Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Strefa Cegielnia w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Master
Posty: 722
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Master » 18 cze 2022, 12:06

Był ktoś może ostatnio w rejonie budowy osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie i wrzuci jakieś zdjęcia z tego, czy coś się tam dzieje ciekawego teraz? Budowa już ruszyła czy jeszcze nie widać prac?


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: neo » 07 gru 2022, 23:20

Też chętnie bym zobaczył, jak idzie ta budowa, ale jakoś nigdy nie jest mi po drodze, żeby zajrzeć w tą okolicę. Niestety to jest jednak wyprawa "pod miasto".

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Mar G » 02 sty 2023, 8:51

investmap.pl/strefa-cegielnia.i15499/zdjecia/579724

Obrazek


Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Nowy » 02 sty 2023, 10:12

Byłem się ostatnio przejść w tą okolicę, to był "spacer" z osiedla Piastów, przy czym spacer pewnie kojarzy się z czymś przyjemnym, tymczasem przejście drogą wzdłuż torów a później poboczem zabłoconej ul. Morcinka zdecydowanie do przyjemności nie należało. Do tego wszędzie obok budowa drogi S7, bardzo blisko tego osiedla. Do samego osiedla trzeba przejść przez błotnistą drogę, to może się kiedyś zmieni, ale trudno powiedzieć ile z tego otoczenia pozostanie. Jest niby blisko pętla autobusowa, ale połączeń z niej jest mało i są dosyć absurdalne. Myśląc o drodze powrotnej i widząc bezsens jazdy autobusem przez Wzgórza Krzesławickie, zamówiłem taksówkę, 5 min później podjechał samochód i za cenę w okolicach 20 zł zawiózł mnie z powrotem do miasta - ufff. Tylko buty trzeba było po tej wycieczce wyczyścić. W wolniejszej chwili wrzucę kilka zdjęć, które udało mi się zrobić podczas wyprawy. W każdym razie, jeśli ktoś szuka mieszkania w Krakowie, to potrafię wyobrazić sobie lepsze miejsca.

A na samej budowie już w pierwszym budynku są wstawione okna.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Mar G » 02 sty 2023, 11:05

Nowy pisze:Byłem się ostatnio przejść w tą okolicę, to był "spacer" z osiedla Piastów, przy czym spacer pewnie kojarzy się z czymś przyjemnym, tymczasem przejście drogą wzdłuż torów a później poboczem zabłoconej ul. Morcinka zdecydowanie do przyjemności nie należało. Do tego wszędzie obok budowa drogi S7, bardzo blisko tego osiedla. Do samego osiedla trzeba przejść przez błotnistą drogę, to może się kiedyś zmieni, ale trudno powiedzieć ile z tego otoczenia pozostanie. Jest niby blisko pętla autobusowa, ale połączeń z niej jest mało i są dosyć absurdalne. Myśląc o drodze powrotnej i widząc bezsens jazdy autobusem przez Wzgórza Krzesławickie, zamówiłem taksówkę, 5 min później podjechał samochód i za cenę w okolicach 20 zł zawiózł mnie z powrotem do miasta - ufff. Tylko buty trzeba było po tej wycieczce wyczyścić. W wolniejszej chwili wrzucę kilka zdjęć, które udało mi się zrobić podczas wyprawy. W każdym razie, jeśli ktoś szuka mieszkania w Krakowie, to potrafię wyobrazić sobie lepsze miejsca.

A na samej budowie już w pierwszym budynku są wstawione okna.


czyli Twój opis jest zgodny z tym, czego oczekiwaliśmy gdy odpalali tę inwestycję.

takie lokalizacje faktycznie można kupić do 10 k - tylko czy o to chodzi w mieszkaniu w mieście Kraków

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 10:37

Jak obiecałem, wrzucam kilka zdjęć z okolicy wykonanych podczas wspomnianego "spaceru".

Obrazek

Budowa pierwszego etapu osiedla Strefa Cegielnia już mocno zaawansowana, wygląda jakby roboty konstrukcyjne pozostały do zrobienia przy ostatnich piętrach trzeciego budynku.

Obrazek

W tym pierwszym budynku (najdalej na zdjęciu), widać już okna. Plus, że to chyba będą takie przeszklone kawałki ścian.

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 10:39

ściany zewnętrzne częściowo z betonu, a częściowo z białych pustaków, zapewne silikatowych - całkiem dobry materiał budowlany.

Obrazek

W każdym razie budowa idzie całkiem sprawnie, pewnie spieszą się, żeby zdążyć przed powstaniem drogi ekspresowej S7 w sąsiedztwie osiedla ; )

Obrazek

Jeśli chodzi o budowę, to trudno się do czegokolwiek doczepić, idzie sprawnie, deweloper Atal raczej zna się na swojej robocie.

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 10:43

No i jeszcze tablica informacyjna odnośnie tej inwestycji.

Obrazek

Co prawda, żeby się do niej dostać i podejść pod działkę, na której powstaje Strefa Cegielnia, trzeba sobie dobrze ubłocić buty. Oby to się zmieniło, jak skończą się prace budowlane.


cegielka
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: cegielka » 23 sie 2023, 17:45

Podobno zaawansowanie I etapu inwestycji Strefa Cegielnia już podchodzi pod 70%. Ma ktoś może jakieś zdjęcia, które by pokazywały, jak to teraz wygląda? Robią już elewacje? Jest jakaś, którą można zobaczyć?

Radek Obiadek
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2023, 0:11

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Radek Obiadek » 24 sie 2023, 22:24

Proszę zdjęcia niskiej jakości, ale można mieć jakiś podgląd. Zrobiłem sobie spacer z przodu budynków w godzinach późno popołudniowych, o dziwo nikt na mnie nie krzyczał. Zaskoczyła mnie in plus szerokość chodnika, sama droga będzie trochę wąska, dwa auta na styk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wróć do „Strefa Cegielnia Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość