Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: bon » 27 lis 2020, 10:06

Zorientował się ktoś może, jakie są możliwości wprowadzania zmian lokatorskich w mieszkaniach podczas budowy na osiedlu Bonarka Living? Jak to wygląda, jest możliwość np. przełożenia gniazdek elektrycznych, albo zmiany miejsc przyłączy mediów? Jak wygląda procedura i ile to kosztuje?


figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: figiel » 01 gru 2020, 21:28

Tak, ja zgłosiłam właśnie zmiany. Dodawałam punkty elektryczne, przenosiłam kaloryfery. Echo po podpisaniu aktu notarialnego wysyła cennik zmian lokatorskich mozna je zgłaszać do dwóch miesięcy od kupna nie wiem jak teraz. Ja kupiłam mieszkanie we wrześniu.

bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: bon » 03 gru 2020, 0:17

figiel pisze:Tak, ja zgłosiłam właśnie zmiany. Dodawałam punkty elektryczne, przenosiłam kaloryfery. Echo po podpisaniu aktu notarialnego wysyła cennik zmian lokatorskich mozna je zgłaszać do dwóch miesięcy od kupna nie wiem jak teraz. Ja kupiłam mieszkanie we wrześniu.

A jakie są koszty takich zmian? Dużo kosztuje np. przełożenie gniazdka albo jego dołożenie?


figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: figiel » 08 gru 2020, 21:28

Mają dwa cenniki zmiany nieskomplikowane:
np: przesunięcie lub zmiana do 3 grzejników 100zł netto
zmiana lokalizacji lub dodanie do 10 punktów elektrycznych 50zł netto

bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: bon » 09 gru 2020, 0:35

figiel pisze:Mają dwa cenniki zmiany nieskomplikowane:
np: przesunięcie lub zmiana do 3 grzejników 100zł netto
zmiana lokalizacji lub dodanie do 10 punktów elektrycznych 50zł netto

Dzięki za informację, to nie są takie złe ceny, jeśli chodzi o zmiany w projekcie mieszkania na etapie jego budowy, a w zasadzie, to są do zmiany w instalacjach. Ciekawe czy można dostarczyć swój własny grzejnik deweloperowi, bo tam, gdzie nie są pod oknami, chętnie zamontowałbym jakiś ciekawszy, może wyższy, żeby nie zabierał zbyt dużo miejsca na ścianie.

figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: figiel » 23 mar 2021, 18:09

Czy ktoś zgłaszał może zmiany lokatorskie?
Ja zgłaszałam i musiałam podać wszytskie zmiany dko końca listopada a do dnia dzisiajszego nie moge sie ich doprosić o wycene i akceptacje zmian.... Pani od zmian lokatorskich albo jest zawalona robotą albo nie wiem co sie dzieje....

Koraa
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2021, 18:21

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: Koraa » 23 mar 2021, 18:23

Pani bardzo miła i pomocna na spotkaniu, ale rzadko odpisuje na maile a dodzwonienie się graniczy z cudem. Ja też juz bardzo długo czekam na odp i nie mogę się doczekać ;(

figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: figiel » 27 kwie 2021, 21:10

U mnie tak samo zgłosiłam zmiany w listopadzie i do dnia dzisiejszego wszystko dalej sie mieli u nich.... Porażka.
Pani fakt miła ale co z tego...


forfiterex
Posty: 71
Rejestracja: 29 lis 2020, 19:42

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: forfiterex » 28 mar 2022, 22:02

Zgłaszał ktoś chęć nieco większych zmian - np. dobudowania ściany (lub przesunięcia istniejącej)? Jak wygląda u nich proces? Należy uiścić opłatę wstępną za samo przygotowanie kosztorysu?

bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Re: Możliwość wprowadzania zmian lokatorskich w projekcie budowanego mieszkania - os. Bonarka Living

Postautor: bon » 21 kwie 2022, 10:33

forfiterex pisze:Zgłaszał ktoś chęć nieco większych zmian - np. dobudowania ściany (lub przesunięcia istniejącej)? Jak wygląda u nich proces? Należy uiścić opłatę wstępną za samo przygotowanie kosztorysu?

Ile kosztują takie zmiany jak przesunięcie ściany w przypadku tego dewelopera i tej inwestycji? Na ile wcześniej trzeba je zgłaszać? W ogóle udało się odnośnie takich zmian dogadać?



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości