Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Viva Piast, za którą odpowiada deweloper Victoria Dom. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Piast
Posty: 73
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: Piast » 12 maja 2022, 10:08

Jak oceniacie uciążliwość linii kolejowej przebiegającej obok osiedla Viva Piast w Krakowie? Przebiega w tej okolicy w dosyć głębokim wykopie, więc to może ograniczaj jej wpływ na otoczenie. Poza tym, to mam wrażenie, że tam głównie pociągi pasażerskie jeżdżą. Jak oceniacie tam wpływ pociągów na okolicę, bardzo przeszkadzają czy da się przyzwyczaić do tego?


fredo
Posty: 163
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: fredo » 21 wrz 2022, 12:14

To jest tak, że kiedy tory są świeżo po remoncie i w miarę dobrze wyciszone, kiedy pociągi są nowe i w miarę ciche, to jest pewnie nieźle, ale tak nie zawsze musi być, bo wszystko się starzeje. Poza tym tam chyba zdarzają się też przejazdy pociągów towarowych. Polecam posłuchać kiedyś przejeżdżającego pociągu z wagonami do przewozu węgla na pusto, o ile oczywiście ktoś nie słyszał jeszcze tego.

neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: neo » 28 gru 2022, 19:22

Może ktoś już tam mieszka i podzieli się doświadczeniem, jak jest tam z hałasem przejeżdżających pociągów? Decyzja o zakupie mieszkania tam była dobra i one nie przeszkadzają, czy jest wprost przeciwnie?


izka
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2021, 11:51

Re: Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: izka » 05 sty 2023, 22:36

Uciążliwość pociągów jest przy zamkniętych oknach zerowa. Przy otwartych zresztą też nie dokuczają jakoś szczególnie. Już bardziej "uciążliwe" są samoloty podchodzące do lądowania na Balicach. Nadmieniam, że piszę o mieszkaniach z oknami wychodzącymi na zachód. Nie wiem jak jest z tą uciążliwością mieszkań od strony północno-wschodniej

Piast
Posty: 73
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Re: Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: Piast » 13 sty 2023, 13:37

Faktycznie, nawet jeśli się stoi na wiadukcie, to te pociągi naprawdę cicho jeżdżą, przynajmniej pasażerskie, bo nie wiem jak jest z towarowymi, czy one w ogóle tą linią się poruszają.

Obrazek

No i faktycznie, pociągi są całkiem nowe, tory także były nie tak dawno remontowane. Pod względem uciążliwości dla mieszkańców bloków, nie wydaje się to być jakimś specjalnym problemem.

Nowy
Posty: 1665
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: Nowy » 27 kwie 2023, 10:07

Jak byłem tam jakiś czas temu i przejeżdżał pociąg, to było to właściwie nieodczuwalne. Ale zaznaczam, że to był pociąg osobowy i to w miarę nowy, więc nie wiem jak z innego rodzaju składami. Tam w ogóle jeżdżą pociągi towarowe?

Mercy
Posty: 43
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Re: Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: Mercy » 02 lis 2023, 12:36

Hej,

Podepnę się pod temat, chce kupic mieszkanie w okolicy i chcialbym sie zapytac mieszkanców, jak sie zyje na osiedlu jesli chodzi o samoloty ?

Lądują tam i chcialbym zapytac czy jest to odczuwalne w mieszkaniach?

Pozdrawiam

Marii
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2023, 14:32

Re: Uciążliwość pociągów przejeżdżających obok osiedla Viva Piast w Krakowie

Postautor: Marii » 24 lis 2023, 17:16

Mam okna na zachód i blok najbliżej pociągu.Generalnie samego przejazdu prawie nie słychać przy zamkniętych oknach.Jednak wkurzające jest ultra głośne piszczenie ,, klakson " maszynisty zwłaszcza o godzinie 6 rano (koniec spania) i mam wrażenie, że to nie jest ostrzeganie kogoś chodzącego w wykopie tylko może powitanie kolegi jadącego naprzeciw.Skoro w obszarze miasta jest zakaz używania sygnałów dźwiękowych samochodów to chyba maszynistów też to powinno obowiązywać.



Wróć do „Viva Piast Kraków od dewelopera Victoria Dom - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość