Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Postautor: bon » 03 gru 2020, 0:22

Orientował się ktoś, czy można zainstalować ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu, albo całym, albo tylko w łazience i ile coś takiego może kosztować? Oczywiście chodzi mi o dogadanie się z deweloperem Echo Investment i zrobienie tego na etapie budowy mieszkania. Wie ktoś może ile to kosztuje i czy warto, o ile oczywiście jest możliwe.


rannet
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2020, 9:24

Re: Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Postautor: rannet » 06 gru 2020, 9:30

Raczej jest opcja. Tylko jest to bodajże w przypadku tego etapu, do zmiany maks do końca lutego (zmiany projektowe). Wiec trzeba się spieszyć. Sama możliwość jakichkolwiek zmian, to na samym początku trzeba zapłacić 500zl + koszt zmian. Pani która nas obsługiwała, sama zaproponowała że wiele zmian możemy zrobić sami później, i sporo zaoszczędzić. Proponuję do ogrzewania mate elektryczna która się kładzie w warstwie kleju.

bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Re: Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Postautor: bon » 06 gru 2020, 22:02

Dzięki za informację, co do maty elektrycznej w roli ogrzewania podłogowego, to nie wiem czy taka mata elektryczna nie wychodzi drożej w użytkowaniu, niż podłogówka wodna. Ale nie wiem, może będzie ktoś, kto się podzieli doświadczeniami z tym związanymi. I faktycznie, jeżeli za każdą zmianę trzeba płacić na dzień dobry 500 zł, to być może sporo z nich będzie się w stanie zrobić taniej na etapie wykańczania mieszkania. Muszę zapytać w burze dewelopera Echo Investment jeszcze, jak to wygląda.


Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Postautor: Mar G » 06 gru 2020, 22:14

rannet pisze:Raczej jest opcja. Tylko jest to bodajże w przypadku tego etapu, do zmiany maks do końca lutego (zmiany projektowe). Wiec trzeba się spieszyć. Sama możliwość jakichkolwiek zmian, to na samym początku trzeba zapłacić 500zl + koszt zmian. Pani która nas obsługiwała, sama zaproponowała że wiele zmian możemy zrobić sami później, i sporo zaoszczędzić. Proponuję do ogrzewania mate elektryczna która się kładzie w warstwie kleju.


podzielę się doświadczeniem z inwestycji Atala. wodne do samej łazienki wyjdzie drogo - bo osprzęt trzeba dokupić taki sam jak na całe mieszkanie niemal.jakieś rozdzielacze, centralka etc. kosztowo bez sensu. wycenili mi to na 2 tys + .
samą łazienkę robię matą w kleju. koszty energii nie są duże- to się włącza na kilkanaście minut zimą i masz ciepłą podłogę.wodne musi ogrząć jeszcze wylewkę. oczywiście wybierz taryfę G13 w Tauronie.
podciągnij tylko sobie kabel elektr. zasilający do podłogi i do sterownika. w Atalu zapłaciłem za to jako 2 punkty elektryczne - czyli dopłata razem 200 pln netto.

figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Postautor: figiel » 08 gru 2020, 21:24

Ja pytałam, chciałam zrobić ogrzewanie podłogowe wodne. Echo tego nie wykona taka dostałam odpowiedz. Mogę podobno wykonać to sama po odbiorze mieszkania ale wtedy zdejmą gwarancję na instalacje CO. Pytałam nawet czy mogą nie robić wylewki w kuchni i przy wejsciu zebym nie musiała kuć potem ale nie mam jeszcze odpowiedzi.

bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Re: Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Postautor: bon » 09 gru 2020, 0:38

To przynajmniej w kwestii wykonania ogrzewania podłogowego w budowanym mieszkaniu przez dewelopera, jasno stawiają sprawę. Faktycznie, gdyby nie robili wylewek byłoby nieco prościej, mniej roboty i mniej gruzu do wywiezienia. Daj znać co odpowiedzą. Chcesz robić ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu, czy np. tylko w łazience?

figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Możliwość instalacji ogrzewania podłogowego w mieszkaniu / w łazience - Bonarka Living Kraków

Postautor: figiel » 14 gru 2020, 15:18

Otrzymałam odpowiedź. Niestety nie ma możliwości instalowania ogrzewania wodnego. Również nie mogą nie zalać wylewki bo jest tam jakaś warstwa chyba ociepleniowa która się kruszy i musza zalać ja betonem.
Tak ze zostaje nam tylko elektryczne.



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość