Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Lokum Salsa w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
zaba
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2021, 0:10

Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: zaba » 09 maja 2021, 12:31

Nie wiem, może ktoś już analizował temat i może się orientuje, czy na osiedlu lub w jego okolicy znajdą się jakieś ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości odwiedzających mieszkańców osiedla Salsa, dla dostawców itp.? Wiecie może jak miałoby to wyglądać i podzielicie informacjami na forum? Byłoby bez sensu, gdyby te samochody zajmowały w przyszłości chodniki i drogi wjazdowe, bo to bałagan robi i stwarza niebezpieczeństwo.


Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Bartab » 09 maja 2021, 23:18

Z planu zagospodarowania wynika że będzie tylko kilka wyznaczonych miejsc naziemnych. Ogólnie wzdłuż Pana Tadeusza i nowo budowanej drogi między Pana Tadeusza i Klimeckiego będą po obu stronach jezdni dość szerokie chodniki więc gdyby np na jednym można było parkować to by może nie było złe. Z tego co mi się wydaje to w garażach podziemnych jest sporo więcej miejsc niż mieszkań/lokali, co jest dość niecodzienne w dzisiejszych czasach. Jeśli jakieś zostaną nie sprzedane to ciekawe co z nimi zrobią? No i Ocean Office Park też będzie miał jakieś miejsca naziemne, ciekawe czy będzie można z nich korzystać np w weekendy? :D

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: kokos » 10 maja 2021, 10:24

Bartab pisze:Z planu zagospodarowania wynika że będzie tylko kilka wyznaczonych miejsc naziemnych. Ogólnie wzdłuż Pana Tadeusza i nowo budowanej drogi między Pana Tadeusza i Klimeckiego będą po obu stronach jezdni dość szerokie chodniki więc gdyby np na jednym można było parkować to by może nie było złe. Z tego co mi się wydaje to w garażach podziemnych jest sporo więcej miejsc niż mieszkań/lokali, co jest dość niecodzienne w dzisiejszych czasach. Jeśli jakieś zostaną nie sprzedane to ciekawe co z nimi zrobią? No i Ocean Office Park też będzie miał jakieś miejsca naziemne, ciekawe czy będzie można z nich korzystać np w weekendy? :D

Nie ukrywam, że strasznie mnie irytują takie postawy: chodnik = miejsce do parkowania. Dlaczego nie zostawi Pan samochodu w pasie drogowym? Skoro droga jest dla samochodów to niech parkują na drodze :!: Wydać ponad pół bańki na mieszkanie i posiadając samochód nie kupić miejsca postojowego :?: Tym bardziej że z opisu wynika, że nie brak jest dostępnych miejsc. A te miejsca naziemne przeznaczyć dla gości.
Sam jestem kierowcą, pieszym i rowerzystą. Dotychczas jakoś sobie radziłem z problemami na drodze, natomiast teraz poruszam się z dziećmi i często dochodzi do problemów komunikacyjnych przez takie blokowanie chodników, ścieżek rowerowych itp.


yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: yyeeoo » 10 maja 2021, 12:40

zaba pisze:Nie wiem, może ktoś już analizował temat i może się orientuje, czy na osiedlu lub w jego okolicy znajdą się jakieś ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości odwiedzających mieszkańców osiedla Salsa, dla dostawców itp.? Wiecie może jak miałoby to wyglądać i podzielicie informacjami na forum? Byłoby bez sensu, gdyby te samochody zajmowały w przyszłości chodniki i drogi wjazdowe, bo to bałagan robi i stwarza niebezpieczeństwo.

Nie staniesz na chodniku, bo jak wszędzie na 100% będą telefony od mieszkańców i blokada za 15 minut od straży miejskiej ;) Więc nie ma co na to liczyć. O drodze wjazdowej nie wspominając bo Cię lawetą odholują..

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Bartab » 10 maja 2021, 18:06

kokos pisze:
Bartab pisze:Z planu zagospodarowania wynika że będzie tylko kilka wyznaczonych miejsc naziemnych. Ogólnie wzdłuż Pana Tadeusza i nowo budowanej drogi między Pana Tadeusza i Klimeckiego będą po obu stronach jezdni dość szerokie chodniki więc gdyby np na jednym można było parkować to by może nie było złe. Z tego co mi się wydaje to w garażach podziemnych jest sporo więcej miejsc niż mieszkań/lokali, co jest dość niecodzienne w dzisiejszych czasach. Jeśli jakieś zostaną nie sprzedane to ciekawe co z nimi zrobią? No i Ocean Office Park też będzie miał jakieś miejsca naziemne, ciekawe czy będzie można z nich korzystać np w weekendy? :D

Nie ukrywam, że strasznie mnie irytują takie postawy: chodnik = miejsce do parkowania. Dlaczego nie zostawi Pan samochodu w pasie drogowym? Skoro droga jest dla samochodów to niech parkują na drodze :!: Wydać ponad pół bańki na mieszkanie i posiadając samochód nie kupić miejsca postojowego :?: Tym bardziej że z opisu wynika, że nie brak jest dostępnych miejsc. A te miejsca naziemne przeznaczyć dla gości.
Sam jestem kierowcą, pieszym i rowerzystą. Dotychczas jakoś sobie radziłem z problemami na drodze, natomiast teraz poruszam się z dziećmi i często dochodzi do problemów komunikacyjnych przez takie blokowanie chodników, ścieżek rowerowych itp.

Ale ja nie mówię o miejscu dla siebie tylko dla gości, mam kupić drugie lub trzecie miejsce w garażu żeby goście mieli gdzie parkować? Miejsc naziemnych wyznaczonych będzie kilka więc raczej nie jest to wystarczająco dla bloku na 300 mieszkań, a i to pod warunkiem że tych miejsc od razu nie przeznaczą dla niepełnosprawnych. Poza tym polecam czytać ze zrozumieniem - napisałem że chodniki będą po obu stronach ulicy więc nie widzę problemu w parkowaniu po jednej stronie jeśli nie będzie zakazu a chodnik będzie odpowiednio szeroki.

zaba
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2021, 0:10

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: zaba » 10 maja 2021, 23:54

Ale mi tez nie chodziło o to, żeby parkować na chodniku. Zastanawiam się gdzie ewentualni odwiedzający mogliby zaparkować w miarę blisko osiedla. Raczej wątpię, żeby biurowiec udostępniał swoje miejsca postojowe. Kilka czy kilkanaście miejsc ogólnodostępnych raczej też nie rozwiązałoby sprawy, bo znając życie, "sprytne" osoby posiadające np. dwa samochody i tylko jedno miejsce, okupowałyby swoimi samochodami te miejsca, więc nie jest to rozwiązanie. A też nie wszyscy goście mogą podjechać tramwajem lub taksówką.

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: kokos » 11 maja 2021, 13:12

Bartab pisze:
kokos pisze:
Bartab pisze:Z planu zagospodarowania wynika że będzie tylko kilka wyznaczonych miejsc naziemnych. Ogólnie wzdłuż Pana Tadeusza i nowo budowanej drogi między Pana Tadeusza i Klimeckiego będą po obu stronach jezdni dość szerokie chodniki więc gdyby np na jednym można było parkować to by może nie było złe. Z tego co mi się wydaje to w garażach podziemnych jest sporo więcej miejsc niż mieszkań/lokali, co jest dość niecodzienne w dzisiejszych czasach. Jeśli jakieś zostaną nie sprzedane to ciekawe co z nimi zrobią? No i Ocean Office Park też będzie miał jakieś miejsca naziemne, ciekawe czy będzie można z nich korzystać np w weekendy? :D

Nie ukrywam, że strasznie mnie irytują takie postawy: chodnik = miejsce do parkowania. Dlaczego nie zostawi Pan samochodu w pasie drogowym? Skoro droga jest dla samochodów to niech parkują na drodze :!: Wydać ponad pół bańki na mieszkanie i posiadając samochód nie kupić miejsca postojowego :?: Tym bardziej że z opisu wynika, że nie brak jest dostępnych miejsc. A te miejsca naziemne przeznaczyć dla gości.
Sam jestem kierowcą, pieszym i rowerzystą. Dotychczas jakoś sobie radziłem z problemami na drodze, natomiast teraz poruszam się z dziećmi i często dochodzi do problemów komunikacyjnych przez takie blokowanie chodników, ścieżek rowerowych itp.

Ale ja nie mówię o miejscu dla siebie tylko dla gości, mam kupić drugie lub trzecie miejsce w garażu żeby goście mieli gdzie parkować? Miejsc naziemnych wyznaczonych będzie kilka więc raczej nie jest to wystarczająco dla bloku na 300 mieszkań, a i to pod warunkiem że tych miejsc od razu nie przeznaczą dla niepełnosprawnych. Poza tym polecam czytać ze zrozumieniem - napisałem że chodniki będą po obu stronach ulicy więc nie widzę problemu w parkowaniu po jednej stronie jeśli nie będzie zakazu a chodnik będzie odpowiednio szeroki.


Ja również polecam czytać ze zrozumieniem. Skoro są przewidziane chodniki po obu stronach to według Pana już jeden można zaadoptować na parking? Jak mniemam z jakiegoś powodu są po obu. W przeciwnym razie proszę wnioskować o likwidację jednego i wymalowanie miejsc postojowych. Na moim osiedlu są dwa ogólnodostępne miejsca :!: dwa :!: i jak ktoś wyżej napisał są okupowane przez ludzi mających dwa auta. Parkowania na chodnikach już nie ma. Na klepisku obok też już nie bo ruszyła inna budowa. Decydując się na to mieszkanie oczywiście, że zakupiłem dwa miejsca.

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Bartab » 11 maja 2021, 15:08

kokos pisze:
Bartab pisze:
kokos pisze:Nie ukrywam, że strasznie mnie irytują takie postawy: chodnik = miejsce do parkowania. Dlaczego nie zostawi Pan samochodu w pasie drogowym? Skoro droga jest dla samochodów to niech parkują na drodze :!: Wydać ponad pół bańki na mieszkanie i posiadając samochód nie kupić miejsca postojowego :?: Tym bardziej że z opisu wynika, że nie brak jest dostępnych miejsc. A te miejsca naziemne przeznaczyć dla gości.
Sam jestem kierowcą, pieszym i rowerzystą. Dotychczas jakoś sobie radziłem z problemami na drodze, natomiast teraz poruszam się z dziećmi i często dochodzi do problemów komunikacyjnych przez takie blokowanie chodników, ścieżek rowerowych itp.

Ale ja nie mówię o miejscu dla siebie tylko dla gości, mam kupić drugie lub trzecie miejsce w garażu żeby goście mieli gdzie parkować? Miejsc naziemnych wyznaczonych będzie kilka więc raczej nie jest to wystarczająco dla bloku na 300 mieszkań, a i to pod warunkiem że tych miejsc od razu nie przeznaczą dla niepełnosprawnych. Poza tym polecam czytać ze zrozumieniem - napisałem że chodniki będą po obu stronach ulicy więc nie widzę problemu w parkowaniu po jednej stronie jeśli nie będzie zakazu a chodnik będzie odpowiednio szeroki.


Ja również polecam czytać ze zrozumieniem. Skoro są przewidziane chodniki po obu stronach to według Pana już jeden można zaadoptować na parking? Jak mniemam z jakiegoś powodu są po obu. W przeciwnym razie proszę wnioskować o likwidację jednego i wymalowanie miejsc postojowych. Na moim osiedlu są dwa ogólnodostępne miejsca :!: dwa :!: i jak ktoś wyżej napisał są okupowane przez ludzi mających dwa auta. Parkowania na chodnikach już nie ma. Na klepisku obok też już nie bo ruszyła inna budowa. Decydując się na to mieszkanie oczywiście, że zakupiłem dwa miejsca.


Przepisy mówią wyraźnie że jeśli nie ma zakazu i zostawi się 1.5 metra przejścia to samochody do 2.5 tony mogą parkować na chodniku. Myślę że na tym etapie budowy inwestycji dalsze dywagacje na ten temat są zbędne.


timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: timmons » 29 lip 2021, 12:21

Mam nadzieję, że ludzie nie będą mogli parkować na chodniku. To katastrofa dla ulic i uniemożliwia pchanie wózka.

Kupiliśmy dwa miejsca parkingowe, ponieważ wiedzieliśmy, że nie będzie parkingu dla gości.

robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Ogólnodostępne miejsca postojowe dla gości, dostawców itp. - Lokum Salsa Kraków

Postautor: robcio » 29 lip 2021, 13:39

timmons pisze:Mam nadzieję, że ludzie nie będą mogli parkować na chodniku. To katastrofa dla ulic i uniemożliwia pchanie wózka.

Kupiliśmy dwa miejsca parkingowe, ponieważ wiedzieliśmy, że nie będzie parkingu dla gości.


Jeśli jako wspólnota o to zadbacie przynajmniej formalnie będziecie mogli takie parkowanie na chodniku ścigać.



Wróć do „Salsa Kraków / deweloper Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość