Ceglana Park Katowice (Brynów) od Develia - opinie na forum

Przykłady ciekawych inwestycji i osiedli mieszkaniowych budowanych w innych polskich miastach (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Szczecin, Rzeszów, Olsztyn, Gdynia itp.) i województwach. Także ważne inwestycje infrastrukturalne.
iti
Posty: 813
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Ceglana Park Katowice (Brynów) od Develia - opinie na forum

Postautor: iti » 05 kwie 2022, 18:43

Swoja drogą, jak patrzę na to, co np. buduje Develia przy ul. Centralnej / Galicyjskiej w Krakowie, to mam poczucie, że jakoś strasznie olewają Kraków, albo ktoś u nas nie potrafi zrobić porządnego Miejscowego Planu Zagospodarowania. Tu osiedle Ceglana Park w Katowicach / deweloper Develia. Nie wiem jak ta lokalizacja ma się w Katowicach, ale przepaść patrząc na to, co budują w Krakowie.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Develia

Pomyślcie, że tak budowałoby się tam, zamiast tych kloców, które stawiają. Nie mówię o cenach, bo to też zupełnie inna bajka. W Krakowie mogłoby to być jedno z ładniejszych osiedli, w Katowicach to pewnie coś całkiem przeciętnego.


Nowy
Posty: 1115
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Ceglana Park Katowice (Brynów) od Develia - opinie na forum

Postautor: Nowy » 10 kwie 2022, 18:10

Czyli jednak w innych miejscach da się budować całkiem nieźle, a niekoniecznie wielkie kloce, jak w Krakowie. Ciekawe z czego to wynika, czy to jakaś specyfika Krakowa, słabej jakości kadra urzędnicza, tworząca niskiej jakości miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające deweloperom wyciśnięcie maksimum z posiadanych działek? Jak myślicie? Nie wiem, ale szkoda, że u nas tak nie wygląda Centralna Park. Gdyby Słoneczne Miasteczko tak zaplanowano, to też nie miałbym nic przeciwko.

Do tego można znaleźć mieszkania w cenach poniżej 9 tys. zł za metr kwadratowy, jest też trochę większych mieszkań, salon + 3 pokoje, więc nie jest źłe też pod tym względem.

czang
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Ceglana Park Katowice (Brynów) od Develia - opinie na forum

Postautor: czang » 01 wrz 2022, 11:08

Zgadza się, gdyby tak Develia budowała przy Centralnej w Krakowie, to byłaby zupełnie inna inwestycja, a nie takie przeskalowane kloce... Ale niestety widać w Krakowie pozwala się na więcej.Wróć do „Ciekawe inwestycje mieszkaniowe i inne w polskich miastach i województwach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość