Viva Piast 86 Kraków parkowanie gości / gdzie mogą zaparkować goście na osiedlu

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Viva Piast, za którą odpowiada deweloper Victoria Dom. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Halny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2023, 11:52

Viva Piast 86 Kraków parkowanie gości / gdzie mogą zaparkować goście na osiedlu

Postautor: Halny » 04 mar 2023, 12:03

Gdzie na osiedlu może zaparkowac auto osoba odwiedzającą kogoś na kilka godzin a nawet na noc (np. rodzice z innego miasta chcą odwiedzić dorosłe dzieci, lub znajomi zaproszeni na "obiadek")? :shock: jak to wygląda teraz w praktyce, czy może ktoś opisać? Z informacji od dewelopera wynika, że wszystkie miejsca są sprzedane a mieszkańcy 86 nie mogą nabyć miejsca naziemnego pod innym blokiem. Co też z rodzinami które mają na codzień 2 samochody?


bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: Viva Piast 86 Kraków parkowanie gości / gdzie mogą zaparkować goście na osiedlu

Postautor: bartekrk » 04 mar 2023, 15:50

Halny pisze:Gdzie na osiedlu może zaparkowac auto osoba odwiedzającą kogoś na kilka godzin a nawet na noc (np. rodzice z innego miasta chcą odwiedzić dorosłe dzieci, lub znajomi zaproszeni na "obiadek")? :shock: jak to wygląda teraz w praktyce, czy może ktoś opisać?

wygląda to tak samo jak w całym krakowie, jeśli nie mamy własnego miejsca parkingowego to albo je wynajmujemy, albo płacimy za postój na parkingu lub w strefie płatnego parkowania, ew. szukamy oddalonego darmowego miejsca postojowego pod jakimś blokiem na zadupiu (chociaż viva piast to synonim tego zwrotu)

Halny pisze:Z informacji od dewelopera wynika, że wszystkie miejsca są sprzedane a mieszkańcy 86 nie mogą nabyć miejsca naziemnego pod innym blokiem.

wszystkie miejsca są wyprzedane, było ich mało, ja sam nabyłem pod wynajem kilkanaście miejsc parkingowych, a by to zrobić musiałem nabyć najmniejszą klitkę
10 z nich wynajmuję długoterminowo, a 3 wynajmuję dla rodziców z innego miasta i znajomym na "obiadek" na doby, w razie czego proszę pisać na priv to na pewno się dogadamy

Halny pisze:Co też z rodzinami które mają na codzień 2 samochody?

wynajmują oczywiście
ewentualnie jeśli wykazały się roztropnością to kupiły dwa miejsca w czasie gdy były dostępne, jeśli natomiast mając dwa samochody kupiły jedno miejsce to nie powinny być zdziwione obecną sytuacją, ewentualnie mogą w ten sposób próbować rozwiązać "problem"
Obrazek

Halny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2023, 11:52

Re: Viva Piast 86 Kraków parkowanie gości / gdzie mogą zaparkować goście na osiedlu

Postautor: Halny » 12 mar 2023, 12:32

Kreatywna opcja dwa małe auta na jednym miejscu postojowym. Przypomniały mi się czasy młodości jak w zimie przymarzły drzwi seicento i wsiadało się bagażnikiem :lol: Poproszę bardzo o kontakt na priv w sprawie parkowania od czasu do czasu na Powstańców. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam


Piast
Posty: 75
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Re: Viva Piast 86 Kraków parkowanie gości / gdzie mogą zaparkować goście na osiedlu

Postautor: Piast » 21 mar 2023, 23:02

No niestety tak jest, że mając samochód, warto mieć dla niego miejsce postojowe... Z parkingami dla gości, to wiadomo, miło byłoby mieć duży parking przy osiedlu z mnóstwem wolnych miejsc, ale tak się niestety nie buduje, chyba że miasto gdzieś zrobi spory parking we własnym zakresie, ale takie przypadki zdarzają się coraz rzadziej. Nawet gdyby deweloper pomyślał o tym, żeby przy osiedlu wybudować kilka czy kilkanaście ogólnodostępnych miejsc postojowych, to idę o zakład, że okupowaliby je cwaniacy, który nie mieli miejsca dla swojego samochodu i wykorzystywali miejsca wspólne, jak własne (przypadki, jak ktoś przyjeżdża jednym samochodem i drugim wyjeżdża zajmując to samo ogólnodostępne miejsce postojowe). Trzeba zadbać o miejsce dla siebie, a jak przyjeżdżają goście, to udostępniasz im własne miejsce, samemu parkując gdzieś znacznie dalej od osiedla. Tyle.

Halny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2023, 11:52

Re: Viva Piast 86 Kraków parkowanie gości / gdzie mogą zaparkować goście na osiedlu

Postautor: Halny » 22 mar 2023, 18:11

Dzięki za odpowiedzi.
A jak się tam ogólnie rzecz ujmując mieszka? Czy jesteście zadowoleni z tego wyboru?
Kto obecnie zarządza budynkiem?

Pozdr

Halny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2023, 11:52

Re: Viva Piast 86 Kraków parkowanie gości / gdzie mogą zaparkować goście na osiedlu

Postautor: Halny » 22 mar 2023, 18:14

bartekrk pisze:
Halny pisze:Gdzie na osiedlu może zaparkowac auto osoba odwiedzającą kogoś na kilka godzin a nawet na noc (np. rodzice z innego miasta chcą odwiedzić dorosłe dzieci, lub znajomi zaproszeni na "obiadek")? :shock: jak to wygląda teraz w praktyce, czy może ktoś opisać?

wygląda to tak samo jak w całym krakowie, jeśli nie mamy własnego miejsca parkingowego to albo je wynajmujemy, albo płacimy za postój na parkingu lub w strefie płatnego parkowania, ew. szukamy oddalonego darmowego miejsca postojowego pod jakimś blokiem na zadupiu (chociaż viva piast to synonim tego zwrotu)

Halny pisze:Z informacji od dewelopera wynika, że wszystkie miejsca są sprzedane a mieszkańcy 86 nie mogą nabyć miejsca naziemnego pod innym blokiem.

wszystkie miejsca są wyprzedane, było ich mało, ja sam nabyłem pod wynajem kilkanaście miejsc parkingowych, a by to zrobić musiałem nabyć najmniejszą klitkę
10 z nich wynajmuję długoterminowo, a 3 wynajmuję dla rodziców z innego miasta i znajomym na "obiadek" na doby, w razie czego proszę pisać na priv to na pewno się dogadamy

Halny pisze:Co też z rodzinami które mają na codzień 2 samochody?

wynajmują oczywiście
ewentualnie jeśli wykazały się roztropnością to kupiły dwa miejsca w czasie gdy były dostępne, jeśli natomiast mając dwa samochody kupiły jedno miejsce to nie powinny być zdziwione obecną sytuacją, ewentualnie mogą w ten sposób próbować rozwiązać "problem"
Obrazek


Nie wiem czemu ale mimo zarejestrowania się tu nadal nie mogę wysłać wiadomości prywatnej dlatego proszę o kontakt z cenami za wynajem okazjonalny halny(at)wp.pl, dzięki



Wróć do „Viva Piast Kraków od dewelopera Victoria Dom - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość