Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Park Kraków, za którą odpowiada deweloper Develia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
czyzy
Posty: 226
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: czyzy » 22 gru 2022, 13:08

Co myślicie o takich ogródkach przy mieszkaniach na parterze na osiedlu Centralna Park w Krakowie od dewelopera Develia? Jak widać dodatkowo część z nich jest tuż przy wejściach do klatek w blokach.

Obrazek

Wydają mi się strasznie małe i niefunkcjonalne, a dodatkowo nie zapewniają minimum prywatności... Dodatkowo w większości są pokryte trawą, co z jednej strony jest w porządku, ale z drugiej dobrze byłoby mieć tam trochę jakiegoś bardziej czystego podłoża. Co myślicie, warto coś takiego kupić? A może ktoś już w czymś takim mieszka i podzieli się opinią i doświadczeniem?


Mar G
Posty: 3166
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: Mar G » 22 gru 2022, 14:14

czyzy pisze:Co myślicie o takich ogródkach przy mieszkaniach na parterze na osiedlu Centralna Park w Krakowie od dewelopera Develia? Jak widać dodatkowo część z nich jest tuż przy wejściach do klatek w blokach.

Obrazek

Wydają mi się strasznie małe i niefunkcjonalne, a dodatkowo nie zapewniają minimum prywatności... Dodatkowo w większości są pokryte trawą, co z jednej strony jest w porządku, ale z drugiej dobrze byłoby mieć tam trochę jakiegoś bardziej czystego podłoża. Co myślicie, warto coś takiego kupić? A może ktoś już w czymś takim mieszka i podzieli się opinią i doświadczeniem?


wygląda to jak kojec dla psów. podobne są w schronisku na Rybnej.

luc
Posty: 677
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: luc » 22 gru 2022, 14:58

Właśnie miałem podobne odczucie, jak to zobaczyłem... Bardzo to małe i jeszcze przy samym chodniku, niczym od niego nie oddzielone... Ciekawe czy ludzie będą sadzili tuje, żeby się od chodnika odgrodzić, ale wtedy zostanie im jeszcze mniej miejsca, a do tego zaciemnią sobie dodatkowo mieszkanie.


kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: kama » 20 cze 2023, 14:18

Jak na to patrzę, to tu nieporównywalnie więcej prywatności niż te ogródki-przegródki, i chyba nie bardzo można coś z tym zrobić. Nawet tuje nie bardzo się zmieszczą.

Widzę też, że klatki są dosyć gęsto rozmieszczone w tym bloku, to pewnie znaczy, że sporo mieszkań jest dwustronnych, to na plus. Może po drugiej strony jest jakiś większy ogródek?

tbs
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2023, 10:23

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: tbs » 22 cze 2023, 10:47

W budynku, który jest w budowie czyli K, okna na parterze od strony NE będą przy samym chodniku. Przechodzący będą zaglądali wprost do mieszkania. W każdej kolejnej części zmniejsza się ilość zieleni.

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: kama » 22 cze 2023, 13:51

tbs pisze:W budynku, który jest w budowie czyli K, okna na parterze od strony NE będą przy samym chodniku. Przechodzący będą zaglądali wprost do mieszkania. W każdej kolejnej części zmniejsza się ilość zieleni.

Czyli będzie jeszcze gorzej, niż na tym zdjęciu... to słabo. Mam wrażenie, że Develia, jak przejmuje jakieś projekty, to raczej ich jakość się nie zmienia na plus. Szkoda, że pomiędzy tymi budynkami nie zaplanowano ogrodów, jakiejś wyższej zieleni itp.

scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: scr4tchi » 22 cze 2023, 13:56

kama pisze:
tbs pisze:W budynku, który jest w budowie czyli K, okna na parterze od strony NE będą przy samym chodniku. Przechodzący będą zaglądali wprost do mieszkania. W każdej kolejnej części zmniejsza się ilość zieleni.

Czyli będzie jeszcze gorzej, niż na tym zdjęciu... to słabo. Mam wrażenie, że Develia, jak przejmuje jakieś projekty, to raczej ich jakość się nie zmienia na plus. Szkoda, że pomiędzy tymi budynkami nie zaplanowano ogrodów, jakiejś wyższej zieleni itp.


Szkoda to prawda. Mam nadzieje, że na tej zakupionej ostatnio działce za 200 baniek coś więcej się podzieje niż w tych ostatnich etapach :D

Sellie
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: Sellie » 07 lip 2023, 13:33

Ktoś napisze jakieś opinie? Mi się wydaje to szalenie niefunkcjonalne - przecież każdy sąsiad co chwilę będzie Ci zaglądał do mieszkania, gdzie jakaś prywatność? Nie będzie się dało po mieszkaniu przejść nago, nie mówiąc o innych rzeczach. Ze względu na rozmiar tego nawet żadnej tui się nie posadzi bo odetnie się dostęp światła. Mega dziwne rozwiązanie... Ani w tym usiąść i się relaksować, ani zapalić bo wszystko poleci do sąsiada przy tych odstępach na balkonie. Gdyby to kosztowało 3k za metr to może by to było jakieś akceptowalne rozwiązanie, ale przy obecnych cenach. :lol: To się nadaje tylko na lokale usługowe, a nie mieszkanie do życia.


scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: scr4tchi » 07 lip 2023, 13:59

Sellie pisze:Ktoś napisze jakieś opinie? Mi się wydaje to szalenie niefunkcjonalne - przecież każdy sąsiad co chwilę będzie Ci zaglądał do mieszkania, gdzie jakaś prywatność? Nie będzie się dało po mieszkaniu przejść nago, nie mówiąc o innych rzeczach. Ze względu na rozmiar tego nawet żadnej tui się nie posadzi bo odetnie się dostęp światła. Mega dziwne rozwiązanie... Ani w tym usiąść i się relaksować, ani zapalić bo wszystko poleci do sąsiada przy tych odstępach na balkonie. Gdyby to kosztowało 3k za metr to może by to było jakieś akceptowalne rozwiązanie, ale przy obecnych cenach. :lol: To się nadaje tylko na lokale usługowe, a nie mieszkanie do życia.


Obecnie wygląda to tak, że niektórzy mieszkańcy zakryli się takimi drewnianymi płachtami i w ogóle nie dociera do nich słońce :D Mieszkanie na parterze w bloku to zawsze słaba opcja.

Sellie
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: Ogródki przy mieszkaniach na parterze w nowych blokach - osiedle Centralna Park Kraków

Postautor: Sellie » 07 lip 2023, 14:30

scr4tchi pisze:
Sellie pisze:
Obecnie wygląda to tak, że niektórzy mieszkańcy zakryli się takimi drewnianymi płachtami i w ogóle nie dociera do nich słońce :D Mieszkanie na parterze w bloku to zawsze słaba opcja.


A później, panie doktorze mam depresję, bo spędzam w ciemnym mieszkaniu 12 miesięcy w roku :D Podziwiam ludzi i ich desperacje/aspiracje mieszkaniowe. Może rok na wynajmie bym dała w czymś takim radę. :lol: Kiedyś ludzie po 12 h robili w polu, w słońcu (; dzisiaj słońce to będzie chyba udogodnienie dla bogatych. :)



Wróć do „Centralna Park Kraków od Develia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości