Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Viva Piast, za którą odpowiada deweloper Victoria Dom. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Piast
Posty: 75
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: Piast » 02 gru 2021, 11:32

Cześć, jest gdzieś może plan całego osiedla, to jak mają być na nim rozmieszczone bloki, czy będą jakieś place zabaw i terenu rekreacyjne, zielone? Jakie będą odległości pomiędzy blokami? Może ktoś ma takie informacje i podzieli się na forum?


piro
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 22:05

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: piro » 04 sty 2022, 14:05

No właśnie, będzie na tym osiedlu jakiś miły dodatek dla mieszkańców, np. kawałek terenu zielonego? Czy tylko blok na bloku?

izka
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2021, 11:51

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: izka » 05 sty 2022, 19:16

Widziałam plan przy podpisywaniu aktu notarialnego. Pracownik developera miał przy sobie i udało mi się zobaczyć jak zapytałam czy daleko od pierwszego bloku będą następne. Niestety tylko rzuciłam okiem i nie pamiętam szczegółów ale z tego co kojarzę to jest tam zaplanowane coś przypominające tereny zielone - między tym budynkiem, który już stoi a następnymi. Oprócz wjazdu do garażu podziemnego i miejsc parkingowych chyba coś zielonego było zaplanowane. Tak mi się wydaje ale mogę nie pamiętać... Bo już pozostałe budynki, które są planowane będą blisko siebie budowane i raczej tam nie będzie miejsca nawet na "mini park"


neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: neo » 21 cze 2022, 11:09

Wiadomo coś o kolejnych etapach budowy tego osiedla, jak one mają być rozłożone względem przebiegających po sąsiedzku dróg?

Piast
Posty: 75
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: Piast » 15 lip 2022, 13:08

izka pisze:Widziałam plan przy podpisywaniu aktu notarialnego. Pracownik developera miał przy sobie i udało mi się zobaczyć jak zapytałam czy daleko od pierwszego bloku będą następne.

Dzięki za podzielenie się informacją, a wiadomo może, ile docelowo ma powstać bloków w ramach osiedla Viva Piast?

neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: neo » 28 gru 2022, 19:21

Nadal nikt nie spotkał się z całościowym planem? Fajnie byłoby się zapoznać z tym, jak docelowo ma osiedle wyglądać, jak będą względem siebie ułożone bloki i ile ich będzie dokładni?

izka
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2021, 11:51

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: izka » 05 sty 2023, 22:27

Mają powstać jeszcze cztery budynki. Wszystkie tak samo wysokie jak dotychczasowe. Mniej więcej tak mają być rozmieszczone (oczywiście będą w takim samym kształcie tylko mi przy rysowaniu wyszło nierówno ;) :

Obrazek

Krakua
Posty: 33
Rejestracja: 06 gru 2022, 15:24

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: Krakua » 21 sty 2023, 12:58

Taka mapkę znalazłem obrazująca osiedle

Obrazek
Mapa


Piast
Posty: 75
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: Piast » 05 lut 2023, 15:00

Krakua pisze:Taka mapkę znalazłem obrazująca osiedle

Dzięki za dodanie mapki, ciekawe kiedy zajmą się budową tych kolejnych etapów. Wydaje się to być dosyć przestronne, ale jednak bloki powstające w ramach osiedla są dosyć wysokie. Zna może ktoś realne odległości pomiędzy tymi budynkami?

wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Plan osiedla Viva Piast w Krakowie / zagospodarowanie osiedla i części wspólnych

Postautor: wjesiek » 09 mar 2023, 23:21

Bardzo słabe jest to, że deweloperzy Inter-Bud i Victoria Dom nie potrafili się dogadać w kwestii przejścia pomiędzy osiedlami Piasta Towers i Viva Piast. W Krakowie obowiązuje zakaz grodzenia, tylko co z tego, skoro między tymi osiedlami nie jest zaplanowany żaden chodnik. Co więcej, sama infrastruktura też jest tak zaprojektowana, żeby jak najbardziej utrudnić wydeptanie ścieżki przez mieszkańców. Każda inwestycja "odwraca się tyłem" do sąsiada, co powoduje brak jakiegokolwiek przesmyku. A szkoda, bo na Piasta Towers jest Żabka, paczkomaty Allegro, DPD i Orlenu, z kolei na Vivie jest paczkomat InPostu. Mieszkańcy na pewno chętnie by skorzystali z racji ich bliskości.



Wróć do „Viva Piast Kraków od dewelopera Victoria Dom - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość