Miejsca dla niepełnosprawnych pod blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Park Kraków, za którą odpowiada deweloper Develia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Miejsca dla niepełnosprawnych pod blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: czyzy » 05 mar 2023, 17:23

Co myślicie o takim zorganizowaniu miejsc postojowych na osiedlu Centralna Park w Krakowie? Wygląda to tak:

Obrazek

Czyli wzdłuż całej ściany bloku jest niebieski pas miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Odkąd weszło to nowe malowanie, to jakoś bardziej srogo to wygląda.


czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Miejsca dla niepełnosprawnych pod blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: czyzy » 05 mar 2023, 17:28

I tu jeszcze jedno zdjęcie, ilustrujące, jak to wygląda:

Obrazek

Zastanawiam się dlaczego tak jest to zorganizowane i umówmy się, mało estetycznie. Jakiś czas temu deweloperzy stosowali taki wybieg, że miejsca postojowe dla niepełnosprawnych mogły być zlokalizowane bliżej budynku niż normalne. Stąd blisko budynków robiło się właśnie tak oznaczone, które później służyły do parkowania mieszkańcom, albo nawet były im sprzedawane, jak robił Budimex Nieruchomości przy ul. Orlińskiego w kilku miejscach. Czyżby tu sytuacja miała się powtórzyć? Tylko teraz jest jeszcze to niebieskie malowanie.

Ciekawe czy taka niebieska farba będzie śliska, jak popada na nią deszcz albo śnieg.

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Miejsca dla niepełnosprawnych pod blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: czyzy » 05 mar 2023, 21:08

A właśnie, nie wiem czy źle się przyglądałem czy po prostu nie rzuciło mi się w oczy, ale wydaje mi się, że nie widziałem tam oznakowania pionowego tych miejsc. Potwierdzi ktoś, jak jest w rzeczywistości?


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Miejsca dla niepełnosprawnych pod blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: iti » 31 sie 2023, 9:53

Proceder trwający niestety od lat nie tylko w Krakowie, ale chyba w całej Polsce, czytałem ostatnio o podobnych sztuczkach w Warszawie. A w Krakowie już Budimex Nieruchomości robił to przy ul. Orlińskiego. Od lat to budzi kontrowersje, ale od lat jednak prawo się nie zmienia w tym zakresie.

lotny
Posty: 63
Rejestracja: 28 wrz 2018, 0:08

Re: Miejsca dla niepełnosprawnych pod blokami na osiedlu Centralna Park w Krakowie

Postautor: lotny » 26 lut 2024, 18:38

Ten pasek zieleni pomiędzy ścianą bloku a chodnikiem robi wrażenie ; ) Ten wymalowany na niebiesko pas też nie robi tu jakiegoś specjalnie dobrego wrażenia. Ciekawe, ile Develia zarobiła więcej dzięki zyskaniu tych kilku dodatkowych miejsc postojowych, których nie mogłoby tam być, gdyby były normalne, bo zbyt blisko bloku.

Chyba podobny wybieg stosował Budimex w Czyżynach, tylko że tam to parking był oddzielony od bloku chodnikiem i kilkoma metrami trawnika...



Wróć do „Centralna Park Kraków od Develia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości