Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Slow City, za którą odpowiada deweloper Ekopark. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
slowww
Posty: 55
Rejestracja: 14 gru 2020, 0:28

Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: slowww » 10 maja 2021, 23:50

Był ktoś ostatnio w okolicach budowy osiedla Slow City i może podzielić się jakimiś zdjęciami z tego, jak to teraz wygląda? Na jakim etapie są obecnie prace budowlane?


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: neo » 08 gru 2021, 14:47

slowww pisze:Był ktoś ostatnio w okolicach budowy osiedla Slow City i może podzielić się jakimiś zdjęciami z tego, jak to teraz wygląda? Na jakim etapie są obecnie prace budowlane?

Był może ktoś ostatnio w okolicy i da znać, czy prace na budowie już ruszyły, ewentualnie wrzuci jakieś zdjęcia?

nanu
Posty: 170
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: nanu » 08 gru 2021, 14:49

neo pisze:
slowww pisze:Był ktoś ostatnio w okolicach budowy osiedla Slow City i może podzielić się jakimiś zdjęciami z tego, jak to teraz wygląda? Na jakim etapie są obecnie prace budowlane?

Był może ktoś ostatnio w okolicy i da znać, czy prace na budowie już ruszyły, ewentualnie wrzuci jakieś zdjęcia?


Tam już budynki stoją (mieszkam rzut berem od Slow City).

Jak się ładnie uśmiechniecie to za pół godziny idąc po dziecko do przedszkola to mogę nadłożyć kawałek drogi i zahaczyć żeby zrobić jakieś zdjęcie ;)


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: neo » 08 gru 2021, 14:52

nanu pisze:
neo pisze:
slowww pisze:Był ktoś ostatnio w okolicach budowy osiedla Slow City i może podzielić się jakimiś zdjęciami z tego, jak to teraz wygląda? Na jakim etapie są obecnie prace budowlane?

Był może ktoś ostatnio w okolicy i da znać, czy prace na budowie już ruszyły, ewentualnie wrzuci jakieś zdjęcia?

Tam już budynki stoją (mieszkam rzut berem od Slow City).

Jak się ładnie uśmiechniecie to za pół godziny idąc po dziecko do przedszkola to mogę nadłożyć kawałek drogi i zahaczyć żeby zrobić jakieś zdjęcie ;)

Ładnie się uśmiecham ;)

nanu
Posty: 170
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: nanu » 08 gru 2021, 15:32

Na szybko, prosto z telefonu robione.
Link automatycznie wygaśnie za 7 dn, więc ktoś może wrzucić w inny sposób te zdjęcia https://we.tl/t-fQn9qy1pbp

neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: neo » 08 gru 2021, 17:48

nanu pisze:Na szybko, prosto z telefonu robione.
Link automatycznie wygaśnie za 7 dn, więc ktoś może wrzucić w inny sposób te zdjęcia

To w takim razie zrobię coś od siebie i wrzucę tu zdjęcia osiedla Slow City:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki za ich zrobienie i udostepnienie, byłem pewien, że to jeszcze w powijakach, a tu widzę, że stoi już blok i nawet ma elewację.

neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: neo » 08 gru 2021, 17:48

Patrząc na to ostatnie zdjęcie, to tak dosyć pustawo jest w tej okolicy. Może napiszesz coś o tym, jak się mieszka w tym rejonie, jakie są największe plusy i jakie są minusy tej okolicy?

nanu
Posty: 170
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: nanu » 08 gru 2021, 18:41

neo pisze:Patrząc na to ostatnie zdjęcie, to tak dosyć pustawo jest w tej okolicy. Może napiszesz coś o tym, jak się mieszka w tym rejonie, jakie są największe plusy i jakie są minusy tej okolicy?


Teraz jest pusto ;) Generalnie w miejscu gdzie teraz stoi SC do tej pory były połacie łąk. https://www.google.pl/maps/place/Piaszc ... 19.9260089

Ja mieszkam w tej okolicy już prawie 10 lat i największe plusy - multum sklepów, szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie, Ikea, Galeria Bronowice, kawałek dalej Futura, Balice i wjazd na autostradę (my często jeżdzimy na Tarnów). Jak trzeba dostać się w okolice rynku czy pod galerię Krakowską to dawniej z pętli był 154 (teraz zawieszony na okres robót), 144 pod Biprostal, Aleje i Prokocim (swego czasu dużo jeździłam tą trasą autobusem). Na Hutę to spacerek do Opolskiej na 172, często też chodzimy na tramwaje na krowodrzą górkę (nam to zajmuje jakieś 15 minut). Jak pracowałąm w Capgemini to jeździłam codziennie rowerem i to zajmowało mi 18 minut od wyjścia z bloku do wejscia do biura. Samochodem jak nie ma korków to dojazd do Krokusa/aquaparku/Multikina potrafi zająć poniżej 10 minut.

Takim największym minusem, dla mnie osobiście, mieszkania tutaj są KORKI. Potworne korki. Rano jeden wielki korek ciągnący się od Zielonek, przez całe Pachońskiego (dopóki nie zamknęli Białoprądnickiej to i tam) do Opolskiej i Opolska. Po południu to samo w drugą stronę. Jak kupowaliśmy to mieszkanie te 10 lat temu to wydawało nam sie, że to taka pipidówa, gdzie prawie nikt nie jeździ ale szybko okazało się jak bardzo myliliśmy się :lol: W dodatku ilość osiedli budujących się tutaj jest zatrważająca i naprawdę nie wiem jak Trasa Wolbroska rozwiąże ten problem przy tej ilości nowych osiedli. Wczoraj jechałam na Mogilską i jak wyjechałam spod bloku o 16:10 tak dopiero o 16:45 nareszcie wjechałam na Opolską, a dalej już jazda zajęła mi jakieś 10 minut. Tragedia, ale jeszcze z miesiąc temu półtorej godziny (!) trwało zanim dotoczyłam się do Opolskiej.

Kolejny problem to smog i pył idący z Zielonek. Jest to bardzo odczuwalne i to przez cały rok. Ale w sumie nie wiem czy gdziekolwiek w Krakowie jest lepiej. Wcześniej mieszkałam na Ugorku i tam po tygodniu okna były tak brudne jak tutaj po miesiącu od umycia.

Ale ze względu na to jak przyzwyczailiśmy się do mieszkania tutaj, dzieci mają przedszkole i szkołę to postanowiliśmy zostać i kupiliśmy mieszkanie 200m obok.


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: neo » 09 gru 2021, 10:34

Dzięki za relację, jakoś nie kojarzyłem, że z tej lokalizacji na pętlę Krowodrza Górka może być 15 min? Ile będzie do tego tramwaju, który teraz budują na Górkę Narodową? Jeśli chodzi o przedszkola i szkoły, to chodzi o te pomiędzy blokami na Prądniku Białym i po drugiej stronie Opolskiej?

I z opisu wynika, że da się tam funkcjonować bez samochodu, albo bez konieczności jego codziennego wykorzystania, prawda to?

nanu
Posty: 170
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Budowa osiedla Slow City w Krakowie przez dewelopera Ekopark - zdjęcia, informacje, opinie

Postautor: nanu » 09 gru 2021, 14:20

neo pisze:Dzięki za relację, jakoś nie kojarzyłem, że z tej lokalizacji na pętlę Krowodrza Górka może być 15 min? Ile będzie do tego tramwaju, który teraz budują na Górkę Narodową? Jeśli chodzi o przedszkola i szkoły, to chodzi o te pomiędzy blokami na Prądniku Białym i po drugiej stronie Opolskiej?

I z opisu wynika, że da się tam funkcjonować bez samochodu, albo bez konieczności jego codziennego wykorzystania, prawda to?


Z samego Slow City na pętlę na piechotę to raczej pewnie trzeba będzie liczyć ponad 20 minut, zależy jakim tempem się idzie. Ja obecnie mieszkam przy samej pętli autobusowej, więc to spory kawałek "do przodu". Tramwaj będzie leciał przy przychodni, więc spod SC trzeba będzie z 10 minut liczyć żeby przejść ten kawałek polami do cmentarza, potem Piaszczystą do skrzyżowania z kościołem i kilkadziesiąt metrów Pachońskiego już na sam przystanek.

Co do szkół to tak, jest podstawówka między blokami (tam chodzą moje dzieci) i tam dosłownie za płotem jest przedszkole z zerówką, inne przedszkola to nawet nie jestem w stanie ci wymienić listy, bo jest ich tak dużo (zakonnice mają przedszkole, na Białoprądnickiej są dwa, na Glogera conajmniej jedno, na Danka, czyli za biedronką, są dwa państwowe, i dosłownie kawałeczek dalej trzecie, na Vetulaniego żłobek, po drugiej stronie Opolskiej jest podstawówka, przy krowodrzej są przedszkola i żłobki.... do wyboru do koloru i jestem przekonana, że o większości to nawet nie wiem. Bo mam wrażenie, że co wejdę w jakąś ulicę to jest napis żłobek, przedszkole lub klub malucha).

My od momentu zamieszkania tutaj przez pierwsze 2 lata nie mieliśmy w ogóle samochodu. Więc wszędzie tylko na piechotę lub mpk i to jeszcze z małym dzieckiem. Teraz zaraz po wszystkich świętych musieliśmy oddać auto do warsztatu i z tygodnia naprawy zrobił się ponad miesiąc i daliśmy radę. A akurat mieliśmy dużo załatwień w związku z kupnem drugiego mieszkania. Czasami ze względu na korki naprawdę opłaca się zamiast wsiadać w samochód to przejść na piechotę na krowodrzą i stamtąd tramwajami śmigać gdzie się potrzebuje.



Wróć do „Slow City Kraków od Ekopark - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość