Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Strefa Cegielnia w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: cegielka » 25 sie 2023, 10:37

Radek Obiadek pisze:Proszę zdjęcia niskiej jakości, ale można mieć jakiś podgląd. Zrobiłem sobie spacer z przodu budynków w godzinach późno popołudniowych, o dziwo nikt na mnie nie krzyczał. Zaskoczyła mnie in plus szerokość chodnika, sama droga będzie trochę wąska, dwa auta na styk.

Skądże, zdjęcia pierwsza klasa, dziękuję za wstawienie. Wychodzi na to, że lada chwila będą zdejmowali rusztowanie i będziemy mogli zobaczyć elewację. Tak przez rusztowanie, to całkiem dobrze to wygląda, powiedziałbym, że znacznie lepiej niż na wielu blokach budowanych w bardziej reprezentacyjnych częściach Krakowa.


cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: cegielka » 20 lis 2023, 12:17

Ktoś może był ostatnio i pokaże, jak postępy na tej budowie? Elewacje zapowiadają się całkiem nieźle.

Thiasos
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2023, 18:14

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Thiasos » 26 lis 2023, 18:31

Mogę się przejść, bo i tak miałem zamiar zobaczyć na żywo kolejny raz jak to wygląda to specjalnie zrobię kilka zdjęć choć trzeba raczej w weekend iść bo ostatnio kierownik budowy się mnie czepiał że się kręcę.
Tak czy inaczej już wtedy ładnie się to prezentowało. Znacznie lepiej niż bloki na Piastów, które są przecież w mieście.


cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: cegielka » 26 lis 2023, 22:47

Chętnie zobaczę, jak to teraz wygląda. Ten pierwszy etap, to bardzo przyzwoicie zaprojektowany, elewacje wyłożone takim klinkierem, wyglądają całkiem elegancko. Gdyby jeszcze stare zabudowania po cegielni zostały jakoś sensownie zagospodarowane, to mogłoby być całkiem dobre miejsce. Pod warunkiem, że nie trzeba codziennie bywać w centrum.

peelek97
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2023, 15:51

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: peelek97 » 02 gru 2023, 15:52

Dodali nowe zdjęcia w galerii na stronie: strefacegielnia.pl/galeria-z-budowy

Andrii
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2024, 14:51

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Andrii » 05 sty 2024, 18:19

Co sądzicie na temat oddania mieszkań do użytku? Zgodnie z ostatnim raportem, prace są już na poziomie ponad 95+% ukończenia. Czy naprawdę uważacie, że prace wykończeniowe zajmą aż 4-5 miesięcy? (do kwietnia-maja)

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Mar G » 05 sty 2024, 18:26

Andrii pisze:Co sądzicie na temat oddania mieszkań do użytku? Zgodnie z ostatnim raportem, prace są już na poziomie ponad 95+% ukończenia. Czy naprawdę uważacie, że prace wykończeniowe zajmą aż 4-5 miesięcy? (do kwietnia-maja)


rozumiem, że nie kupowałeś nigdy mieszkania.
po zakończeniu prac w bloku następuje dopiero procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie każdego lokalu. to trwa. dlatego klientowi wydaje się , że blok gotowy- a to nie znaczy że można przekazać nabywcy.
ponadto jeżeli ktoś w klatce podpisał umowę na wykończenie z developerem - a w Atalu to częste - pozwolenie na użytkowanie jest uzyskiwane dopiero po zakończeniu wykończenia tychże mieszkań - co dodatkowo opóźnia proces.

Andrii
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2024, 14:51

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Andrii » 05 sty 2024, 18:29

Tak, to moje pierwsze w Polsce :) Dziękuję za informacje :)


Wilczus
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2024, 19:55

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: Wilczus » 06 sty 2024, 20:01

Nie wiecie czy bedą budować jakieś lokale usługowe na osiedlu lub w okolicy ? Oprocz Żabki tam chyba cienko ze sklepami .... Dopiero Biedra na Wzgórzach

cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Budowa osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / zdjęcia / informacje i opinie (deweloper Atal)

Postautor: cegielka » 06 lut 2024, 13:39

Widziałem informacje, że pierwsze dwa bloki na osiedlu Strefa Cegielnia są już skończone, ja ktoś ma, to niech wrzuci jakieś zdjęcia na forum.



Wróć do „Strefa Cegielnia Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość