Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Mierzeja Wiślana za którą odpowiada deweloper Instal Kraków. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
plaszak
Posty: 370
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: plaszak » 09 kwie 2022, 12:09

Orientujecie się może, czy na tym osiedlu przewidziano lokale usługowe? Na wizualizacji tego nie widzę, nawet na ścianie od ulicy, ale może to mają być usługi a nie mieszkania? Choć szczerze mówiąc, to na to nie wygląda.


naiLo
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2021, 15:31

Re: Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: naiLo » 09 kwie 2022, 13:29

W pierwszych dwóch etapach na pewno niema usług. Prędzej pojawią się na etapie biurowców od ulicy mierzeja.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: Nowy » 30 sie 2022, 15:38

Szkoda z tym brakiem usług w parterach, ulica jest jestem z głównych dojść do Bagrów i większości atrakcji tam, zamiast mieszkań na parterach przydałoby się miejsce na jakiś nieduży sklep, kawiarnię itp. Dla mieszkańców lokale też się przydają, choćby żłobki i przedszkola często się w nich lokują, a tu niestety nie będzie takiej możliwości.


BMX
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

Re: Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: BMX » 22 lut 2023, 10:41

naiLo pisze:W pierwszych dwóch etapach na pewno niema usług. Prędzej pojawią się na etapie biurowców od ulicy mierzeja.

Gdzie w takim razie najbliżej tego osiedla są sensowne usługi, chodzi mi głównie o sklepy, takie do robienia codziennych zakupów? Nie myślę tu o zielonym płazie.

naiLo
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2021, 15:31

Re: Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: naiLo » 02 mar 2023, 11:17

BMX pisze:
naiLo pisze:W pierwszych dwóch etapach na pewno niema usług. Prędzej pojawią się na etapie biurowców od ulicy mierzeja.

Gdzie w takim razie najbliżej tego osiedla są sensowne usługi, chodzi mi głównie o sklepy, takie do robienia codziennych zakupów? Nie myślę tu o zielonym płazie.


Najbliżej jest Spar na osiedlu Bagry Park. Dalej to Lidl na ul.Węglarskiej i Biedronka na ul.Rzebika koło pętli tramwajowej na Liskiej bocznej jest Lewiatan i mały warzywniak.

Aleksander3
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2023, 9:45

Re: Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: Aleksander3 » 22 gru 2023, 10:03

Dla mnie brak lokali usługowych w budynkach mieszkalnych jest na duży plus.... pielgrzymki idące na np. Bagry nie wędrują popod oknami bo nie mają czego na osiedlu szukać,drobne pijaczyny tak samo, szkoła (w budowie) i zlobek są na tyle blisko ze nie ma wgl o czym gadać, duze markety na wieksze zakupy 1.5 km biedronka i lidl... wszystko pod nosem. A bądźmy szczerzy, do sklepiku w bagry park jest rzut beretem jesli faktycznie czegos zabraknie.

jankomuzykanto
Posty: 151
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: jankomuzykanto » 22 gru 2023, 23:52

Aleksander3 pisze:Dla mnie brak lokali usługowych w budynkach mieszkalnych jest na duży plus.... pielgrzymki idące na np. Bagry nie wędrują popod oknami bo nie mają czego na osiedlu szukać,drobne pijaczyny tak samo, szkoła (w budowie) i zlobek są na tyle blisko ze nie ma wgl o czym gadać, duze markety na wieksze zakupy 1.5 km biedronka i lidl... wszystko pod nosem. A bądźmy szczerzy, do sklepiku w bagry park jest rzut beretem jesli faktycznie czegos zabraknie.


Do Lidla na nogach nie ma nawet kilometra :D sprawdzałem. Gdyby bagry park nie było ogrodzone to jeszcze ten dystans by się skrócił, można by dojść do ul. Motyla. Niestety furtka zamknięta.

plaszak
Posty: 370
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Czy będą lokale usługowe na osiedlu Mierzeja Wiślana w Krakowie

Postautor: plaszak » 28 gru 2023, 23:04

Moim zdaniem, to jednak całkiem miło mieć blisko np. piekarnię cz warzywniak. To bywa przydatne, choć oczywiście wiąże się czasem z pewnymi niedogodnościami. A tymi pielgrzymkami na Bagry, to też nie przesadzajmy, raczej przez max 3 miesiące w roku i to głównie w weekendy.



Wróć do „Mierzeja Wiślana Kraków od dewelopera Instal Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości