Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Mierzeja Wiślana za którą odpowiada deweloper Instal Kraków. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
plaszak
Posty: 372
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Ceny nowych mieszkań w inwestycji Mierzeja Wiślana od Instal Kraków

Postautor: plaszak » 19 cze 2023, 11:25

Tuzinek pisze:Jak kształtują się ceny w tej inwestycji?

Pewnie za bardzo nie potaniały przez rok, od pierwszego postu. Ale też chętnie bym się dowiedział, gdyby ktoś aktualizował ostatnio. Ta okolica jest tego warta? Są jakieś możliwości negocjowania ceny mieszkania?

Widziałem, że jest trochę mieszkań, które objęte są niby promocją, że 2 miejsca postojowe w cenie mieszkania. Ale trudno powiedzieć co to znaczy, jeżeli ceny mieszkań są ukryte. Czy te mieszkania np. nie są droższe o 70-80 tys. złotych.


bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Ceny nowych mieszkań w inwestycji Mierzeja Wiślana od Instal Kraków

Postautor: bambik » 24 cze 2023, 18:55

plaszak pisze:
Tuzinek pisze:Jak kształtują się ceny w tej inwestycji?

Pewnie za bardzo nie potaniały przez rok, od pierwszego postu. Ale też chętnie bym się dowiedział, gdyby ktoś aktualizował ostatnio. Ta okolica jest tego warta? Są jakieś możliwości negocjowania ceny mieszkania?

Widziałem, że jest trochę mieszkań, które objęte są niby promocją, że 2 miejsca postojowe w cenie mieszkania. Ale trudno powiedzieć co to znaczy, jeżeli ceny mieszkań są ukryte. Czy te mieszkania np. nie są droższe o 70-80 tys. złotych.


Gdy coś jest gratis (w szczególności u dewelopera),to nie jest gratis ;) ja bym od ceny z takim gratisem odjęła 45k, podejrzewam że miejsca im nie schodzą i dlatego są one w jakiś sposób obligatoryjne. Z tego co się orientuję, mieszkanie 37m z parkingiem gratis to koszt ~515k.

Osiedle wygląda na kameralne, ladne bloki po 4 piętra, ale z wywiadu środowiskowego który zrobiłam w blokach już zamieszkałych wynika że bardzo wiele ludzi te mieszkania wynajmuje.

jankomuzykanto
Posty: 152
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: jankomuzykanto » 16 lis 2023, 18:41

Rozesłali dzisiaj dla zapisanych ofertę na mieszkania w bud. 6B. Od południa zdążyło się już zarezerwować całkiem sporo mieszkań, dokładniej 65 z 99.

Najtańsze, dwupokojowe 33m2 na parterze od ok. 530k z miejscem w garażu. Najtańsze trzypokojowe 52m2 od ok. 800k z miejscem w garażu.

Co prawda ten deweloper oferuje tygodniowe, niezobowiązujące rezerwacje, więc ciężko określić realne zainteresowanie :D


Mar G
Posty: 3158
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: Mar G » 16 lis 2023, 21:17

jankomuzykanto pisze:Rozesłali dzisiaj dla zapisanych ofertę na mieszkania w bud. 6B. Od południa zdążyło się już zarezerwować całkiem sporo mieszkań, dokładniej 65 z 99.

Najtańsze, dwupokojowe 33m2 na parterze od ok. 530k z miejscem w garażu. Najtańsze trzypokojowe 52m2 od ok. 800k z miejscem w garażu.

Co prawda ten deweloper oferuje tygodniowe, niezobowiązujące rezerwacje, więc ciężko określić realne zainteresowanie :D


15-16 T/m2 w takiej lokalizacji ... omg

Zmigol
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2023, 15:26

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: Zmigol » 17 lis 2023, 7:46

Odjechali z cenami... Ciekawe jak to będzie się sprzedawać... Na razie jest sporo rezerwacji, ale ciekawe jak z finalizacją.
Wydaje mi się, że to duża przesada, ponoć ceny wzięły się stąd, że w Krakowie obecnie jest bardzo mały wybór mieszkań z rynku pierwotnego. Jak dla mnie 40% marży to złodziejstwo.

jankomuzykanto
Posty: 152
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: jankomuzykanto » 17 lis 2023, 13:57

Zmigol pisze:Odjechali z cenami... Ciekawe jak to będzie się sprzedawać... Na razie jest sporo rezerwacji, ale ciekawe jak z finalizacją.
Wydaje mi się, że to duża przesada, ponoć ceny wzięły się stąd, że w Krakowie obecnie jest bardzo mały wybór mieszkań z rynku pierwotnego. Jak dla mnie 40% marży to złodziejstwo.


Kolejnych 9 mieszkań zmieniło status na "Proces sprzedaży", 10% mieszkań z oferty sprzedanych w 1 dzień, wygląda na spore zainteresowanie. Chyba, że to celowa zagrywka z oznaczaniem mieszkań jako sprzedane żeby popędzić klientów, ale z drugiej strony patrząc na ogromny deficyt nowych mieszkań...?

Mercy
Posty: 46
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: Mercy » 17 lis 2023, 20:29

biorąc pod uwage jak szybko sprzedali poprzedni etap, to wątpie ze to publiczka , to porzadny deweloper. jeśli chodzi o BK2% to mowili ze mają taki tłum chetncyh ze nie są w stanie zaoferować dłuższej umowy rezerwacynej ktora chyba wynosila miesiac

jesli ktos patrzy na lokalizacje przez pryzmat googlemaps to faktycznie srednia, natomiast mieszkam w Plaszowie od urodzenia i zalew Bagry oraz rozwój tego obszaru, natura, specyfika, gęstośc budów (nie liczac zatloczonej mysliwskiej) to jest na prawde super miejsce do życia, 5min od inwestycji nówke szkołe robią jeszcze

mnie niestety nie stać i ide daleko od rodzinnego miejsca, ale szczerze polecam miejsce

jankomuzykanto
Posty: 152
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: jankomuzykanto » 18 lis 2023, 18:24

Szkoła rośnie w oczach :) niestety nie mam zdjęcia, ale jadą z budową całkiem sprawnie.


Aro80
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2023, 18:48

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: Aro80 » 20 lis 2023, 18:49

Planowane są w pobliżu budowy sklepów typu atut, malych galerii? Wiecie cos na ten temat?

jankomuzykanto
Posty: 152
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Ceny nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Mierzeja Wiślana (Instal Kraków)

Postautor: jankomuzykanto » 20 lis 2023, 21:44

Na ten moment w okolicy nie ma żadnych rozpoczętych budów lokali usługowych, ani oczekujących pozwoleń. Może ATAL zaserwuje jakieś lokale usługowe na parterze swojego przedsięwzięcia w miejscu dawnego AutoGumu.

Część działki tego osiedla (III etapu) od strony ul. Mierzeja Wiślana w MPZP ma wpisaną wyłącznie zabudowę usługową, ale z tego co pytałem to Instal nie planuje na tej części żadnych budynków. Może kiedyś coś tam Instal jednak wybuduje, albo sprzeda ten fragment pod jakieś lokale.

Obrazek



Wróć do „Mierzeja Wiślana Kraków od dewelopera Instal Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości