Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Nowa Myśliwska w Krakowie, które buduje deweloper Spravia (kiedyś Budimex Nieruchomości). Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
BMX
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: BMX » 09 paź 2020, 23:55

Mam wrażenie, że sprawa przewija się w przypadku niemal każdej nowej inwestycji mieszkaniowej powstającej w okolicy Płaszowa, w tym właśnie tych budowanych przy ul. Myśliwskiej. Mnie kilka razy zdarzało się poczuć nieprzyjemny zapach w tej okolicy, ale sporo razy byłem tam i nic nie czułem. Niemniej nie mieszkam tam jeszcze aby nie bywam tam każdego dnia. Może wypowie się ktoś, kto jest bardziej oblatany w temacie. Ja wiem, że nie jest to legenda, że nawet miejscy urzędnicy zajmują się tym tematem i jest on oficjalnie dokumentowany. Bardziej zastanawia mnie, na ile jest on uciążliwy w przypadku codziennego mieszkania w rejonie ul. Myśliwskiej, w miejscu, w którym deweloper Budimex Nieruchomości stawia swoją nową inwestycję mieszkaniową. Ktoś ma jakieś informacje i opinie w tym temacie?


monika19013
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2020, 13:28

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: monika19013 » 10 paź 2020, 12:46

Mieszkaliśmy z mężem przez 2 lata w inwestycji Nowy Przewóz (blok sąsiadujący z naszą działką) i może kilka razy poczuliśmy nieprzyjemny zapach. Nie było to strasznie uciążliwe :)

BMX
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: BMX » 30 gru 2020, 15:05

monika19013 pisze:Mieszkaliśmy z mężem przez 2 lata w inwestycji Nowy Przewóz (blok sąsiadujący z naszą działką) i może kilka razy poczuliśmy nieprzyjemny zapach. Nie było to strasznie uciążliwe :)

Jedni piszą, że jest, inni, że nie. Może to zależy też od wrażliwości poszczególnych osób na takie zapachy? Ja mam tak, że raczej rzadko zdarzało mi się czuć ta nieprzyjemną woń w tej okolicy, ale też jakoś bardzo często nie bywam (jeszcze).


sky83
Posty: 62
Rejestracja: 08 maja 2020, 13:49

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: sky83 » 03 sty 2021, 8:10

Ja mieszkam 7 lat na Myśliwskiej, ale przy skrzyżowaniu z przewozem i Saską i tutaj nie czuć tych zapachów.

Miki.
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:59

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: Miki. » 10 sty 2021, 19:06

Późnym latem, wczesną jesienią smród potrafi obudzić i nie daje zasnąć. Jeśli nie zamkniesz okna na noc i gdy to paskudztwo "wleci" na mieszkanie = nie ma opcji wywietrzenia. Zapaszki przychodzą falami, tzn nie śmierdzi cały czas, tylko bardziej zauważyliśmy właśnie w zależności od pory roku i dnia. Wydaje się, że było kilkanaście mocnych epizodów rocznie, a tak to przepraszam, ale ogólnie "pośmierduje", szczególnie wiosna/lato. Opinia z pierwszego piętra na Myśliwskiej.

plaszak
Posty: 369
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: plaszak » 11 sty 2021, 0:10

Miki. pisze:Późnym latem, wczesną jesienią smród potrafi obudzić i nie daje zasnąć. Jeśli nie zamkniesz okna na noc i gdy to paskudztwo "wleci" na mieszkanie = nie ma opcji wywietrzenia. Zapaszki przychodzą falami, tzn nie śmierdzi cały czas, tylko bardziej zauważyliśmy właśnie w zależności od pory roku i dnia. Wydaje się, że było kilkanaście mocnych epizodów rocznie, a tak to przepraszam, ale ogólnie "pośmierduje", szczególnie wiosna/lato. Opinia z pierwszego piętra na Myśliwskiej.

To, że jeżeli śmierdzi, to o takich porach roku, to raczej logiczne, czyli wtedy, kiedy jest ciepło i wilgotno, materia organiczna ma lepsze warunki do rozkładu.

No i pewnie dużo zależy też od wrażliwości konkretnych nosów.

kezcainom
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2023, 8:19

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: kezcainom » 20 lip 2023, 13:00

Miki. pisze:Późnym latem, wczesną jesienią smród potrafi obudzić i nie daje zasnąć. Jeśli nie zamkniesz okna na noc i gdy to paskudztwo "wleci" na mieszkanie = nie ma opcji wywietrzenia. Zapaszki przychodzą falami, tzn nie śmierdzi cały czas, tylko bardziej zauważyliśmy właśnie w zależności od pory roku i dnia. Wydaje się, że było kilkanaście mocnych epizodów rocznie, a tak to przepraszam, ale ogólnie "pośmierduje", szczególnie wiosna/lato. Opinia z pierwszego piętra na Myśliwskiej.


Bardzo mnie fascynują te opinie, nie jest to pierwsza, a bywam tam ostatnio codziennie i ani raz nie wyczułam tego zapachu niezależnie od pory dnia czy nocy.

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: teqnix » 20 lip 2023, 18:42

A co tam właściwie tak śmierdzi? Z giełdy na Rybitwach? Na Płaszowie rzadko bywam na Bagrach ale nigdy nic takiego nie czułem. Przydała by mi się jakaś droga z Prokocimia na Płaszów albo chociaż Półłanki bez tych przejazdów kolejowych ale można tylko pomarzyć.


bridget
Posty: 56
Rejestracja: 16 wrz 2023, 15:53

Re: Problem brzydkiego zapachu / fetoru na Płaszowie w okolicy ul. Myśliwskiej w Krakowie (Nowa Myśliwska)

Postautor: bridget » 16 wrz 2023, 17:16

Właśnie też się zastanawiam co tam tak śmierdzi :? :?: Byłam ostatnio oglądać inwestycje Nowa Myśliwska na Myśliwskiej 55 i City Vibe od Nexity na Myśliwska 68 i pomiedzy tymi dwoma inwestycjami czuć było ten nieprzyjemny zapach. Czy to tak cały rok? :/



Wróć do „Nowa Myśliwska Kraków od Spravia (kiedyś Budimex Nieruchomości) - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości