Atal Sky+ Katowice / deweloper Atal - opinie o inwestycji na forum

Przykłady ciekawych inwestycji i osiedli mieszkaniowych budowanych w innych polskich miastach (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Szczecin, Rzeszów, Olsztyn, Gdynia itp.) i województwach. Także ważne inwestycje infrastrukturalne.
luc
Posty: 321
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Atal Sky+ Katowice / deweloper Atal - opinie o inwestycji na forum

Postautor: luc » 27 maja 2022, 14:54

Jeszcze jeden przykład, gdzie ogólnopolski deweloper jest w sranie budować ciekawe osiedla w miastach innych niż Kraków. Chodzi konkretnie o projekt Atal Atal Sky+ w Katowicach, w ramach którego ma powstać taka zabudowa mieszkaniowa:

Obrazek

Ale mają tam być również usługi, a co ciekawe, najwyższy budynek kompleksu ma mieć aż 35 pięter wysokości. W Krakowie niestety nie do pomyślenia. W każdym razie spore założenie mają zamiar tam zrealizować. Ciekawe jak to wyjdzie finalnie. Zna ktoś dobrze Katowice i napisze coś o tej lokalizacji? Dobra? Zła? Jakie macie opinie?


iti
Posty: 847
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Atal Sky+ Katowice / deweloper Atal - opinie o inwestycji na forum

Postautor: iti » 30 maja 2022, 10:50

Zdaje się, że w Krakowie są jakieś ograniczenia odnośnie wysokości budynków budowanych w mieście, chodzi o to, żeby Wawel był centralnym punktem miasta, najwyższym (czego już chyba nie ma utrzymanego, bo Unity Tower i Błękitek są wyższe). Ale gdyby budować takie wysokie budynki w rejonie np. Ronda Czyżyńskiego, to chyba by specjalnie nie przeszkadzały. Inna sprawa, to czy w Krakowie na pewno opłaca się budować wysokościowce.

A ten projekt dewelopera Atal Sky+ w Katowicach, to nawet nieźle się prezentuje. Jak dla mnie, to szkoda, że tak się u nas nie buduje.

MarcinJ
Posty: 325
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Atal Sky+ Katowice / deweloper Atal - opinie o inwestycji na forum

Postautor: MarcinJ » 07 lis 2022, 14:24

Co ciekawe, mieszkanie 4-pokojowe w okolicach 100 m2 w tej inwestycji można kupić już od ok. 630 tys. złotych, więc bardzo przyzwoicie. Te z lepszymi układami, wyżej, da się znaleźć spokojnie poniżej 800 tys. złotych, więc konkurencyjnie, całkiem. W Krakowie to jest jednak rzadkość, taka oferta. Nie wiem, jak im idzie budowa, ale chyba koszty pracy i materiałów, to mają podobne, jak w Krakowie, może grunt tańszy, ale ciekawe czy aż tak.


Mar G
Posty: 2618
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Atal Sky+ Katowice / deweloper Atal - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Mar G » 13 lis 2022, 21:19

MarcinJ pisze:Co ciekawe, mieszkanie 4-pokojowe w okolicach 100 m2 w tej inwestycji można kupić już od ok. 630 tys. złotych, więc bardzo przyzwoicie. Te z lepszymi układami, wyżej, da się znaleźć spokojnie poniżej 800 tys. złotych, więc konkurencyjnie, całkiem. W Krakowie to jest jednak rzadkość, taka oferta. Nie wiem, jak im idzie budowa, ale chyba koszty pracy i materiałów, to mają podobne, jak w Krakowie, może grunt tańszy, ale ciekawe czy aż tak.


mniejsze, 40 m2 na które teraz ludzi jedynie stać , są po ca 10k/m2.

a że niewielu inwestorów sądziło, że można budować sprzedawalne osiedle wewnątrz ronda - stłoczone bloki otoczone są 2-3 pasmowym skrzyżowaniem - to i grunt był podobno relatywnie niezwykle tani.
ilość kondygnacji dodatkowo zmniejszyło udział tego kosztu w projekcie.Wróć do „Ciekawe inwestycje mieszkaniowe i inne w polskich miastach i województwach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości