Wielkość mieszkań / mieszkania na wynajem w inwestycji Mierzeja Wiślana w Krakowie / opinie na forum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Mierzeja Wiślana za którą odpowiada deweloper Instal Kraków. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
plaszak
Posty: 372
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Wielkość mieszkań / mieszkania na wynajem w inwestycji Mierzeja Wiślana w Krakowie / opinie na forum

Postautor: plaszak » 19 cze 2023, 11:44

Jeszcze jedna refleksja mnie naszła odnośnie tego osiedla i chciałbym zasięgnąć opinii. Zauważyłem, że na osiedlu jest relatywnie niewiele dużych mieszkań, jedno 4-pokojowe, trochę 3-pokojowych, a reszta, to 2-pokojowe, a nawet sporo kawalerek poniżej 30 metrów kwadratowych, nawet w okolicach 25 m2 się zdarzają. Czyli relatywnie dużo mieszkań w najbardziej popularnym segmencie "inwestycyjnym", tj. kupowanych pod wynajem. Jeżeli jest ktoś, kto kupuje dla siebie i chciałby wygodnie mieszkać, to nie obawia się tego, że będzie trochę, jak w hotelu / bloku z mieszkaniami na wynajem. Sąsiedzi z przypadku, zmienni, niekoniecznie zainteresowani dbaniem o części wspólne i otoczenie, niekoniecznie szanujący mir domowy wspólnoty? Pytam z ciekawości, bo nie wiem czy tak faktycznie może być, czy jednak jestem przewrażliwiony, że zwróciłem na to uwagę?


scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Wielkość mieszkań / mieszkania na wynajem w inwestycji Mierzeja Wiślana w Krakowie / opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 19 cze 2023, 11:51

Oznacza to tyle, że blok ma duży potencjał na wynajem. Pseudobiznesmeni już nie mogą się doczekać i wywindują cenę 4k za dwa pokoje, a co. Musi się jakoś zwrócić. Gorsza perspektywa dla potencjalnych rodzin, które chciały by mieszkać w spokoju, a nie, że sąsiad zmienia się co 3 miesiące. Patologia.

teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Wielkość mieszkań / mieszkania na wynajem w inwestycji Mierzeja Wiślana w Krakowie / opinie na forum

Postautor: teqnix » 19 cze 2023, 13:25

scr4tchi pisze:Oznacza to tyle, że blok ma duży potencjał na wynajem. Pseudobiznesmeni już nie mogą się doczekać i wywindują cenę 4k za dwa pokoje, a co. Musi się jakoś zwrócić. Gorsza perspektywa dla potencjalnych rodzin, które chciały by mieszkać w spokoju, a nie, że sąsiad zmienia się co 3 miesiące. Patologia.


Janusze inwestycji niedługo będą płakać jak im te ceny polecą w dół z uwagi na nadpodaż mieszkań spowodowaną m.in. kredytem 2%. No ale sami sobie winni bez opamiętania ładując ceny tylko do góry. Swoją drogą zamiast tego programu mogliby wprowadzić cenę maksymalną najmu wynoszącą np. max. 5% rocznie wartości lokalu.


snd0cff
Posty: 30
Rejestracja: 25 cze 2023, 16:50

Re: Wielkość mieszkań / mieszkania na wynajem w inwestycji Mierzeja Wiślana w Krakowie / opinie na forum

Postautor: snd0cff » 25 cze 2023, 17:08

Obrazek
salon z aneksem 15m, po postawieniu kuchni co ja tam wniosę do salonu? 1 fotel? :lol:

plaszak
Posty: 372
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Wielkość mieszkań / mieszkania na wynajem w inwestycji Mierzeja Wiślana w Krakowie / opinie na forum

Postautor: plaszak » 26 cze 2023, 14:39

snd0cff pisze:salon z aneksem 15m, po postawieniu kuchni co ja tam wniosę do salonu? 1 fotel? :lol:

Przecież masz dosyć uczciwie tu pokazane, że to jest kuchnio-jadalnia, a salo masz w pokoju obok i do tego jest osobna sypialnia. Za to plus za spory balkon ;)



Wróć do „Mierzeja Wiślana Kraków od dewelopera Instal Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości