pomogą.gdyby je postawili.

przyznam, że to zdjęcie z GK robi wrażenie

To się dopiero nazywa patodeweloperka :lol:



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości