Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Lokum Salsa w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: timmons » 02 wrz 2021, 15:31

Lokum powiedział nam, że jeśli zainstalujemy klimatyzację, to tracimy gwarancję?


Trabb
Posty: 91
Rejestracja: 15 lut 2020, 22:53

Re: Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Trabb » 02 wrz 2021, 15:58

timmons pisze:Lokum powiedział nam, że jeśli zainstalujemy klimatyzację, to tracimy gwarancję?

Tylko na fragment który będzie kłuty, prawda? Jeśli tak, to raczej standardowa sytuacja.

zaba
Posty: 73
Rejestracja: 26 kwie 2021, 0:10

Re: Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: zaba » 02 wrz 2021, 18:33

Trabb pisze:
timmons pisze:Lokum powiedział nam, że jeśli zainstalujemy klimatyzację, to tracimy gwarancję?

Tylko na fragment który będzie kłuty, prawda? Jeśli tak, to raczej standardowa sytuacja.

Jeśli już, to tracisz gwarancję na elementy, które modyfikowałeś, a nie na całe mieszkanie (przynajmniej tak było u innych deweloperów). Zrobisz dziurę w ścianie i odpadnie ci gdzieś później tynk, to mogą uznać, że to twoja wina. Ale nic do tego nie ma cieknąca rura pod wylewką w łazience.


Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Adam01 » 02 wrz 2021, 19:43

Zrobisz dziurę i odpadnie fragment elewacji albo naruszysz ocieplenie, to dojedzie cię wspólnota i zapłacisz 50 tyś za naprawę, jak ostatnio na pewnym znanym osiedlu.

Kwiatuszek
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2021, 18:55

Re: Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Kwiatuszek » 02 wrz 2021, 22:11

Bzdury, ja mam w umowie wyraznie napisane ze wyrazam zgode na montaz klimatyzacji przez innych wlascicieli wiec tak samo ja tez moge sobie zamontowac chyba no nie?

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Adam01 » 02 wrz 2021, 23:43

A jak odpadnie elewacja??

timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Re: Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: timmons » 03 wrz 2021, 7:37

Lokum powiedział mojej żonie, że HOA nie zatwierdzi żadnej instalacji klimatyzacyjnej.

nie wiem, czy to oznacza, że nie możemy go zainstalować. to byłoby absolutnie szalone w 2021 roku, kiedy wszyscy mają klimatyzację.

Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Montaż klimatyzacji w mieszkaniu a utrata gwarancji / rękojmi na mieszkanie - Lokum Salsa Kraków

Postautor: Bartab » 03 wrz 2021, 8:56

timmons pisze:Lokum powiedział mojej żonie, że HOA nie zatwierdzi żadnej instalacji klimatyzacyjnej.

nie wiem, czy to oznacza, że nie możemy go zainstalować. to byłoby absolutnie szalone w 2021 roku, kiedy wszyscy mają klimatyzację.

Masz na myśli wspólnotę mieszkaniową? To bardzo ciekawe że Lokum wie co zrobi wspólnota która jeszcze nie istnieje... Inna sprawa że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tego rejonu zakazuje montażu urządzeń klimatyzacyjnych na elewacji budynków od strony ulic, ale agregatu nie trzeba przecież wieszać na elewacji tylko można sobie postawić na balkonie i po problemie.



Wróć do „Salsa Kraków / deweloper Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości