Forum dla osiedla Fabryka Czekolady

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Fabryka Czekolady przy ul. Łokietka w Krakowie, które buduje deweloper Geo. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Inna Skrzynka
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2022, 16:49

Forum dla osiedla Fabryka Czekolady

Postautor: Inna Skrzynka » 10 maja 2022, 11:22

Zapraszam wszystkich mieszkańców osiedla do publikowania komentarzy, zapytań, porad i informacji dotyczących naszego osiedla! Pozdrawiam! :P


Master
Posty: 743
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Forum dla osiedla Fabryka Czekolady

Postautor: Master » 10 maja 2022, 12:26

Osiedle nie jest nowe, ma już kilka lat, zwłaszcza wcześniejsze etapy. Jak się w nim mieszka? Dobra lokalizacja, dobra jakoś budowy? Może mieszkańcy podzielą się tu opiniami w tym zakresie?

Inna Skrzynka
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2022, 16:49

Re: Forum dla osiedla Fabryka Czekolady

Postautor: Inna Skrzynka » 11 maja 2022, 9:51

Moje mieszkanie jest w pierwszym etapie inwestycji, od ul. Łokietka. Oprócz lekkiego hałasu ruchu ulicznego dochodzącego z ulicy, to nie mam zastrzeżeń. Budynek jest bardzo solidnie wykonany z dobrą izolacją termiczną i z tego co wiem, jak do tej pory nie było chyba żadnych poważniejszych problemów.
Zastrzeżenia możnaby mieć do niektórych części elewacji zewnętrznej, która od strony ul. Łokietka, czyli części płn.-wsch., prawdopodobnie ze względu na mniejszą ilość promieni słonecznych padających na elewację, pokrywa się miejscami mechowatym zabrudzeniem. Nie jest to problem w przypadku części mojego balkonu, które jest na wyższej kondygnacji, ale z poziomu chodnika widać ten problem u niektórych sąsiadów na niższych piętrach, więc z czasem będzie konieczne odświeżenie elewacji.
Jak to z żelbetonami bywa, w moim lokalu słaby jest sygnał sieci komórkowych; to problem powszechny w apartamentowcach tego typu, jako że całe to żelastwo w stropach tworzy swoistą klatkę Faradaya i izoluje od syganałów radiowych.
Lokalizacja jest super wygodna, z dużą ilością punktów handlowych (choć jak wszyscy wiemy, ul. Wrocławska lubi się korkować, a ciągłe remonty dróg w Krakowie temu nie pomagają). Osobiście mam nadzieję, że nieużytek na ul. Łokieta przed przejazdem kolejowym stanie sie w przyszłości małym parkiem z odrobiną terenu zielonego dla okolicznych mieszkańców, a nie kolejnym blokowiskiem, no ale czas pokaże.
Budynek i dziedziniec samego osiedla są myślę dobrze utrzymane, a opłaty administracyjne chyba w miarę rozsądne. Ciekaw jestem doświadczenia innych sąsiadów, zwłaszcza w poźniejszych etapach inwestycji.



Wróć do „Fabryka Czekolady (Łokietka) od Geo - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość