Jakie ogrzewanie i ciepła woda na osiedlu Slow City w Krakowie / MPEC czy inne?

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Slow City, za którą odpowiada deweloper Ekopark. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
slowww
Posty: 55
Rejestracja: 14 gru 2020, 0:28

Jakie ogrzewanie i ciepła woda na osiedlu Slow City w Krakowie / MPEC czy inne?

Postautor: slowww » 16 gru 2020, 0:37

Hej, orientował się już ktoś może u dewelopera Ekopark, jakie będzie ogrzewanie na budowanym osiedlu Slow City oraz w jaki sposób będzie dostarczana ciepła woda (czy raczej ciepło do jej ogrzania). Czy osiedle będzie podłączone do miejskiej sieci cieplnej (MPEC), czy może będzie zastosowane rozwiązanie z jakąś własną kotłownią alby czymś innym? Podzielicie się informacjami na forum?


gobler
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2022, 14:25

Re: Jakie ogrzewanie i ciepła woda na osiedlu Slow City w Krakowie / MPEC czy inne?

Postautor: gobler » 18 lip 2022, 14:31

Wedle info od dewelopera mamy MPEC do wszystkiego :)

slowww
Posty: 55
Rejestracja: 14 gru 2020, 0:28

Re: Jakie ogrzewanie i ciepła woda na osiedlu Slow City w Krakowie / MPEC czy inne?

Postautor: slowww » 29 gru 2022, 9:35

A ktoś się może orientuje, czy MPEC planuje jakieś większe podwyżki w przyszłym i w kolejnych latach? Ciągle wydaje mi się, że ciepło z miasta wygrywa z innymi formami ogrzewania mieszkania i grzania wody w nim.


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Jakie ogrzewanie i ciepła woda na osiedlu Slow City w Krakowie / MPEC czy inne?

Postautor: Mar G » 29 gru 2022, 9:40

slowww pisze:A ktoś się może orientuje, czy MPEC planuje jakieś większe podwyżki w przyszłym i w kolejnych latach? Ciągle wydaje mi się, że ciepło z miasta wygrywa z innymi formami ogrzewania mieszkania i grzania wody w nim.

wg deklaracji MPEC i ustaleń z władzami miasta podwyżka na cały sezon ma wynieść 16 %

rmf24.pl/regiony/krakow/news-bedzie-podwyzka-stawek-za-cieplo-w-krakowie,nId,6326269#crp_state=1

slowww
Posty: 55
Rejestracja: 14 gru 2020, 0:28

Re: Jakie ogrzewanie i ciepła woda na osiedlu Slow City w Krakowie / MPEC czy inne?

Postautor: slowww » 29 gru 2022, 23:48

Dzięki za podrzucenie linka, skoro ma to być 16%, to raczej tragedii nie będzie, choć to sporo, bo to ciepło i ciepła woda. Ale ciągle to najwygodniejszy i najtańszy system w mieście, przynajmniej ja nie kojarzę bardziej korzystnego.

nanu
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Jakie ogrzewanie i ciepła woda na osiedlu Slow City w Krakowie / MPEC czy inne?

Postautor: nanu » 15 lut 2023, 22:24

slowww pisze:Dzięki za podrzucenie linka, skoro ma to być 16%, to raczej tragedii nie będzie, choć to sporo, bo to ciepło i ciepła woda. Ale ciągle to najwygodniejszy i najtańszy system w mieście, przynajmniej ja nie kojarzę bardziej korzystnego.


Wszystko ma swoje plusy i minusy.... Dla mnie najwygodniejsze jest posiadanie piecyka dwufunkcyjnego - grzeję wtedy kiedy czuję, że mi zimno i tego potrzebuję i nie muszę czekać aż ktoś z zewnątrz łaskawie włączy grzanie. Ale oczywiście to kwestia po prostu przyzwyczajenia.



Wróć do „Slow City Kraków od Ekopark - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości