Klimatyzacja w mieszkaniach / możliwość montażu klimatyzacji - Bonarka Living

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Karkowi
Posty: 26
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:11

Klimatyzacja w mieszkaniach / możliwość montażu klimatyzacji - Bonarka Living

Postautor: Karkowi » 24 cze 2021, 18:20

Wiecie może, jak ma wyglądać instalacja klimatyzacji w mieszkaniach, tzn. czy będzie potrzebne jakieś pozwolenie na jej zamontowanie? Jeśli tak, to od kogo?


figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Klimatyzacja w mieszkaniach / możliwość montażu klimatyzacji - Bonarka Living

Postautor: figiel » 30 cze 2021, 19:47

Pytałam o to w biurze sprzedaży oni jako deweloper nie wyrażają zgody ale juz prąd na balkon do klimy w ramach zmian lokatorskich zgodzili sie zrobic :D
Jak bedzie juz wspólnota toma zadecydować o możliwości wykonania klimatyzacji.

Karkowi
Posty: 26
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:11

Re: Klimatyzacja w mieszkaniach / możliwość montażu klimatyzacji - Bonarka Living

Postautor: Karkowi » 02 lip 2021, 19:17

Dzięki. Czyli warto było zapytać jednak ;)
A z ciekawości, kiedy taka wspólnota się zawiązuje? Chcielibyśmy klimę montować od razu żeby nie wiercić później...


luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Klimatyzacja w mieszkaniach / możliwość montażu klimatyzacji - Bonarka Living

Postautor: luc » 03 lip 2021, 0:26

W zasadzie, to chyba z chwilą sprzedaży pierwszego lokalu (choć nie wiem, czy sprzedaż, to nie jest dopiero, jak się przeniesie własność). Ale w chwili sprzedaży pierwszego lokalu, większość we wspólnocie ma deweloper. Do podjęcia, przegłosowania pierwszej uchwały, to minie sporo czasu.

figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Klimatyzacja w mieszkaniach / możliwość montażu klimatyzacji - Bonarka Living

Postautor: figiel » 07 lip 2021, 16:14

Wspólnota zawiązuje sie po przeniesienu własności dopiero z tego co udało mi sie ustalić.
Ja juz w swoim mieszkaniu wyprowadziłam prąd na balko za zgoda dewelopera. A na reszte niestety musimy czekać az bedzie wspólnota. Myśle ze pewno się zgodzą ale na określnoych warunkach czyli np klimatyzator zewnętrzy ustawiony w konkretnym miejscu. Tak zeby nie zrobić samowoli ;)

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Klimatyzacja w mieszkaniach / możliwość montażu klimatyzacji - Bonarka Living

Postautor: yyeeoo » 10 lip 2021, 16:05

Karkowi pisze:Dzięki. Czyli warto było zapytać jednak ;)
A z ciekawości, kiedy taka wspólnota się zawiązuje? Chcielibyśmy klimę montować od razu żeby nie wiercić później...

Wszyscy montują, rób i się nie przejmuj ;)
Samowolę robi każdy i stawia na balkonie, nikt sie nie bedzie bujać w 30 stopniach.

A jak ktoś Ci piszę, że będą demontować - to pytanie ile mieszkań w życiu kupił od dewelopera. Zawsze jest to głosowane na wspólnocie i raczej zawsze jest zgoda. Jak zgody nie ma to jak masz balkon zabudowany to i tak nikt Ci tego nawet nie zauważy jak postawisz.



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości