Standard wykończenia mieszkań na osiedlu Centralna Park w Krakowie / rury puszczone po ścianach

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Centralna Park Kraków, za którą odpowiada deweloper Develia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Ola W.
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2022, 23:05

Standard wykończenia mieszkań na osiedlu Centralna Park w Krakowie / rury puszczone po ścianach

Postautor: Ola W. » 09 paź 2022, 23:11

Witam,
Mam pytanie do osób które oglądały już mieszkania w nowym etapie. Co sądzicie na temat standardu wykonania hydrauliki? Chodzi mi konkretnie o wyprowadzenie rur na zewnątrz ścian. Czy na poprzednich etapach również tak beznadziejnie było to wykonane? Pani broniła się, że jest to tak zrobione żeby nie było słychać plynącej wody w sąsiednich mieszkaniach. Co sądzicie na ten temat? Czy ktoś zamierzą wkuwać rury w ścianę?


czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Standard wykończenia mieszkań na osiedlu Centralna Park w Krakowie / rury puszczone po ścianach

Postautor: czyzy » 04 kwie 2023, 13:38

Ola W. pisze:Witam,
Mam pytanie do osób które oglądały już mieszkania w nowym etapie. Co sądzicie na temat standardu wykonania hydrauliki? Chodzi mi konkretnie o wyprowadzenie rur na zewnątrz ścian. Czy na poprzednich etapach również tak beznadziejnie było to wykonane? Pani broniła się, że jest to tak zrobione żeby nie było słychać plynącej wody w sąsiednich mieszkaniach. Co sądzicie na ten temat? Czy ktoś zamierzą wkuwać rury w ścianę?

Niestety to staje się standardem w dzisiejszych czasach, chyba wszyscy deweloperzy puszczają dzisiaj instalacje po ścianach, co jest później problemem przy pracach wykończeniowych. Wszyscy tłumaczą się właśnie kwestiami wyciszenia mieszkania i mieszkań sąsiednich, ale mam wrażenie, że to jest jednak wykręt, bo pewnie po prostu taniej jest rur w ściany nie chować. I tak robią niestety, to kolejna rzecz, która się pogorszyła na przestrzeni ostatnich lat w deweloperce.

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Standard wykończenia mieszkań na osiedlu Centralna Park w Krakowie / rury puszczone po ścianach

Postautor: scr4tchi » 04 kwie 2023, 13:45

czyzy pisze:
Ola W. pisze:Witam,
Mam pytanie do osób które oglądały już mieszkania w nowym etapie. Co sądzicie na temat standardu wykonania hydrauliki? Chodzi mi konkretnie o wyprowadzenie rur na zewnątrz ścian. Czy na poprzednich etapach również tak beznadziejnie było to wykonane? Pani broniła się, że jest to tak zrobione żeby nie było słychać plynącej wody w sąsiednich mieszkaniach. Co sądzicie na ten temat? Czy ktoś zamierzą wkuwać rury w ścianę?

Niestety to staje się standardem w dzisiejszych czasach, chyba wszyscy deweloperzy puszczają dzisiaj instalacje po ścianach, co jest później problemem przy pracach wykończeniowych. Wszyscy tłumaczą się właśnie kwestiami wyciszenia mieszkania i mieszkań sąsiednich, ale mam wrażenie, że to jest jednak wykręt, bo pewnie po prostu taniej jest rur w ściany nie chować. I tak robią niestety, to kolejna rzecz, która się pogorszyła na przestrzeni ostatnich lat w deweloperce.

Na każdej nowej inwestycji tak już jest odgórnie ustalone, że developer wystawia rury przed ścianę i weź się tu baw z tym wszystkim, bo przecież pięknie to wygląda. Tylko obudować płytkami ;) Tak już było za czasów osiedla Nowe Czyżyny od Budimexu.


okobakacz
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2020, 18:12

Re: Standard wykończenia mieszkań na osiedlu Centralna Park w Krakowie / rury puszczone po ścianach

Postautor: okobakacz » 05 kwie 2023, 11:02

lazienka to pomieszczenie gdzie chyba prawie kazdy wykonuje mniejsze lub wieksze przerobki. Jeden chce wanne, drugi prysznic. Jeden pralke w lazience, drugi w kuchni lub drugiej toalecie.

imo puszczenie rur po scianie jest tutaj najlepszym kompromisem. Kazdy moze je potem przerobic i zabudowac przedscianka. Zabudowanie przedscianka to najlepszy sposob na wyciszenie.
Wkucie rur w sciane spowoduje ze sasiedzi dookola beda slyszec gdy bierzemy prysznic, czy odkrecamy kran myjac zeby.. Niestety duza ilosc ekip ma doswiadczenie glownie w wykanczaniu domkow (albo mniemanie, ze takie same zasady stosuje sie w domkach jak i w bloku). W domku bez problemu mozna sobie zabudowac rury w scianie, bo jestesmy jedynymi domownikami.
U mnie deweloper zabudowal instalacje w scianach z porothermu, kazdy z lokatorow potem praktycznie przewrocil uklad lazienki do gory nogami i skutek tego jest taki, ze slyszymy dokladnie kiedy kto odkreca wode :) O niepotrzebnych kosztach nie wspominam..

Imo to wykonanie przedscianki, kosztem przestrzeni za ktora musielismy juz zaplacic jest nie fair. Deweloperzy powinni albo wykonywac takie przedscianki samemu, albo nie wliczac tej przestrzeni w powierzchnie mieszkania za ktora musimy zaplacic.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Standard wykończenia mieszkań na osiedlu Centralna Park w Krakowie / rury puszczone po ścianach

Postautor: Nowy » 02 paź 2023, 10:27

I tu się zgadzam z tym, że skoro deweloperzy puszczają te rurki po ścianie (przypominam, że kiedyś jednak standard był inny i instalacje po prostu wkuwano w ściany, ale może jakieś normy się zmieniły, bo przecież nie posądzam ich o to, że chcą robić taniej) i twierdzą, że tego nie można schować, to powinno się maskowanie tego odliczyć od powierzchni mieszkania, za którą się im płaci.

okobakacz
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2020, 18:12

Re: Standard wykończenia mieszkań na osiedlu Centralna Park w Krakowie / rury puszczone po ścianach

Postautor: okobakacz » 29 lis 2023, 10:16

Nowy pisze:I tu się zgadzam z tym, że skoro deweloperzy puszczają te rurki po ścianie (przypominam, że kiedyś jednak standard był inny i instalacje po prostu wkuwano w ściany, ale może jakieś normy się zmieniły, bo przecież nie posądzam ich o to, że chcą robić taniej) i twierdzą, że tego nie można schować, to powinno się maskowanie tego odliczyć od powierzchni mieszkania, za którą się im płaci.

i tak i nie.. ludzie przerabiają sobie łazienki wg własnego uznania. Jeden będzie potrzebował przedścianki 2m drugi 1m. Jeszcze inny stwierdzi że rury schowa w zabudowie meblowej.
Rury należą do mieszkania, nie do części wspólnych. Zresztą umówmy się, strata na metrażu jest minimalna..

Moim zdaniem, to najlepiej jakby mieszkania były w standardzie wykończonym - podłogi, gładzie, płytki i deweloper brał odpowiedzialnośc za to co wykonał. Tak jest np w angli gdzie to standard wykonczenia nowych mieszkań.
Ale to tylko moje zdanie, ja tam nie jestem estetą i do wszystkiego bym się przyzwyczaił.



Wróć do „Centralna Park Kraków od Develia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość