System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Młyny Mogilska w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Noho Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Nowy » 04 lis 2023, 10:08

Nie wiecie może, czy deweloper Noho Investment planuje w swoich mieszkaniach instalację systemu smart home, czyli możliwości zdalnego zarządzania np. temperaturą lub oświetleniem w mieszkaniu? Czy coś takiego tylko we własnym zakresie?


Rapanui
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2023, 13:31

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Rapanui » 07 lis 2023, 13:25

Tak, ma być instalacja smart home. Bedzie możliwość zarządzania każdym gniazdkiem/włącznikiem oraz warunki do jej rozbudowy o indywidualne potrzeb. Mnie z racji piętra i ekspozycji zależało na tym, by móc stresować roletami lub czyms podobnym, ale to już będę musiał zrobić we własnym zakresie. Nie znam niestety firmy/rozwiązania które mają zastosować.
Nie uzyskałem informacji co do gniazdek przy miejscach postojowych, ja takie gniazdko będę mieć w garażu i mam nadzieję że będzie możliwość jego aktywowania lub wyłączenia z poziomu apki, bo w przeciwnym razie, co do zasady każdy mógłby z niego skorzystać.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Nowy » 07 lis 2023, 13:53

Rapanui pisze:Tak, ma być instalacja smart home. Bedzie możliwość zarządzania każdym gniazdkiem/włącznikiem oraz warunki do jej rozbudowy o indywidualne potrzeb. Mnie z racji piętra i ekspozycji zależało na tym, by móc stresować roletami lub czyms podobnym, ale to już będę musiał zrobić we własnym zakresie. Nie znam niestety firmy/rozwiązania które mają zastosować.

Ok. czyli rozumiem, że będą do tego podpięte tylko gniazdka elektryczne, ale nie będzie jakiegoś podejścia np. czujnika temperatury i wyprowadzonego połączenia z klimatyzacją / grzejnikami albo sterowania głowicami grzejników i to we własnym zakresie.

A oświetlenie będzie do tego automatycznie podpięte czy to też jest indywidualna sprawa już?


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Nowy » 07 lis 2023, 13:55

Rapanui pisze:Nie uzyskałem informacji co do gniazdek przy miejscach postojowych, ja takie gniazdko będę mieć w garażu i mam nadzieję że będzie możliwość jego aktywowania lub wyłączenia z poziomu aplikacji, bo w przeciwnym razie, co do zasady każdy mógłby z niego skorzystać.

O gniazdko w garażu wnioskowałeś indywidualnie czy montują je domyślnie? Jeśli indywidualnie, to ile kosztuje taka "przyjemność"?

Rapanui
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2023, 13:31

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Rapanui » 07 lis 2023, 20:23

Nowy pisze:
Rapanui pisze:Nie uzyskałem informacji co do gniazdek przy miejscach postojowych, ja takie gniazdko będę mieć w garażu i mam nadzieję że będzie możliwość jego aktywowania lub wyłączenia z poziomu aplikacji, bo w przeciwnym razie, co do zasady każdy mógłby z niego skorzystać.

O gniazdko w garażu wnioskowałeś indywidualnie czy montują je domyślnie? Jeśli indywidualnie, to ile kosztuje taka "przyjemność"?



Cześć miejsc była z gniazdkami cześć bez, nie wiem od czego to zależało.

Rapanui
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2023, 13:31

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Rapanui » 07 lis 2023, 20:28

Nowy pisze:
Rapanui pisze:Tak, ma być instalacja smart home. Bedzie możliwość zarządzania każdym gniazdkiem/włącznikiem oraz warunki do jej rozbudowy o indywidualne potrzeb. Mnie z racji piętra i ekspozycji zależało na tym, by móc stresować roletami lub czyms podobnym, ale to już będę musiał zrobić we własnym zakresie. Nie znam niestety firmy/rozwiązania które mają zastosować.

Ok. czyli rozumiem, że będą do tego podpięte tylko gniazdka elektryczne, ale nie będzie jakiegoś podejścia np. czujnika temperatury i wyprowadzonego połączenia z klimatyzacją / grzejnikami albo sterowania głowicami grzejników i to we własnym zakresie.

A oświetlenie będzie do tego automatycznie podpięte czy to też jest indywidualna sprawa już?


Ja zrozumiałem że ma być do tego podpięte: gniazdka, oświetlenie, ogrzewanie ( podłogówka + grzejniki), czujniki. Klima ma być wyprowadzona bez urządzeń, czyli sama instalacja, urządzenie zewnętrzne podpinasz w podziemiu lub na dachu w zależności gdzie jest bliżej ( Budynek B).
Natomiast nie znalazłem dokładnego opisu w akcie notarialnym ani w prospekcie.

Rapanui
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2023, 13:31

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Rapanui » 17 lis 2023, 12:32

patkikow pisze:Jak to będzie wyglądać z klimatyzacją? Ostatnio zaczęły mnie interesować pompy ciepła Wrocław i zastanawiam się, czy tutaj taki system też będzie.

W mieszkaniach będzie instalacja bez urządzeń końcowych.

mlynek
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2021, 12:12

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: mlynek » 17 lis 2023, 13:16

Rapanui pisze:W mieszkaniach będzie instalacja bez urządzeń końcowych.

Ale planujesz wcześniej np. to, gdzie powiesisz nawiewnik w mieszkaniu i w ramach zmian lokatorskich ciągniesz tam jakąś rurę na przewody w ścianach?


Rapanui
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2023, 13:31

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: Rapanui » 17 lis 2023, 14:08

mlynek pisze:
Rapanui pisze:W mieszkaniach będzie instalacja bez urządzeń końcowych.

Ale planujesz wcześniej np. to, gdzie powiesisz nawiewnik w mieszkaniu i w ramach zmian lokatorskich ciągniesz tam jakąś rurę na przewody w ścianach?


U mnie w planach są spore modyfikacje, jest to jednak w powijakach. Więc nie zrobię tego w ramach tzw. zmian lokatorskich. Czekam natomiast na wyceny dewelopera a raczej dostawcy okien, chce część z nich zamienić z otwieranych na HS.

mlynek
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2021, 12:12

Re: System inteligentnego domu w mieszkaniach / czy w Młynach Mogilska będzie smart home?

Postautor: mlynek » 17 lis 2023, 16:50

Rapanui pisze:Czekam natomiast na wyceny dewelopera a raczej dostawcy okien, chce część z nich zamienić z otwieranych na HS.

Jest możliwość założenia okien przesuwnych w bloku? Bo rozumiem, że o to chodzi, tak?



Wróć do „Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość