Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: kokos » 22 kwie 2021, 12:45

incinerator pisze:Witam,

Czy ktoś może wie na kiedy zaplanowana jest realizacja drugiej części kładki na torami? Jedyne co udało mi się znaleźć w internecie to obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji (bip.krakow.pl/?news_id=135777&vReg=1). Jednak nie widzę nigdzie nawet przybliżonego terminu realizacji.

Nie mogę znaleźć też planowanego czasu realizacji ronda i połączenia z ulicą Fredry.

Z pozostałych inwestycji w okolicy, z tego co udało mi się znaleźć w sieci:
- Na koniec 2021 roku zaplanowane jest uruchomienie kolei SKA Kraków-Skawina
- Wiadukt na torami kolejowymi w ciągu ul. Fredry - najwcześniej 2025 rok

Czy jest jeszcze coś co pominąłem?

Jeżeli chodzi o kładkę nad torami to miasto pewnie nie ma pieniędzy na tę realizację. Znalazłem tylko informację, że stara się o dofinansowanie z programu Kolej+:
krakow.pl/aktualnosci/242538,1912,komunikat,miasto_ubiega_sie_o_dofinansowanie_w_ramach_programu_kolej+.html

Natomiast o budowie samego ronda i połączenia z ul. Fredry pisał nie tak dawno portal lovekrakow.pl:
lovekrakow.pl/aktualnosci/w-czerwcu-ruszy-budowa-ronda-niedaleko-bonarki-zdjecia_40450.html

W kwestii SKA to sama budowa do Skawiny ma zostać zakończona do końca czerwca, a samo uruchomienie koniec 2021 r. Natomiast tylko i wyłącznie pod warunkiem, że drugi tor będzie gotowy w centrum miasta. A ja szczerze powiedziawszy już się pogubiłem jakie oni mają tam opóźnienie, zatem nie liczyłbym, że ta data będzie dotrzymana.
Wiadukt nad torami kolejowymi to miasto zgłosiło to do Krajowego Planu Odbudowy gazetakrakowska.pl/krajowy-plan-odbudowy-krakow-zglosil-swoje-projekty-wsrod-nich-bardzo-wazne-inwestycje-na-ktore-od-lat-czekaja-mieszkancy-lista/ga/c3-15480366/zd/48377154 , natomiast jeżeli rzeczywiście ktoś tego nie dofinansuje to budowa nigdy nie ruszy.


kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: kokos » 22 kwie 2021, 15:06

incinerator pisze:Dzięki za linki :)
Czyli jeśli dobrze rozumiem w pierwszym etapie powstanie tylko rondo (jeszcze w tym roku), a ulica łącząca to rondo z ul. Fredry jest dopiero projektowana.

Szkoda że nie ma finansowania na budowę dalszej części kładki, szczerze mówiąc to myślałem że ten projekt jest już w bardziej zaawansowanej fazie.

No a co do SKA to widzę że do 2023 musi być rozliczone dofinansowanie unijne więc to powinien być już ostateczny termin, ale pierwotny termin uruchomiania był w 2020 roku więc mam nadzieję że opóźnienie nie będzie aż tak długie :D
lovekrakow.pl/aktualnosci/rok-prac-zespolu-ws-wiaduktu-nad-grzegorzecka-ostatecznych-decyzji-wciaz-brak_40618.html

Tak, rondo powstanie w pierwszym etapie (według portalu do września). Do jego budowy zobligowany jest Budimex w ramach pozwolenia na budowę Fredry 6. Natomiast sama droga do ul. Fredry jak i planowana równoległa do ul. Turowicza są już w zakresie miasta. Podejrzewam, że ta równoległa do ul. Turowicza bardzo długo nie powstanie, a ta do ul. Fredry powstanie myślę w miarę sprawnie i będzie w przyszłości "wykorzystywana" przez miasto na pytania mieszkańców kiedy powstanie wiadukt nad torami ("macie już nowa drogę w okolicy to się cieszcie i czekajcie na wieczne nigdy") :roll:

Lobos
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2021, 1:17

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: Lobos » 14 gru 2021, 2:40

incinerator pisze:Odkopię temat bo udało mi się dogrzebać do nowych informacji: kmr.org.pl/wp-content/uploads/2021/07/Odp_na_KMR_12_2021_GK-01.1431.1.34.2021.pdf

Najważniejsze info: Realizacja robót budowlanych przy drugiej części kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera planowana jest na lata 2024-2025.

Wielkie dzięki za informacje.
Coraz bardziej zaczynam wierzyć, ze drugą działalnością Autocentrum Golemo jest spekulowanie działkami i kupowanie w miejscach przeznaczonych pod inwestycje, bo to już trzeci raz. Wiesz może która działka należy do Golemo, że przyblokowali budowę kładki?


kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: kokos » 14 gru 2021, 12:47

bip.krakow.pl/?news_id=148251

Z tego wynika, iż zgoda jest. Tylko teraz trzeba znaleźć na to kasę.

fredo
Posty: 164
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: fredo » 23 maja 2022, 12:50

No to wszystko na papierze ładnie wygląda, tylko jak nie ma środków na to, to pewnie perspektywa realizacji jest raczej odległa...

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: kokos » 23 maja 2022, 15:51

fredo pisze:No to wszystko na papierze ładnie wygląda, tylko jak nie ma środków na to, to pewnie perspektywa realizacji jest raczej odległa...

Kładka była zgłoszona w programie Kolej + infrastruktura (czy jakoś tak). Natomiast nigdzie nie mogłem się doczytać jaki jest decyzja z przyznaniem dotacji, bo wyniki programu Kolej+ zostały podane.

Fred
Posty: 31
Rejestracja: 22 gru 2020, 10:39

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: Fred » 30 maja 2022, 9:48

A są gdzieś może wizualizacje tej kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera w Krakowie? Czy to jest jeszcze zbyt wczesny etap, żeby coś takiego się pojawiło?

Fred
Posty: 31
Rejestracja: 22 gru 2020, 10:39

Re: Termin ukończenia kładki pieszo-rowerowej nad ul. Tischnera i innych inwestycji w okolicy

Postautor: Fred » 03 lis 2022, 11:25

kokos pisze:Kładka była zgłoszona w programie Kolej + infrastruktura (czy jakoś tak). Natomiast nigdzie nie mogłem się doczytać jaki jest decyzja z przyznaniem dotacji, bo wyniki programu Kolej+ zostały podane.

Coś się może zmieniło od tego czasu, wiadomo czy kładka powstanie i jaki to horyzont czasowy? To byłaby jednak spora zmiana dla okolicy na plus, przynajmniej z punktu widzenia pieszych i rowerzystów.



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość