Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Park Kraków, za którą odpowiada deweloper Develia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: Bartab » 09 maja 2021, 0:03

kot_feliks pisze:No z tym osiedlem problem jest taki, że tam się mieszka na środku parkingu. Cały teren wokół bloków to parking, podwórka to beton i parking, jeśli są jakieś drzewa, to... malutkie na parkingu między miejscami postojowymi, nawet plac zabaw (w sensie huśtawka) jest między... miejscami postojowymi :mrgreen: Tak, jakby na środku parkingu przed jakimś CH ktoś nagle postawił blok ;)

Z jednej strony tak, a z drugiej można też uznać to za zaletę bo wygląda na to że jest dużo miejsc parkingowych a dzięki temu że bloki są dookoła tego parkingu to są między nimi spore odległości co jest dosyć rzadkie obecnie.


kot_feliks
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:43

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: kot_feliks » 09 maja 2021, 11:04

No co kto lubi. Jak ktoś lubi mieszkać na środku parkingu przed centrum handlowym - to polecam. Tam w sumie też są duże odległości : )

Wszyscy się dziwią, że niektórzy deweloperzy budują w Krk totalne g.., a jak ma być inaczej, skoro ludzie kupują to z pocałowaniem ręki, a niektórzy jeszcze zachwalają?

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: mac_kow » 09 maja 2021, 11:34

Po pierwsze- "nie ma nic za darmo"... Znając życie [nie wiem, gdybam], Develia kupiła tę ziemię dawno temu za bezcen, kiedy to jeszcze było zwyczajne, super-nieatrakcyjne zadupie. Kominy Łęgu anyone? 10-15 lat temu nikt by nie dał złamanego grosza za taką lokalizację.

A parking / współczynniki jakoś zapewnić trzeba. Taniej w ten sposób niż budować kilkupoziomowe hale podziemne.

Po drugie- jeśli klientem jest rodzina, to możliwość swobodnego parkowania samochodu jest naprawdę praktycznie na samej górze listy. Nie dziwcie się, że ktoś "to chwali"- bo to ważne.

Po trzecie- tutaj przynajmniej "przestrzeń" "gra w otwarte karty", jeśli mogę się tak wyrazić. Z dwojga złego, to jest lepsze niż wygląd chodników na tzw. Nowym Ruczaju, na Klinach i w tysiącu innych miejsc z teoretycznie nowym budownictwem, gdzie i tak każdy wolny fragment przestrzeni wspólnej jest obstawiony samochodami- chaotycznie, bez ładu i składu.


Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: Bettyw1 » 09 maja 2021, 21:35

kot_feliks pisze:No z tym osiedlem problem jest taki, że tam się mieszka na środku parkingu. Cały teren wokół bloków to parking, podwórka to beton i parking, jeśli są jakieś drzewa, to... malutkie na parkingu między miejscami postojowymi, nawet plac zabaw (w sensie huśtawka) jest między... miejscami postojowymi :mrgreen: Tak, jakby na środku parkingu przed jakimś CH ktoś nagle postawił blok ;)

Oczywiście co kto lubi, ale lokalizacja osiedla plus standard otoczenia jest jak dla mnie mega słaby. Do KMK daleko, otoczenie zagospodarowane naprawdę średnio itd. :roll: Takie trochę zebranie wszystkich negatywnych cech w jednym miejscu - niby mieszkasz w mieście, a nie masz z tego miasta praktycznie nic, poza tym, że możesz podjechać gdzieś autem i nie jest daleko :/

Zdecydowanie lepszy w okolicy jest choćby Atal przy Al. Pokoju -> lepiej zagospodarowany teren, bliżej do usług, KMK w pobliżu itd.

nawet Avia wydaje się o wiele fajniejszym osiedlem od tego "czegoś".

Nie jest z tym parkingiem tak na całym terenie inwestycji, te pierwsze bloki najbliżej Centralnej z tyłu za dawnym ZIKITem tak nie mają, kolejne niestety juz tak, choc zgadzam się z mac_cow, że nie dla wszystkich to musi byc minuns. Natomiast wg wizualizacji w tych etapach sprzedawanych teraz pomiędzy "skrzydłami" bloków ma być dość przyjemnie zaaranżowana przestrzeń wspólna. Na stronie dewelopera widać to jednak tylko na dwóch wizkach, zapewne w biurze sprzedaży mogliby coś więcej na ten temat powiedziec. W sumie jesli ktoś kupił albo rozmawiał z deweloperem, to niech się podzieli takimi informacjami, bo to dla wielu zastanawiających się na pewno dość istotna kwestia.
Dodatkowo, jesli kiedyś faktycznie powstanie linia tramwajowa z przebiegiem przez Nowohucką, to dostępność do komunikacji też się poprawi. A nawet jeśli nie, to w tej chwili do tramwaju na Centralnej jest 12 min z buta: dla jednych dużo, dla innych nie. Jak dla mnie jest to jedna z niewielu inwestycji, która jeszcze nie "odpłynęła" całkiem cenowo choć oczywiście trudno uznac, że płacenie 8k za m2 w tym miejscu za jakąś "normalność". Ale jak się spojrzy na pobliski Proins...:)

iti
Posty: 1194
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: iti » 10 maja 2021, 0:18

kot_feliks pisze:No z tym osiedlem problem jest taki, że tam się mieszka na środku parkingu. Cały teren wokół bloków to parking, podwórka to beton i parking, jeśli są jakieś drzewa, to... malutkie na parkingu między miejscami postojowymi, nawet plac zabaw (w sensie huśtawka) jest między... miejscami postojowymi :mrgreen: Tak, jakby na środku parkingu przed jakimś CH ktoś nagle postawił blok ;)

Też widziałem, że w nowych etapach na wizualizacjach nie było już parkingów, tylko były tam zaaranżowane jakieś ogrody i wyglądało to zupełnie przyzwoicie.

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: Bettyw1 » 10 maja 2021, 9:28

iti pisze:Też widziałem, że w nowych etapach na wizualizacjach nie było już parkingów, tylko były tam zaaranżowane jakieś ogrody i wyglądało to zupełnie przyzwoicie.

Uczciwie trzeba przyznac, że chyba nie na całym terenie ta zieleń, bo jednak na jednym zdjęciu widac też kawałek parkingu naziemnego. Na pewno jednak nie będzie to wyglądało tak, jak w poprzednich etapach (o ile wizki odpowiadają rzeczywistości).

BeeeKuuu
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2021, 18:17

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: BeeeKuuu » 18 maja 2021, 20:25

Bettyw1 pisze:
iti pisze:Też widziałem, że w nowych etapach na wizualizacjach nie było już parkingów, tylko były tam zaaranżowane jakieś ogrody i wyglądało to zupełnie przyzwoicie.

Uczciwie trzeba przyznac, że chyba nie na całym terenie ta zieleń, bo jednak na jednym zdjęciu widac też kawałek parkingu naziemnego. Na pewno jednak nie będzie to wyglądało tak, jak w poprzednich etapach (o ile wizki odpowiadają rzeczywistości).

Potwierdzam, że parkingi będą, ale będzie ich znacznie mniej i zajmą "tylko" pół dziedzińca pojedynczego bloku. Na drugie pół dziecińca przewidziane są licząc od budynku: fragment zieleni, plac zabaw, a na koniec kawałek siłowni. Wiadomo, że ani plac zabaw, ani ta polowa siłownia nie będzie imponujących rozmiarów, ale zawsze to trochę lepiej niż sam beton.

iti
Posty: 1194
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: iti » 23 maja 2021, 16:16

BeeeKuuu pisze:
Bettyw1 pisze:
iti pisze:Też widziałem, że w nowych etapach na wizualizacjach nie było już parkingów, tylko były tam zaaranżowane jakieś ogrody i wyglądało to zupełnie przyzwoicie.

Uczciwie trzeba przyznac, że chyba nie na całym terenie ta zieleń, bo jednak na jednym zdjęciu widac też kawałek parkingu naziemnego. Na pewno jednak nie będzie to wyglądało tak, jak w poprzednich etapach (o ile wizki odpowiadają rzeczywistości).

Potwierdzam, że parkingi będą, ale będzie ich znacznie mniej i zajmą "tylko" pół dziedzińca pojedynczego bloku. Na drugie pół dziecińca przewidziane są licząc od budynku: fragment zieleni, plac zabaw, a na koniec kawałek siłowni. Wiadomo, że ani plac zabaw, ani ta polowa siłownia nie będzie imponujących rozmiarów, ale zawsze to trochę lepiej niż sam beton.

W takim razie mój błąd, chyba źle spojrzałem na wizualizacje, wydawało mi się, że cały ten teren ma być zielony, jak w studniach na Avii i Orlińskiego.


iti
Posty: 1194
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: iti » 22 lis 2022, 8:56

BeeeKuuu pisze:
Bettyw1 pisze:
iti pisze:Też widziałem, że w nowych etapach na wizualizacjach nie było już parkingów, tylko były tam zaaranżowane jakieś ogrody i wyglądało to zupełnie przyzwoicie.

Uczciwie trzeba przyznac, że chyba nie na całym terenie ta zieleń, bo jednak na jednym zdjęciu widac też kawałek parkingu naziemnego. Na pewno jednak nie będzie to wyglądało tak, jak w poprzednich etapach (o ile wizki odpowiadają rzeczywistości).

Potwierdzam, że parkingi będą, ale będzie ich znacznie mniej i zajmą "tylko" pół dziedzińca pojedynczego bloku. Na drugie pół dziecińca przewidziane są licząc od budynku: fragment zieleni, plac zabaw, a na koniec kawałek siłowni. Wiadomo, że ani plac zabaw, ani ta polowa siłownia nie będzie imponujących rozmiarów, ale zawsze to trochę lepiej niż sam beton.

A jednak tych parkingów tu będzie całkiem sporo:

Obrazek

Sporo dziedzińca zajmują tu jeszcze lokale usługowe, jest faktycznie pasek z jakimiś elementami do rekreacji. Ale ja mam wrażenie, że jednak dominuje funkcja parkingowa tu.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zagospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: pozdro » 26 gru 2022, 8:37

Parkingi jak pod hipermarketem,a obok atut i kolejne parkingi. Te parkingi przekreślają ta lokalizacje totalnie, wole dopłacić 1k i mieć widok na zieleń niż na parking i beton. :D To się nazywa patodeveloperka i tyle.



Wróć do „Centralna Park Kraków od Develia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość